JAUNĀKIE IERAKSTI

Oceanpath izdod debijas albumu Elementi

Oceanpath 04.06.2018. 08:46
Simfoniskā metāla grupa "Oceanpath" piedāvā debijas minialbumu "Elementi".

"Elementi" publisko pirmatskaņojumu piedzīvos starptautiskajā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivālā "Zobens un Lemess" 16.jūnijā Bauskas pilskalna parkā. Savukārt jau no 1.jūnija albums pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify un iTunes.

Albumā "Elementi" iekodēti paaudzes pārdzīvojuši vārdi, kas, laikam ejot, rūdījušies ugunī, saluši vējā, rūsējuši zemē un slīpējušies ūdenī. Dziesmu tekstos izmantoti gan buramvārdi, gan latvju dainas, kas atklāj bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu. Vienlaikus šis albums ir kā laikmetīgs sveiciens Latvijas 100 gadu jubilejā, kas ļauj satikties modernajai metālmūzikai ar folkloras elementiem. Albums izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Izdevējs – Zobens un Lemess, ierakstīts studijā KS Records. Albuma dizainu veidoja Juris Mežeckis un Valdis Bērzvads, fotogrāfijas – Liene Minoviča. Ierakstu ar kokles skaņu bagātināja Pēteris Kvetkovskis (Skyforger).

Grupa vairākkārt ir uzstājusies Latvijas nozīmīgākajos smagās mūzikas festivālos Zobens un Lemess un Metalshow.lv, sniegusi neskaitāmus koncertus Rīgā, kā arī reģionos. Grupas līderim, ģitāristam, vokālistam un mūzikas autoram Artūram Šteinbergam pievienojušās četras mūziķes, katra ar skatuves pieredzi citās smagās mūzikas apvienībās, līdz ar to "Oceanpath" ir viena no retajām latviešu metālmūzikas grupām, kurā vairāk pārstāvētas sievietes. Vokāliste Laima Krīgere saņēmusi Latvijas Metālmūzikas balvu 2017 kā Gada vokāls, šobrīd studē vokālo mākslu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, ir piedalījusies vairākos Latvijas Nacionālās operas un Latvijas Operetes fonda iestudējumos. Par ritma sekciju rūpējas basģitāriste Liene Liega Veidemane (ex-Lazarus, ex-Tērauds) un bundziniece Elīna Zeiliņa (ex-Bibliotēka, Obscurus Orbis), taustiņu skanējumu un dziesmu vārdus nodrošina Džeina Šteinberga (ex-Urskumug). 

Lasi vēl

Komentāri

KKF atbalstīja šo projektu?! Wtf notiek atkal tajā kantorī? Sen nav būts ciemos.
Nu bet ja rokasociācija neatbalsta. Nauda jāsameklē citur.
kopš kura laika 04.06.2018. 14:37
rokasociācijai ir nauda?
Tak poh nauda, lai palīdz Latvijas rokmūziķiem radīt, noformēt, izdot, popularizēt un aizsargāt savu intelektuālo īpašumu, kā solījuši.
Prieks, ka satraucaties par mūsu materiālo stāvokli. :)
Ja jūs iesaistīsieties kopējajā darbā, tad Asociācijai būs gan nauda, gan iespēja palīdzēt grupām.
Bet vienu gan atceraties - mēs netērējam savu laiku cilvēkiem, kuri paši to neinvestē sevī.
Man ir liels prieks par grupu Oceanpath, ka viņi ir tikuši pie valsts atbalsta šī ieraksts izdošanā. Citiem novēlu tieši to pašu.
Peace& Love!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.