JAUNĀKIE IERAKSTI

Kayro izdod debijas EP Strangest Times

Kayro 23.03.2021. 10:59
Grupa "Kayro" izdod 6 dziesmu debijas EP "Strangest Times".

Grupa "Kayro" 23. martā izdod savu 6 dziesmu debijas EP "Strangest Times", kas tapis 2019. gada otrajā pusē globālās pandēmijas laikā, kā saruna ar sevi par dzīves pārmaiņām, izolāciju un jauna "Es" meklējumiem.  "Domāju, ka šajā laikā katrs no mums ir sevī atklājis ko jaunu, atsācis darīt aizmirstas lietas vai atradis sevī spēku atteikties no nevēlamā par spīti ikdienas grūtībām un mazliet nesaprotamajai dzīves kārtībai" - tā komentē Kārlis.

Grupu dibinājuši ģitāristi Ritvars Šreibers un Kārlis Šteinmanis 2018. gadā. Kopš 2019. gada marta sastāvam pievienojušies vokālists Reinis Rutkovskis un basģitārists Agnis Beitāns, nostiprinot grupas skanējumu un muzikālo raksturu. Grupas skanējumā satiekas visas dalībnieku muzikālās ietekmes - no popa līdz modernajam metālam.EP ierakstījuši un producējuši paši "Kayro" Kārļa Šteinmaņa vadībā. Bungu ieraksts veikts kopā ar meistarīgo bundzinieku Andreju Upmaci Sound Division Studios telpās, bet viss pārējais materiāls ticis ierakstīts gan Kārļa privātajā studijā, gan arī katra grupas dalībnieka mājās, vadoties pēc apstākļiem un iespējām.

Arī šobrīd grupa nesnauž un aktīvi turpina radīt materiālu nākamajam albumam, kura priekšvēstnešus varēs dzirdēt jau šīs vasaras beigās.

Vizuālo materiālu autores:
EP grafiskais dizains - Anete Šreibere
Grupas fotogrāfija - Janeta Jumtiņa

