JAUNĀKIE IERAKSTI

Nielslens Lielsliens izdod albumu Kad kniebējs kniebj

Biedrība "Drustu acs" 29.01.2019. 10:07
Mūsdienu tautas mūzikas apvienība "Nielslens Lielsliens" laiž klajā albumu "Kad kniebējs kniebj". Grupa aicina uz diviem pēdējiem prezentācijas koncertiem Umpārtē un Līkupēnos

Nielslens Lielsliens pirmajā studijas ierakstā kopš 2014.gada iekļautas septiņas kompozīcijas, kur grupa kavējas nesteidzīgās pārdomās par nopietnām un nenopietnām tēmām.

"Te ir daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpa ar padsmitnieci Daibu, kuru pirmoreiz tā pa īstam pamana kāpņu telpas vecākais, Gints. Te ir nāvīgs nogurums un atteikšanās paturēt prātā daudzos PIN kodus. Ir arī vēlme, ja ne sasildīties, tad vismaz salt ar kādu kopā laikā, "kad kniebējs kniebj"," par albumu stāsta grupa. 

Līdzīgi kā iepriekšējos studijas ierakstos grupa kavējas arī drūmākās pārdomās. Sāpīgs skaistums ir "Meitenes vēstulē klasesbiedram uz Afganistānu I". Tai seko klusināts stāsts par bāreņiem, kuri tumsā dzied un grauž cietu maizi, mērcējot to avotā. Kad noriet saule, tad ir šaubas – gaidīt vai negaidīt, kad tā atausīs. Albumu noslēdz šķiršanās dziesma, kur nevar saprast, vai tēlu, kurš ticis atstāts, ir vairāk pārņēmušas dusmas vai sevis žēlošana. Divām dziesmām tekstu ir ņemti no Pētera Brūvera dzejoļa un Heli Lāksonenas dzejoļa Guntara Godiņa tulkojumā.

Albumu iespēlējuši divi pašreizējie dalībnieki Mareks Kaminskis un Klāvs Kalnačs. Tas ierakstīts 2018.gadā Raunā un Rīgā. Ierakstu un miksēšanu veicis Artūrs Skujiņš-Meijiņš. Skaņas pēcapstrādi veicis Marko Milanezio Turīnā, savukārt audiokasetes tiražējis Lauris Vorslavs.

"Kad kniebējs kniebj" izdod grupa pati 100 audiokasešu tirāžā. Kasetēm ir pievienots dziesmu lejupielādes kods. Tās ir pieejamas "Nielslens Lielsliens" koncertos un "Siensliena" solo uzstāšanās reizēs. Albums pieejams arī straumēšanas pakalpojumā "Bandcamp", kur gan skaņas kvalitāti samazina vietnes parametri.

Piektdien, 1.februārī, un sestdien, 2.februārī, "Nielslens Lielsliens" spēlēs albumā iekļautās kompozīcijas, piedaloties "Dzejas un mūzikas vakaros mazāko bibliotēku atbalstam".

1.februārī, 18.00 – kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu Umpārtes bibliotēkā, Vecumnieku novadā

2.februārī, 18.00 - kopā ar dzejnieci Madaru Gruntmani Līkupēnu bibliotēkā, Saldus novadā

Vakaru programmā ir gaidāms dzejas lasījums, "Nielslens Lielsliens" koncerts un saruna ar bibliotekāri un vietējiem iedzīvotājiem par katras bibliotēkas situāciju. Šie bezmaksas pasākumi norisinās, lai pastiprinātu lasītāju aktivitāti un pievērstu uzmanību bibliotēku darbam attālās vietās, kur nereti tieši mazās grāmatu krātuves ir vienīgās sabiedriskās vietas.

Pasākumus atbalsta "Valsts kultūrkapitāla fonds" un Saldus novada pašvaldība.

Grupa "Nielslens Lielsliens" periodiski veido un spēlē mūziku kopš 2009.gada. Iepriekš ir iznākuši tās īsspēlējošie studijas ieraksti "Nielslens Lielsliens" (2012., izdevējs: SKYR) un "Aure" (2014, SKYR).

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.