JAUNĀKIE IERAKSTI

Pirmais kurss izdod pirmo albumu Problēmas

Pirmais kurss 12.03.2018. 11:39
Grupa Pirmais Kurss šajā nedēļas nogalē izdeva savu pirmo albumu Problēmas.

“Par albuma izdošanu mēs runājam jau kopš spēlēšanas pirmssākumiem, teju jau astoņus gadus. Toreiz skolas laikā trūka līdzekļi, jo visa nauda tika izniekota čipsos un meitenēs - vispār nebija laika vai arī sāpēja vēders. 2017. gada pavasarī nolēmām likt čipsus un meitenes pie malas un pievērsties albuma rakstīšanai. Atradām meistaru Kārli Šteinmani, kas veica ierakstus kādā Mārupes šķūnītī. Kopumā tur bija diezgan jauki, tikai rudenī ierakstu kambarī kļuva nedaudz vēsi. Vienīgais viesmākslinieks šajā albumā ir Jasmīnas koris, kurš dziesmā Internets iedziedāja Jāzepa Vītola cienīgu kora partiju,” par albuma tapšanas ieceri un gaitu atklāj grupas taustiņinstrumentālists Aleksandrs Okonovs.

Albums Problēmas stāsts ir par ķibelēm, kuras ir piedzīvojuši grupas dalībnieki - neveiksmīga jauna auto iegāde, šķūņa būvniecības process, problēmas ar matiem un internetu. Kopumā albumā iekļauti 15 oriģināldarbi, roka, popa un vieglās mūzikas stilos.

“Par albuma nosaukumu bija gara diskusija, tika apsvērti varianti Interkurss, Kirmais Purss, vai arī, kā atbalss Dona albumam Skaņā kalna klintīs - Turpat. Šo albumu Problēmas mēs redzam kā tādu mazu ķibeļu vācelīti, kur var sajust, cik patiesībā mūsu dvēseles ir vārīgas un ievainojamas. Mūzika mums ir kā pašārstējoša terapija, kurā, runājot par šīm Problēmām, mēs gūstam atbalstu no mūsu klausītājiem, kas liek mums justies, ka neesam vieni, kas šajā pasaulē cīnās, atklāj grupas solists  Francis Upaciers.

Albuma vizuālo noformējumu veido Andreja Strokina uzņēmtās fotogrāfijas D27 mājā. Attēlos redzami Pirmā Kursa puiši, kuri izskatās ļoti bēdīgi uz ironiska zilu mākonīšu fona. Bildes kopā arī dziesmu tekstiem palīdzēja salikt Karīna Volberta.

Visbiežākās problēmas grupā:
Dāvis, ģitārists un dziedātājs “Es nokavēju vilcienu un man nav līdz ģitāras vada.”
Valdis, bundzinieks “Man nav laika, es strādāju.”
Francis, ģitārists un dziedātājs “Man ir brilles.”
Aleksandrs, taustiņi “Es dzīvoju Jelgavā.”
Kārlis, bass un taustiņi “Man pēc vakardienas kebaba nebija labi.”

Lasi vēl

Komentāri

Nu ja šī domāta humorgrupa, tad vienīgais skaņdarbs kuru ir vērts izdot - kapusvētki.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.