JAUNĀKIE IERAKSTI

UB United singlu iedzied Rakovskis no “Relicseed”

05.12.2013. 16:52
Pašmāju hārdroka apvienība UB United izdod trešo singlu “Lonely” un gatavojas debijas mazalbuma “Just Say When” prezentācijai 7. decembrī.

Uz koncertu plkst. 20:00 Latvijas 1.Rokkafejnīcā aicināti grupas atbalstītāji, mūziķi un radošo industriju pārstāvji.

“UB United” debijas mazalbums “Just Say When” ir sadarbības projekts, kurā iesaistīti Latvijā sevi jau pierādījušu roka un metāla mūzikas grupu vokālisti. “Lonely” ir grupas trešais singls, kura mūzikas un teksta autors ir grupas “UB United” dibinātājs un līderis Uldis Blaževičs, savukārt singla vokālās partijas iedziedājis Edgars Rakovskis no “Relicseed” - grupas, kas ieguvusi metālmūzikas fanu ievērību ne tikai Latvijā, bet arī tālajā ASV.  

"Just Say When" iecerēts kā četru singlu albums. Tā producēšanu uzņēmās britu producents Gregs Havers (Greg Haver), kurš ir strādājis ar tādām grupām kā "Manic Street Preachers", "Lostprophets", "InMe" un daudzām citām. Viņam pievienojās skaņu inženieri no Lielbritānijas - Ričards Džeksons (Richard Jackson), ar kuru grupa strādāja pie ieraksta Sound Division studijā, un Klints Mērfijs (Clint Murphy), kurš bija atbildīgs par ieraksta miksēšanu un stīgu kvarteta ierakstu Modern World studijā, Tetburijā (Tetbury), Anglijā.

Līdz pat mazalbuma prezentācijas koncertam 7.decembrī, kas viesus pulcēs Latvijas 1.Rokkafejnīcā (Mārstaļu ielā 2/4, Rīgā), ikviens aicināts apmeklēt īpaši notikumam veidoto mājas lapu www.justsaywhen.lv, kura ikvienu uzrunās ar aicinājumu “Vienkārši saki - kad!”. Grupas esošie un topošie klausītāji varēs paši izvēlēties sev piemērotāko ierakstu noklausīšanās laiku, bet arī interaktīvā veidā uzzināt visu ar koncertu un pašu albumu saistīto informāciju. 

"UB United" pirmsākumi ir meklējami 2010. gadā, kad ģitārists Uldis Blaževičs un bundzinieks Dims Visuns, kas publikai vairāk pazīstami kā rokgrupas “Superhuman” dalībnieki, nolēma sākt sadarbību no jauna. Basista lomu uzņēmās Māris no grupas "Peec Lietus".

"Mēs visi pazīstam viens otru jau vairākus gadus, un tāpēc jauna projekta ietvaros ir viegli saprasties gan personiskajā, gan muzikālajā ziņā. Tāpēc arī visu šo laiku pamatsastāvs ir palicis nemainīgs," skaidro grupas līderis Uldis. "Ar solista lomu gan negāja vienkārši. Izmēģinājām vairākus variantus, tomēr sapratām, ka tas piemērotākais vēl jāmeklē. Tad nāca klajā ideja par to, ka topošajā ierakstā var apvienot vairāku dziedātāju spēkus, atrodot katrai dziesmai visatbilstošāko vokālu. Tāpat mūsu dziesmas stilistiski mēdz būt visai atšķirīgas!".

"Šī ir visai interesanta ideja. Rezultātā ierakstā ir dzirdami Edgars Rakovskis no "Relicseed", Jēkabs Zemzaris no "The Velvet Supernova", kā arī Ansis Klintsons no grupas “Logo”. Mēģinājumu un ieraksta process pagāja ļoti radoši, katrs vokālists piešķīra dziesmai īpašu raksturu, mēs esam gandarīti par rezultātu,” stāsta Dims.

Lasi vēl

Komentāri

Edgarā jau visu dienu var klausīties, bet nu par mūziku nevar saprast... Liekas, ka jo smagāks stils, jo neērtāk mūziķi jūtas. Dzirdēju dziesmas ar Jēkabu - tās bija veiksmīgākas, kaut vai tādēļ, ka stilā vieglākas.
Par kvalitāti nav šaubu gan - super!
Ak un protams piebilde par tekstu, ja paredzēts eksportam, tad gan jau gramatikas nacisti piekasīsies, man konkrēti gan vienalga, ir labi :)
United sexy boys 07.12.2013. 10:07
Nosaukums ''UB united'' kaut kā lika pasmaidīt...
nu baigi uzkjuuneetas dziesmas-iipashi ar Ansi Klinstonu :D
Ir OK- bet domājat, ka UK vai USA tas kādu iekustinās?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.