JAUNĀKIE IERAKSTI

Vēl 30 iemesli, lai ienīstu Zaķi – grupa Zaķis prezentē albumu

Alternative.lv 19.11.2020. 15:14
Zaķis, kurš sevi dēvē par dziesminieku ar plašu dvēseli un māku ieskatīties savās apenēs, klausītājus priecē ar savu jaunāko albumu “Vēl 30 iemesli, lai ienīstu Zaķi”. Tas ir publicēts dienu pēc valsts svētkiem – 19. novembrī.

Šis veikums ir turpinājums 2009. gadā izdotajam debijas albumam “30 iemesli, lai ienīstu Zaķi”. Ieskaitot ievadu, tajā ir dzirdama 31 dziesma. Mūziķa Bandcamp profilā ir norādīts, ka vēlme pēc otrā albuma radās jau 2010. gadā, bet jau gadu vēlāk aizvadīts “pirmais neveiksmīgais mēģinājums to ierakstīt.”

Tālāk sekoja otrais piegājiens pie Tera Cēsīs, kas realizējies divos singlos. Ejot laikam, koncertiem un ražojot jaunu materiālu, Zaķis raksta, ka 2016. gada nogalē atklāja – vēl kādam čomam no Cēsīm ir studija. Attiecīgi studijā “Marts” jaunāko ierakstu veicis Pēteris Pāss, kurš albumu arī miksējis un māsterējis. Ieraksta pēcapstrādi un salikumu veidojis Gatis Graudiņš. 

Pēc 2016. gada ieraksta sesijas Zaķis norāda, ka bijusi vēlme to papildināt ar bekvokāliem, grabinātājiem, pūtējiem un plaukšķinātājiem, taču 2020. gada maijā nākusi apziņa: “po**j, jālaiž, kā ir!” 

 

Ierakstā piedalījušies: 

Normunds Zaķis (vārdi, balss, ģitāra, džembe, bungas)
Kārlis Purviņš (bungas)

Albuma vāciņam izmantots Normunda Zaķa zīmējums.