Lasi vēl

Komentāri

Lielisks Spotify links un skaisti apgraizīts artworks. Great success!
Židrūns 23.03.2021. 18:21
Labākais kas ir noticis šogad. Paredzu uzvaru Zelta Mikrofonā.
Modernais metāls... Nu re !
Seksafonists 24.03.2021. 11:12
Skan jau labi, bet nenormāli garlaicīgi.
Riekstiņš 26.03.2021. 00:51
Beidzot īsts metāls! Pievienojos Židrūna pareģojumam.
domas skaļi - skumji, ka šitādam boringam ir izredzes vinnēt gada griezumā, bet laikam jau nekā labāka nav...
metaļors 27.03.2021. 00:01
nevis metāls, bet modernais kompjūtermuzons. Neviena dzīva instrumenta
stubais msh 30.03.2021. 05:03
Beidzot un kruta.
Kārlis no Kayro 30.03.2021. 12:36
Atbildot metaljoram - es ļoti atvainojos, bet ieraksts tiešām ir veikts ar datora palīdzību. Par instrumentu nedzīvumu interesants apgalvojums - visu, izņemot fona sintus, ir spēlējuši un ierakstījuši dzīvi cilvēki. Saprotu, ka var mulsināt tas, ka ierakstīts ir tehniski precīzi un ar noskaņotiem instrumentiem.
Nākamreiz centīsimies laboties, bet tikmēr - paldies par klausījumiem.
Sveiciens no Kayro!
Edvīns Straume 30.03.2021. 12:56
Oi, smalkās latvju mūziķu dvēseles - nevar pārdzīvot ne mazāko kritiku, palaiž visu caur datoru un kad pasaka ka ieraksts ir nedzīvs, tad caur tekstu var lasīt ka "mākslinieks" jūtas ļoti aizvainots - to slēpjot caur ironijas vai sarkasma plīvura - pretīgi lasīt. Tās dažas sekundes ko paklausījos šo "šedevru" - kaut kāda drausmīga popsa kurai vieta Eirovīzijā. Ja nevarat pārdzīvot kritiku, ja arī nav ne mazākās paškritikas pret to ko ražojat - tad vispār nelienat mūzikā un nelienat uz skatuves - mīkstpēdiņi.
Linkin Park revival?
Kārlis no Kayro 30.03.2021. 13:19
Paldies par komentāru, Edvīn!
Nav pretenziju pret kritiku - vienmēr tā ir bijusi vēlama un vajadzīga. Ja no tās baidītos, neizdotu mūziku internetā. Uz skatuves arī ir būts pietiekoši gan metāla gan nemetāla kontekstā, tā kā stresa nav :)
Jautājums ir drīzāk par to, kas gan šodien nav rakstīts izmantojot digitālās tehnoloģijas, un kur ir līnija, kas nodala dzīvu no nedzīva? Man tiešām būtu interesanti par to padiskutēt normāli un sakarīgi, jo šis ir ļoti interesants topiks, it sevišķi mūsdienu pasaules griezumā, kurā visi mūziku taisa uz saviem laptopiem - ja sanāktu noorganizēt, es būtu par! Zinu, ka tas būtu interesanti ne tikai man vienam.
Metāls/popsa/geju huiņa/eirovīzija vai viss pārējais - tas jau ir vairāk vai mazāk subjektīvi un šajā gadījumā arī nav būtiski - lielākā daļa mūzikas, kas nav akadēmiskā, top vairāk vai mazāk mākslīgi, ja nav viena teika un spēlēšanas visiem reizē.
K.
Edvīns Straume 30.03.2021. 13:27
Datora ieraksti jau pēc būtības nav nekas slikts, digitālās tehnoloģijas jau aizvien vairāk ienāk mūzikā - cita lieta kā to visu nospēlēt dzīvajā - ir grupas, izpildītāji kuriem tas ir tiešām sarežģīti izdarāms.
Ritvars no Kayro 30.03.2021. 13:58
Digitāli ieraksti mūsdienās noteikti paātrina ierakstu ātrumu, tādā veidā paātrinot jaunas mūzikas plūsmu internetā. Šaubos, ka ir daudz grupu, kuras var atļauties mēnesi pavadīt studijā mēģinot iespēlēt partijas. Otrkārt, tas palīdz veikt ātrāk ideju piefiksēšanu, lai nav jāpavada n-tās stundas mēģinājumu telpā sūcot alu. Akna teiks paldies.
Turpinot tēmu par dzīvajiem koncertiem - ja esi iespēlējis albumā un nevari nospēlēt dzîvajā, tad tas jau ir goda jautājums.
metaļors 30.03.2021. 14:52
Kārli no Kyro beidz dirst. Bungas - aizvietotas ar sampliem. Nu ir taču, neliedzies. Ģitārām tonis kā no kautkāda axe fx. Turklāt dažas partijas ir toč datorā uzeditētas. Tā cilvēks dabiski nespēlē. Vokāls izķūnēts, līdz nelabumam skan nedabīgi. Protams ir arī tāds roka "atzars" un ir bērni, kas uz to pavelkas. Bet tas nemaina faktu ka jums dziesmas skan pēc plastmasas. Man nav nekas pret datoru kā ieraksta mediju un tām visām tūnēšanas programmām, bet tas viss ir jādara ar mēru nezaudējot cilvēciskumu. Un visbeidzot komentāts Ritvaram - lai nebūtu mēnesis jāpavada studijā, ir mēnesis jāpavasa mēģtelpā.
Daniels Pavļuts 30.03.2021. 15:46
Labenieks! Grupas dalībniekiem atbildēt šeit uz komentāriem - tas pats, kas valsts prezidentam atbildēt uz komentāriem Delfos.
Ritvars no Kayro 30.03.2021. 15:47
Haa, beidzot diskusija, kurā nerunā par Ron The Star vai pie kāda stila pieder TESA.
Priecē fakts, ka mūsu EP sasniedzis arī rūdītos alternative.lv komentētājus.
Daniels Pavļuts 30.03.2021. 15:55
Ritvar, tas ir sen zināms fakts, ka komentāru skaits alternative.lv, pie tavas relīzes, tieši korelē ar grupas aktualitāti un kvalitāti.
Edvīns Straume 30.03.2021. 16:09
Pavļut - ko tu te visu laiku piesauc valsts prezidentu.
