ALTERNATIVE.LV KOMANDA

Inese Tone

Latvijas underground apskatniece

Mani sauc Inese un man patīk andergraunda kultūra. It īpaši deviņdesmito gadu, vietējā. Gan vistiešākajās izpausmēs, gan kultūras teorijas aspektā. Diezgan daudzus savas, ne pārāk garās, dzīves gadus esmu pavadījusi uz galvas metoties iekšā visā, ko andergraunda kultūra piedāvā. Pēdējā laikā gan vairāk sanācis vērot no malas. Rakstu sēriju par LV deviņdesmito gadu andergraundu sāku tāpēc, ka man šī tēma liekas ļoti interesanta un gribējās ar savlaik savākto informāciju dalīties.

Rudaks: "Andergrounds ir kaut kas, kas nelien gaismā"

Rudaks: "Andergrounds ir kaut kas, kas nelien gaismā" 1

Mūzikas žurnālists, rakstnieks un dīdžejs Uldis Rudaks intervijā par Latvijas andergraunda mūziku 2007. gada 30. martā.
K. Purviņš un Šakālis par deviņdesmitajiem

K. Purviņš un Šakālis par deviņdesmitajiem 7

Kā nelielu turpinājumu LV 90'o andergraunda sērijai, vēlos piedāvāt dažas intervijas, kas tapušas vismaz pirms 6 gadiem, vācot materiālus un informāciju bakalaura darbam par LV 90'o andergraundu. Citāti no tām ir parādījušies jau publicēto rakstu sērijā.
Alternatīvie 90'ie - norises vietas un pasts

Alternatīvie 90'ie - norises vietas un pasts 2

8. sērija noslēgs tēmu par andergraunda kultūras izplatīšanās veidiem deviņdesmito gadu Latvijā. Šajā rakstā tiks aplūkoti pasākumi, to norises vietas un pasta sūtījumi.
Alternatīvie 90'ie: kultūras izplatīšanās veidi

Alternatīvie 90'ie: kultūras izplatīšanās veidi 2

7. sērijā turpināšu apskatīt 90. gadu alternatīvās kultūras izplatīšanās veidus un specifiku, pievēršoties mūzikas ierakstiem, internetam, radio un televīzijai.
Alternatīvā kultūra Latvijā - mediji

Alternatīvā kultūra Latvijā - mediji 1

Ar sesto rakstu šajā sērijā tiek aizsākta tēma par andergraunda subkultūras izplatīšanās un izplatīšanas veidiem.
Andergraunda subkultūras attīstība Valmierā

Andergraunda subkultūras attīstība Valmierā 6

Turpinot rakstu sēriju par Latvijas underground subkultūru, šoreiz pieskaramies Valmierai
Hārdkora skatuve Smiltenē

Hārdkora skatuve Smiltenē 11

Smiltene ir Ziemeļlatvijas mazpilsēta, atrodas Valkas rajonā ar platību 718 ha un šobrīd tajā dzīvo 5880 iedzīvotāju. Meklējot informāciju par Smiltenes andergraunda scēnu, visi ceļi veda pie tobrīd 30 gadus vecā Jāņa Reinsona (šobrīd viņam ir 35), kurš dzīvo Rīgā, ir precējies un audzina dēlu. Saruna ar Jāni 2007. gada aprīlī ir galvenais šajā rakstā izmantotais avots.
Latvijas underground: Kuldīga un NeKAC

Latvijas underground: Kuldīga un NeKAC 7

Latvijā ir vairākas pilsētas, bez Rīgas, kurās 90. gados attīstījusies andergraunda kultūra – Mālpils, Cēsis, Limbaži, Sabile, Salaspils un citas, taču nopietnāk var runāt par trim – Kuldīgu, Valmieru un Smilteni.
Latvijas underground 2: Rīga un apvienība Tornis

Latvijas underground 2: Rīga un apvienība Tornis 7

Dažus no turpmākajiem sērijas rakstiem veltīšu andergraunda subkultūras redzamākajiem centriem deviņdesmito gadu Latvijā. Sākšu ar to, kas notika galvaspilsētā, īpašu uzmanību pievēršot apvienībai Tornis
Latvijas underground - 90'ie

Latvijas underground - 90'ie 24

Latvijas alternatīvā skatuve daudzu gadu garumā ir mainījusies, attīstījusies un galu galā kļuvusi par aktuālu tematu gan lasītājiem, gan komentētājiem, tāpēc esam priecīgi piedāvāt rakstu sēriju par pašiem pirmsākumiem, ar ko dalīties izlēmusi Inese Tone.