JAUNĀKIE IERAKSTI

Reinis Jaunais publicē dziesmu Atceries un aicina uz koncertu

Reinis Jaunais 12.10.2020. 10:10
Reinis Jaunais publicē video savai jaunākajai dziesmai ''Atceries''. Šī dziesma ir jauna mūzikas albuma ''Zeme'' priekšvēstnesis, kurš tiks publicēts oktobra beigās.

Dziesmas ierakstā arī dzirdama jaunā un daudzsološā čelliste Erna Daugaviete, kura papildus spēlē grupā Rihards Lībietis Orchestra un citos muzikālos projektos. Savukārt basģitāru spēlē Austrālijas latviešu kopienā labi pazīstamais mūziķis Ivars Štubis, kurš šī gada sākumā pārcēlās uz dzīvi Latvijā. Arī Ivars nupat izdevis savu instrumentālās mūzikas albumu ''Dabas miers'', iedvesmojoties no latviešu folkloras, ambientās mūzikas un Latvijas dabas skaņām. Nupat publicētās dziesmas video veidojusi Reiņa sieva Laima Jaunā. No putna lidojuma redzamos kadrus filmējis Sergejs Mikuša no Saulart radošās komandas. Gan Erna Daugaviete, gan Ivars Štubis uzstāsies drīzumā gaidāmā albuma prezentācijas koncertā kopā ar Reini, savukārt Laima Jaunā katrai koncertā atskaņotai dziesmai sagatavos video vizualizācijas. Vairāk informācija par koncertu atrodama Reiņa Jaunā mājas lapā: www.reinisjaunais.com


Albums “Zeme” tapa laikā, kad pasaulē pandēmijas izraisītās krīzes dēļ spēkā stājās ceļošanas ierobežojumi. Parasti Reinis lielu daļu gada pavada ceļojot un koncertējot ārpus Latvijas. Brīdī, kad robežas tika slēgtas un teju visu pasaules mūziķu koncerttūres atceltas, Reinim radās iecere par jaunu albumu. Reinis uzaicināja albuma ierakstos piedalīties ārzemēs dzīvojošos draugus - mūziķus, kuriem neplānoti bija vairāk brīvā laika kā parasti. Albumā būs dzirdami 13 mūziķi no dažādām pasaules valstīm - Nepālas, Japānas, Anglijas, Austrālijas, Zviedrijas, Ungārijas, Nīderlandes un, protams, Latvijas.

Tā prezentācija notiks koncertzālē ''Spīdola'' VEF kvartālā ceturtdien, 29. oktobrī plkst. 19:30.

Dziesma ''Atceries'' un tās video veidots ar LaIPA autorstipendijas atbalstu. Savukārt drīzumā gaidāmais albums būs jau septītais CD formātā publicētais Reiņa Jaunā oriģinālmūzikas ieraksts. Albums “Zeme” tika ierakstīts ar AKKA/LAA autorstipendijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Albuma izdošanai fiziskā formātā tika savākti līdzekļi ar kopfinansēšanas kampaņas palīdzību Projektu bankā, turklāt nepieciešamie līdzekļi tika savākti mazāk kā 24 stundu laikā.

Lasi vēl

Komentāri

Riekstiņš 15.10.2020. 15:33
Reinis Jaunais - mūžam jauns!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.