Egils no pils 30.03.2021. 16:16
Par mani delfos raksta?
Edvīns Straume 30.03.2021. 16:22
Te dažus subjektus vajadzētu iesūdzēt tiesā par valsts vadošo amatpersonu/svešas identitātes izmantošanu kas šo lapeli padara smieklīgu. Kā jau arī jebkuru citu vietni internetā kur ir komentāru sadaļa. Šie subjekti laikam domā ka tas ir ļoti smieklīgi un atjautīgi.
Skaidrīte Krāniņa 30.03.2021. 16:37
Vai arī atļaut komentārus tikai ar apstiprinātu identitāti. Tad gan nebūtu notikušas dažas no labākajam diskusijām, ko varējām baudīt, piemēram par un ap Ron The Star.
Edvīns Straume 30.03.2021. 16:46
Problēma jau tā ka netā cilvēki domā ka ir anonīmi un zem svešiem nikiem raksta visādu huiņu. Ko reālās dzīves sarunā nemaz neatļautos jo kaut kā taču nav glīti. Bet netā - kas tad tur - bez bremzēm un jūra līdz ceļiem. Tāpēc jebkura interneta diskusija agri vai vēlu pārvēršas par bezjēdzību.
Vai ir iespējams albumu ievietot bandcamp?
Ritvars no Kayro 30.03.2021. 19:19
Edi, precizēšu pie izdevēja.
Cepiens šeit laikam ir par to, ka pārāk tīri un taisni tas viss skan, līdz ar to mūzika sāk skanēt bezpersoniski, neoriģināli un garlaicīgi - gluži kā lērums modernā metāla grupu. Tiešām būtu interesanti, ja šajā žanrā pamēģinātu skanēt kaut kā citādāk. Un plusiņi grupai par iesaistīšanos darba aizstāvēšanā alternative.lv komisijas priekšā.
Sanāk Kārlim ir jāiemācās spēlēt šķībi? To varētu būt grūti izdarīt.
A pārējie negrib iemācīties nospēlēt bez līkiem pirkstiem beidzot? Kaut reizīti? Nebūs mēnesis mēģi telpā jāpavada un jāvaino ģitāra pie tā,ka neskanam kā lielās grupas! Bet gribas taču,vai ne? Pēc tam eu,Kārli,izlabo,man nesanāk!
Kad izlaidīsi nākamo šķībo, sūdīgi uzrakstīto, garlaicīgo 10 minūšu tesas kopiju, varēsi sev teikt 'BEt vIsmAZ daBIZKi'
metaļors - es labprāt dzirdētu tavu daiļradi
Reinis no Kayro 31.03.2021. 11:58
"Dabīgās" mūzikas cienītājiem iesaku jauno N.Rutuļa albumu, pašam jau 5. reizi uz riņķi skan
Reinis no Kayro 31.03.2021. 11:59
Noteikti viena no lielākajām ietekmēm Kayro nākamajam EP. :)
metaļors 31.03.2021. 12:14
Hmm acīmredzot nav izpratnes par ko ir cepiens. Velti 30 min. sava laika un iepazīsties kā top Kayro un tamlīdzīgu grupu muzons. youtube.com/fTnXwpt8kIQ
Pie reizes izskaidro kā cilvēks fiziski var izspēlēt, piemēram., dziesmas Heavy Machynery (iedomājies es patiešām paklausījos) 12tās sec partiju.
Vecīt, ar audio produkciju neesmu uz jūs, man patīk produkcija, man patīk stuteri, kas ir 12 sekundē un pats izmantoju tādus efektus un ne tikai... Nemaz nerunājot par to, ka ir pedāļi ar kuriem varēsi panākt tādu efektu. Vai arī pedāļi nav pietiekami īsti? :) Bet tas besides the point.
Mūzikas kvalitātei/labumam, sauc kā gribi, nav nekāda sakara ar tās radīšanā izmantotajiem līdzekļiem, produkciju, sempliem, utt. Ja tev nepatīk, ok, neklausies, bet tavs bazars šeit ir vienkārši izcili debīls, iemācies atšķirt gaumi no kvalitātes, kritiku no 'mAN nePatĪk TaAAPeeec SLIKTI'
'kur ir līnija, kas nodala dzīvu no nedzīva? Man tiešām būtu interesanti par to padiskutēt'
Tad jau jācep augšā zoom konferencē? :) metaļors arī drīkstēs izteikties, ja nebūs kauns rādīt savu seju :)
metaļors 31.03.2021. 12:33
Savukārt pašus grupas dalībniekus un viņu šakālīšus aicinu neapvainoties par objektīviem komentāriem. Nekādu nepatiesību jau nepateicu: kompjūtermuzons ir un paliek kompjūtermuzons. Ja tas ir jūsu ceļš - go for it.
Iespējams Relicseed uzstāšanās,gan ģitāras,gan bungas vienmēr ir bijis fake,jo labi nospēlēt taču nav iespējams! Pačukstēšu,ka tur ir sarežģītākas partijas.
Savukārt metaļoram ieteiktu atslābt un tvert dzīvi vieglāk. Nākamreiz piekāp pie džekiem uz studiju,kad taps jauns albums,varbūt atvērsies acis,ka bungas ir īstas. Nezinu,pamēģini un mazāk dirs.
Jauka diuskusija:) Nezinu kā metālistam, bet mani savukārt ļoti, ļoti interesē cik īstas ir bungas šai ierakstā. Tik ļoti, ka nevaru gaidīt līdz nākamajam albumam. Hmm un Kārli kur man jādodas, lai noskaidrotu patiesību? Pēc tam labprāt varu arī padalīties ar redzēto, ja publikai interesē. Vispār komentāri zem šīs relīzes varētu būt labs katalizators diskusijai par studijas ierakstu ētisko pusi. Kur ir tā saraknā robeža, kad vēl varam teik: šo iespēlējis cilvēks-bundzinieks, šī ir dzīvā izpildījuma grupa, bet šis ir kvantizēts sample based muzons.
Kārlis no Kayro 31.03.2021. 17:25
Paldies, Artur, par diskusiju! Paldies arī metaljoram, tomēr cilvēks iegulda laika un intelektuālos resurus topikā.
Jau iepriekš atvainojos par palagu. Ja diskusija neinteresē, braucam augstāk vai zemāk uz anonīmajiem vienas rindas komentiem.

