JAUNĀKIE IERAKSTI

Neon Saturdays izdod debijas albumu

Neon Saturdays 14.03.2014. 15:34
Alternatīvā roka grupa “Neon Saturdays” piedāvā klausītājiem savu debijas albumu, ko oficiāli prezentēs koncertā Latvijas 1.Rokkafejnīcā 5.aprīlī.

Simboliski grupas vārdā nosauktajā debijas diskā ietvertas deviņas dziesmas, kas sarakstītas pēdējo divu gadu laikā kopš grupas izveidošanās brīža. Visu dziesmu mūzikas un tekstu autori ir grupas dalībnieki Andris Ēvelis un Ingus Sala, savukārt albuma vizuālo noformējumu veidojusi Laine Rūdolfa.

Albumā izmantoti daudzveidīgi studijas un synth efekti savienojumā ar rokmūzikas elementiem, īpašu uzmanību dziesmās pievēršot izteiktai kompozīcijas struktūrai un melodijai. Dziesmas un to teksti saturiski ir ļoti atšķirīgi, jo radušies dažādos grupas attīstības posmos, kas allaž muzikālās darbības sākumā mēdz krasi nomainīt viens otru, tāpat arī aranžējumos jūtamas ietekmes vienlaikus no vairākiem žanriem, to skaitā punk, alternative dance un electronica.Līdz šim no albuma grupa iepriekš publicējusi 3 dziesmas, no kurām plašu klausītāju atzinību guva dziesma “Here I am”, pērnā gada vasarā sasniedzot 9.vietu Radio SWH Top20 un kļūstot par vienu no spēlētākajām dziesmām radio ēterā. Par “Neon Saturdays” mūziku arī atzinīgi izteicies BASCA (British Academy of Songwriters and Authors) valdes pārstāvis Tim Frazer, kurš ir arī starptautiski pazīstams kā dziesmu autors, kurš sacerējis kompozīcijas tādiem māksliniekiem kā Tina Turner, Billie Myers u.c.Dziesmu ieraksti veikti vairākās studijās, sadarbojoties ar skaņu inženieriem Ediju Gņedovski (Studija GEM), Ivaru Ozolu (Sound Division studios) un Ģirtu Laumani (Hodila Records). Skaņu miksējis un māsterējis Sergejs Laletins. Grupa saka arī īpašu paldies fotogrāfam Filipam Šmitam, skaņotājam Mārtiņam Porteram, gaismotājam Rūdolfam Purvietim un koncertu menedžerim Jānim Griezem par sadarbību līdzšinējos koncertos un debijas albuma tapšanas gaitā.

Jau šobrīd ieraksts noklausāms interneta radio Spotify, kā arī pieejams lielākajos interneta veikalos (Itunes, Amazon u.c.), taču no aprīļa “Neon Saturdays” debijas albums CD formātā būs atrodams arī Latvijas lielākajos mūzikas veikalos.Savukārt jau pēc nedēļas “Neon Saturdays” dosies uz Lielbritāniju, kur no 19.-23.martam sniegs koncertus vairākās Anglijas pilsētās. Īsi pēc atgriešanās – 5.aprīlī – Rīgā, Latvijas 1. Rokkafejnīcā paredzēts grupas debijas albuma oficiālais prezentācijas koncerts, pēc kura albuma prezentācijas ietvaros paredzēti koncerti citās Latvijas pilsētās, kā arī Lietuvā un Igaunijā.

Rokgrupa “Neon Saturdays” nodibināta 2012. gada februārī. Grupas žanru divos vārdos visprecīzāk varētu apzīmēt kā pozitīvo roku, un tās mūzikā ir jūtamas ietekmes no pārsvarā indie, pop rock un alternative žanriem, kā arī tādiem māksliniekiem kā Foo Fighters, Kings of Leon, Green Day, U2, The Killers, Placebo, 30 Seconds to Mars u.c.

Aktualitātēm seko grupas Facebook profilā.

Lasi vēl

Komentāri

Veiksmi un izturību 14.03.2014. 15:47
ārzemēs izsisties! Pa LV ar šo var riņķot, bet lai spiež uz lielākiem tirdziņiem, pārdos vairāk!
Viedoklis 14.03.2014. 17:56
prieks, ka ir arī grupas, kas, nesaktoties uz niecīgu tirgu un skauģiem, cīnas un rada mūziku. veiksmi, džeki!
Nu tad beidzot :))))))!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.