Lasi vēl

Komentāri

Viedoklis 19.11.2020. 17:43
Uz brīdi pat pandēmijas piemirsās
PisTaisni 19.11.2020. 19:39
Shii ir vakciina! Straada 114%! Iepis shito albumi veeeenas!
Riekstiņš 19.11.2020. 20:22
Mans draugs ir Normunds Zaķis!
Edvīns Straume 20.11.2020. 03:21
Un šitas ir īsts mēsls. Protams, lielākajai daļai šeit esošās publikas tas izsauc neviltotu sajūsmu. Es, protams, esmu pieradis ka mana "elitārā gaume" (ironija) nesaskan ar vairākuma viedokli bet nu šoreiz patiešām atvainojiet ... Un LV skatuve ir bijusi pilna ar tamlīdzīga veida produktiem biezā slānī jau kopš Torņa laikiem, te jau var teikt ka Tornis ir izvarojis tā sauktā LV undergrounda muzikālo virzību kopumā un tajā esošo indivīdu gaumi jau atsevišķā segmentā. Nu ja var jau klausīties šito vai Eviju Vēberi un saukt sevi par baigo alternatīvo čomu un tad tu no otras puses tu vēl redzi visādas Rīgas Modes un Donus un tad tiešām vairs negribās pieskarties LV mūzikai vai diskutēt ar cilvē4kiem kas to klausās (ar maziem izņēmumiem kas jau visur gadās)
Edvīns Straume 20.11.2020. 03:37
Un tas tad ir ģeniālākais ko Latvijā var radīt? Gan muzikāli, gan tekstu ziņā? Nu tak točna ejiet svinīgi d.... Protams, mans viedoklis nevienu neinteresē un nav svarīgs (Visuma ritējumā un lietu virzībā tas neko nemaina) Bet ta nav ko brīnīties ka lielākā daļa cilvēku man krīt uz nerviem.
Akceptēju 20.11.2020. 12:00
Nekas tā neliecina par smalku ironiju kā iekavās norādītā piebilde, ka tā ir ironija. No otras puses, protams, nedaudz piekrītu Edvīnam. Konkrētāk par to vietu, kur viņš saka, ka nevienu tā īsti neinteresē viņa viedoklis. Īpaši Zaķim, kad viņš Labā Dabā bliež pārpildītu koncertu fanu simtiem. Edvīns tikmēr var sēdēt mājās un youtube klausīties to īsteni alternatīvo mūziku un savā nodabā burkšķēt.
Es domāju, ka šis tieši ir pretstats visam, kas Latvijas mūzikā notiek. Tāds skaists, zaļš spļāviens sejā. Un ar minētajiem gauduļiem nav sakara.
Edvīns Straume 20.11.2020. 15:04
Akceptēju - protams - kad LB Zaķis koncertē klausītāju simtiem. Vismaz uzmanīgāk izlasi ko uzrakstīju. Es jau teicu ka šeit esošajai publikai šis šedevrs izsauc neviltotu sajūsmu. Tāds ir alternative lv un LV undergrounda līmenis un gaume. Lielākā daļa cilvēces ir idioti un lielākā daļa cilvēku klausās sūdus. Tā kā ejiet visi d... Te pat nav vērts diskutēt par kaut ko. Un katram sūdam šai pasaulē atradīsies savs klausītājs. Tas ir fakts. Un jūs varat klausīties gabalus aļa man ir pimpis bet nav ko darīt un kaifot. Un domāt cik jūs visi esat garīgi, apgaroti un alternatīvi savā būtībā.
Skatos, esi bloķēts Sportacentrs.com un komentē arī pie NRA rakstiem. Veiksmi internetā!
Edvīns Straume 20.11.2020. 16:21
Edis - kāds sakars Zaķa albumam ar Sportacentru? Un kur es ko esmu komentējis vai nē? Sportacentrs ir vēl viena interneta ateja - kur jau neesmu bijis jau ilgu laiku un arī nebūšu. Man vienmēr patīk kā kas tā cilvēki aiziet līdz personīgiem apvainojumiem vai kaut kā mēģina ielauzties otra cilvēka personīgajā telpā izmantojot kaut kādas nianses, manu Facebook profilu , rakstot zem mana vārda vai uzvārda aizklejojot pat līdz Sportacentram kur jau neesmu bijis kādus divus gadus. Varbūt veic pētījumu kur es esmu kaut ko komentējis pirms gadiem 10 vai 20? Un kāds tam vispār sakars ar doto tēmu - nav skaidrs.
Nē, nu pēc šīs atejas Dons liekās galīgi labs... Bet, ja tā nopietni par ironiju, tas ieraksts taču ir ironisks?
Edvīns ārkārtas stāvoklī ir mazliet saspiedies (arī pirms šī stāvokļa) un šo ierakstu mazliet par nopietnu uztvēris.
Edvīns Straume 20.11.2020. 20:56
Pifs - Cik viegls dzīves ceļš un pierasta aina Latvijas undergroundā - jebkuru sūdu izskaidrot - kā tas ir tikai joks vai ironija. Nu tas nav nekas jauns. Tas jau ir dzirdēts daudz reižu. Tas ir ļoti ērti un komfortabli.
30 iemesli, lai ienīstu Edvīnu
Veiksme (protams, internetā) 21.11.2020. 00:45
@Edis Kā noslēdzās Tavs boksa mačs ar Krivenchy?
Edvīn, tu ne ar ko neatšķiries no vīra, kurš kliedza uz garāmbraucošiem trolejbusiem, lai tie pārstātu būt skaļi. Saproti, tas, ko tu dari komentāros, ir definējams kā neprāts, jo tu apzinies, ka tāpat visiem pohuj par tavu viedokli un nedz grupas nepārstās spēlēt huiņu, nedz cilvēki mainīs savus viedokļus tavu vārstījumu dēļ, bet tu turpini rakstīt. Kāpēc? Kāpēc vienkārši neatrast kādu produktīvāku nodarbi? Iestājies kādā interešu pulciņā, varbūt iepazīsies ar kādu pretējā dzimuma pārstāvi, dzīvē parādīsies jaunas vērtības un vairs nebūs nepārvarama vēlme piedirst interneta āres.