 Nezinu, kur kāds bija izlasījis apgalvojumus, ka es ar šo projektu pretendēju uz zaļās karotītes statusu organikas un oriģinalitātes ziņā - nekur neesmu to teicis un tas arī būtu melots - nav mans stils. Nesaku, ka nepatīk - Jens Bogren stila ieraksti man patīk pat ļoti, bet tas vienkārši nav virziens, kurā strādāju.
1)
 Tātad, par bungu izejmateriāliem, ja ir interese - overhedi (šķīvji, seta kopskaņa, Neumann U87) ir 100% dabīgi, telpas signāls ir 100% dabīgs (mono room (AKG C12), stereo room (Brauner Valvet) apmēram 6-8m no kita un tālais mono miķis ar skatu pret sienu studijas stūrī pie griestiem, apmēram 12-14m no kita (AT4040). Snare - sampli apmēram 75% pret dzīvajiem 25%, rakstīta ar Beta57A (rollos un pārejās proporcija mainās par labu dzīvajai). Kick - vismaz 90% sampli, turklāt ar samazinātu dinamisko diapazonu. Tomi - varētu būt kādi 30-50% samplu, rakstīti ar MD441.
2) Par bungu īstumu un precizitāti - iespēlējis ir cilvēks-bundzinieks. Ja kāds ir spēlējis kopā ar vai dzirdējis Andreju Upmaci spēlējam, es domāju, ka paskaidrojumi nav vajadzīgi, jo tas ir viens no labākajiem Latvijas bundziniekiem tieši roka un metāla virzienā, ar viņu esmu kopā nospēlēijs ap 300 koncertu un nospēlētu vēl tikpat, ja vajadzētu. Protams, vietām ir editi un punch-ini, kā jau visiem, bet šeit nav runa par partiju rekontsruēšanu - ja būtu tāds gadījums, būtu atstājis MIDI bungas no demo un netērētu laiku/naudu/enerģiju. Sampli ir spēcīgā pārākumā un to taču var dzirdēt katrs, kuru tas satrauc. Ja jautājums ir par to, cik atšķirīgi skanētu, ja es būtu programmējis bungas - ne tik ļoti, bet dzīvi šķīvji, labs room signāls un kruta bundzinieka spēles nianses, protams, rezultātu un procesu uzlabo. 

