JAUNĀKIE IERAKSTI

Pianiste Katrīna Gupalo piedāvā neparastu Tumša nakte, zaļa zāle versiju

Katrīna Gupalo 31.10.2017. 13:45
Katrīna Gupalo radījusi savu versiju latviešu tautasdziesmai "Tumša nakte, zaļa zāle".

Dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo un fotogrāfs Jānis Romanovskis Visu svēto dienas priekšvakara pusnaktī prezentējuši alternatīvu latviešu tautasdziesmas „Tumša nakte, zaļa zāle” mūzikas video. "Dziesma īpaši patiks tiem klausītājiem, kuri alkst pēc neierastā, dziesma veidota dark folk muzikālajā stilā. Skanot jaunās sievietes jutekliskajai balsij, atklājas tumsas valdzinājums, bīstams un tāpēc jo īpaši neatvairāms," skaņdarbu raksturo izpildītājas pārstāvji.

Katrīnas Gupalo talanta cienītāji ir pazīstami ar Katrīnas spēju dziesmas pārvērst neparastos skanējumos, tā Katrīna pārveidojusi franču romantiskāko mūziku izrādē „100 gadi ar Piafu” un amerikāņu  mūzikas klasiku izrādē „Pēc Pusnakts/ After Midnight”. Tagad pienākusi kārta latviešu tautasdziesmām.  Katrīna Gupalo pastāstīja, ka muzikālais materiāls radīts izmantojot tikai klavieres un balsi. Neparastie klavieru skanējuma efekti panākti, novietojot milzīgu ģimenes šķūņa atslēgu, naglas un foliju uz stīgām, savukārt dziesmas beigās spocīgā skaņa rodas pa stīgām velkot kredītkarti. Ieraksta skaņu režisors  Modris Bērziņš. Arī tautasdziesmas teksts ir interpretēts atšķirīgi no ierastās versijas.

Fotogrāfu Jāni Romanovski vizuālās mākslas cienītāji atpazīs no daudzajiem fotogrāfiju projektiem, kur fotogrāfs iemūžina latviešu tautas tradīcijas un kultūras mantojumu, pazīstamākais ir Jāņa projekts ar tautasdejām dabā, kā arī Dziesmusvētku fotoreportāžas un mūziķu portreti. Sākumā Jānis domājis, ka klips būs tautiskos motīvos, bet, izdzirdot Katrīnas variāciju par  „Tumša nakte, zaļa zāle”,  krasi mainījis savu ieceri un iedvesmojies no šausmu filmām. Tā vienas tumšas un stindzinošas nakts, kas, starpcitu, iekritusi Valpurģu naktī,  laikā K.K. fon Stricka villā tapa šīs dziesmas video klips.Dziesmas „Tumša nakte” audio ieraksts pieejams Spotify, iTunes un citos populārākajos straumēšanas servisos. 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.