"Lielākā daļa cilvēces ir idioti un lielākā daļa cilvēku klausās sūdus." Jā, tas ir skaidrs. Bet kāpēc par to jārunā, ja no tā nav nevienam nekāda labuma? Tu esi kārtējais tnvet līmeņa interneta publiskās vietas komentētājs-piedirsējs.
Edvīns Straume 21.11.2020. 04:16
Protams tu runā baigi gudri - bet te ir arī pretruna. Jo patiesībā neviena cilvēka domām vai viedoklim tādā gadījumā nav nekādas nozīmes - jo lietas tāpat vienmēr ies savu gaitu. Vai ne? Un pēdējā laikā es nemaz tik daudz nerakstu neko - jo tāpat zinu ka nav vērts - es pasauli neizmainīšu lai tā būtu man pa prātam lai arī tādā stāvoklī kāda tā ir - tādā es eksistēt negribu. Vienkārši dažreiz redzu ka notiek tik trakas lietas ka gribas pateikt ka viss tas ir galīgi garām. Un par manām interesēm neuztraucies - man ir daudz dažādu interešu un nodarbju. Un katram ir tiesības izteikt savas domas un viedokli pat tādam indivīdam kā man. Tu gribi teikt ka Latvijā par mūziku var izteikties tikai Rudaks vai Daugavietis jo redziet viņu viedoklim ir svars bet citiem - piemēram man - ir labāk turēt muti? Es tā saprotu. Protams daudzi gribētu lai es aizvērtos un nejauktu gaisu. Bet te ir vēl viena pretruna. Ja jau nevienu mans viedoklis neinteresē tad kāpēc daudziem ir tik slimīga reakcija uz to manu nevienu neinteresējušo viedokli?
Vispār jau viss ir memes un fun, bet par mentālo veselību vajag padomāt pirms iesaistāmies diskusijās par faking gaumi. Tobiš, vairākumam šis šeit ir memes un fun, bet ir indivīdi, kam ir reālas problēmas ar mentālo veselību, tāpēc nebarojam trolli. It īpaši nevajag kacināt cilvēku ar mentālām problēmām dēļ šitādas audio miskastes, saprotu, vajag būt ALtERnAtive ASS FUUUCK, bet shit mūzika ir shit mūzika, škībi nebaudāms izpildījums ir šķībs nebaudāms izpildījums, ne alt af....
Mani gan interesē Edvīna viedoklis, parasti dienas humurdeva. Viņa viedoklis ir kā teorijas par to, ka 5G torņi izraisa COVID vai zeme ir plakana.
Arī vienmēr esmu apbrīnojis viņa enerģiju un neatlaidību rakstot esejas cik slikts ir šis vai tas un arī tik pat apjomīgas atbildes mūsu - muzikālo analfabētu komentāriem.
Plus man citreiz šķiet, ka alt.lv klusībā ir noalgojoši Edvīnu, jo kā viņš pievieno savu komentāru, tā publikācijai uzreiz ir dabīgi augsts engagement.
Edvīns+Straume 23.11.2020. 05:17
heiteris - "Viņa viedoklis ir kā teorijas par to, ka 5G torņi izraisa COVID vai zeme ir plakana".
Tu man mēģini piesiet demagoģiski konspirācijas teorijas. Kamēr pats savā gara lidojumā izvirzi domu ka alternative lv. man maksājot. Tu tiešām domā ka šai vietnei ir tik daudz naudas lai algotu cilvēku no malas? Ja es šeit pēdējā pusgada laikā savas domas izklāstīju tikai divās vietās - šeit un pie BPP jaunā albuma komentāriem (man gan redziet izvirza apsūdzību ka es piediršot internetu) tev neliekas es šeit parādos pārāk reti lai būtu apmaksāts?
Edvīns+Straume 23.11.2020. 05:33
Nu varbūt ir nedaudz vairāk - zem Pamirt jaunā albuma točna biju. (Es no galvas neatceros un nekādu uzskaiti nevedu) Bet neviens man nevar pārmest ka es te parādos katru dienu un tik kaut ko rakstu. Kaut gan viens kretīns (kuram pašam liekas ka raksta baigi gudri) man izvirza arī tādu apvainojumu ka es piediršot internetu, otrs sauc mani par trolli un "indivīdu ar mentālās veselības problēmām - nu ta varbūt vienreiz saņemies un sāc man saukt medicīniskās diagnozes tiešā tekstā jau jau tev ir medicīniskā izglītība un diplomi, sertifikāti.
Edvīn, es nākošo reizi norādīšu iekavās, kas no mana teiktā ir ironija, sarkasms vai vienkārši piedūriens ;)
Edvīn, kāda mūzika Tev patīk?
Bet Zaķis labs - tieši laikā. Un foršs bundzenieka darbs!
Edvīns Straume 26.11.2020. 20:33
Kā cilvēkam kuram ir zināmas tūkstošiem grupu, nav nemaz tik viegli definēt kas man patīk. Alternatīvā mūzika - plašā diapazonā - no ethno, džeza mūzikas līdz smagajam metālam. Vieglāk ir pateikt ko neklausos, mainstrīmu, popsu, repu, šlāgeri. Cilvēks parastais teiktu ka klausos dažāda veidu gaudu mūziku.
Noskatījos Pamirt, bija dīvaina skaņa, bet bija oriģināli
Es gan neko jocīgu skanējumā nemanīju. Zaķis gan kruts.
Visas dziesmas skan vienādi.
Tas krutais zaķis ir Kristiāna ex-Eschatos

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.