JAUNĀKIE IERAKSTI

N0tinghila izdod dziesmu Ēdenes ābols un aicina uz koncertiem

N0tinghila 24.10.2019. 10:03
Rokmūzikas grupa "N0tinghila" izdod primo singlu "Ēdenes ābols" un koncertēs 25.oktobrī "Tallinas Pagalmā" un 7.novembrī bārā "Walters & Grapa".

Grupa N0tinghila radās šī gada martā, kad pēc grupas līdera Matīsa Runtuļa iniciatīvas kopā sāka spēlēt trīs Latvijas mūzikas vidē pazīstami mūziķi: Matīss Runtulis, plašāk zimāms ar skatuves vārdu Mr Myster, Aiga Upiniece, grupas "Bērnības milicija" basiste, un Matīss Repsis, kurš ir zināms vairāku muzikālu projektu, t.sk. Agneses Rakovskas, Aminatas un šobrīd MESA, bundzinieks.

Grupas N0tinghila pienesums latviešu mūzikā ir laikmetīgs rokenrols latviešu valodā. "Tā skan Rīga, aptraipīta, dzejā tīta. Mūsu muzikālo gaumi var raksturot amplitūdā sākot no tālo rietumu tuksneša roka dziļā skanējuma līdz pat mūsu pašu pagrīdes panku dauzonīgumam," tā grupas spēlēto mūziku un gaidāmo pirmo studijas albumu raksturo Matīss Runtulis.

Grupas pirmais singls "Ēdenes ābols" ierakstīts Aigara Grāvera studijā, kur top arī gaidāmais albums, kuru plānots izdot nākošā gada janvārī vinila plates formātā 100 eksemplāru tirāžā. Topošā albuma materiālu varēs dzirdēt divos koncertos Rīgā - 25.oktobrī plkst. 22:00 pasākumu norises vietā Tallinas pagalms un 7.novembrī plkst. 21:00 bārā Walters & Grapa. Grupa jaunā albuma tūri turpinās arī Kurzemē un Vidzemē par koncertu noreses vietām un laikiem paziņojot atsevišķi.

Grupas N0tinghila solists, ģitārists Matīss Runtulis beidzis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu specializējoties džeza ģitārspēlē. Ar grupu Black Apple Market 2012 gadā ierakstijis studijas albumu "Tall Tales". Apguvis skaņu režiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kā Mr Myster 2014.gadā koncertzālē Palladium iesildījis grupu Mount Kimbie, veidojis muzikālo noformējumu vairākām teātra izrādēm un filmām.

Aiga Upiniece beigusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas klasisko klavieru klasi. Jau vidusskolas laikā iesaistījusies Latvijas neatkarīgās mūzikas kultūrā, kopā ar draugiem dibinot grupu "Bērnības milicija", kas uzskatāma par stabiliem Latvijas "pagrīdes klasiķiem", un ar ko kopā nospēlēti vairāk nekā 200 koncerti un izdoti četri studijas ieraksti.

Matīss Repsis šobrīd gatavojas projekta MESA lielkoncertam Arēnā Rīga nākošā gada sākumā, spēlējis kopā ar Aminata, iespējējis bungas Agneses Rakovskas albumā "Vienaldzības", kā arī piedalījies teātra izrāžu muzikālajā noformējumā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.