3) 
Arī visu mīlētajā skaņas etalonā - Metallica Black Album - arī ir editi un sampli, kurus lieliski var dzirdēt un viņiem (nu vismaz viņiem tiešām) tas albums skan kruta, ja salīdzina ar tiem, kur viss ir daudz dabīgāks. Meshuggah - ObZen vispār ir Toontrack samplētas bungas - jā, daudziem ir cepiens, bet tāpat rauj pauri nost un visi klausās Bleed kā turbo ritmu etalonu. Protams, nav šaubu, ka Haake kungs to var arī izpildīt dabā.

4) 
Tālāk, ģitāru un basa toņi ir digitāli, kārtējais +1 metaljoram, viņš mūs ir atmaskojis pilnībā :) Ģitāru toņi vietām ir Kemper, vietām Amphub, vietām Darkglass B7k un Toneforge. Bass ir Dingwall NG2 caur Darkglass B7K Ultra - ja normāli iespēlē, var sajaukt ar programmētu, jo ir stabila intonācija un izteikti indīgi vidi.

5) 
Diskusija par ētiku un/vai estētiku. Šeit, domājams, ka ētiskums izriet no vienošanās starp pasūtītāju un pasūtījuma izpildījumu - ja gaidītais ar iegūto sakrīt, tad viss ir kārtībā. Šajā projektā, tā kā esmu gan autors, gan producents, esmu skaņas veidojis tā, kā es vēlos, savu spēju un iespēju robežās. Ja būtu vēlēšanās, varētu iet arī daudz dabīgāku ceļu albuma skanējumā, bet šoreiz mērķis bija tieši šāds. Neviens ieraksta laikā no manas cietsirdības necieta, tātad šeit viss ir ētiski, turklāt ir ieturēta iecerētā skaņas estētika. Ja pie manis uz ierakstu ierastos Rumbas Kvartets un es viņu bungām saliktu one shot samplus, transient šeiperus, clipperus un bass dropus fonā, kas pastiprinātu caur Big Muff izlaistās tubas skaņu, es domāju, ka droši varam apgalvot, ka tas ētiski nebūtu nekādā gadījumā, jo 90 gadus vecais Rumbas fans no Alsungas ar dzirdes aparātu ausī tādu skaņu noteikti negaida.

6) 
Par "sarkano" robežu starp īstu un neīstu - mums visiem patīk ik pa laikam paskatīties kādu mākslas filmu, iespējams, kādreiz pat esam maksājuši naudu, lai to baudītu pilnā krāšņumā uz lielā kino ekrāna ar milzu subwooferiem, lai izbaudītu sprādzienus un pārējās neiedomājamās lietas, kuras sola glauni noformētie filmu plakāti. Vai šajā brīdī arī sākam domāt, cik daudz no redzētā, piemēram, "Pacific Rim" filmā, ir īsts un vai tad tā maz drīkst sagrozīt realitāti? Diez vai, jo mēs vienkārši skatāmies filmu kā filmu. Velkot paralēles - tiklīdz mūzikas ieraksts nav veikts kopā un vienā teikā, tas vairs nav dokuments, bet gan mākslīgs veidojums. Protams, atšķirībā no kinofilmas, izpildītājiem ierakstītais ir jāspēj reproducēt dzīvē arī pēc ieraksta izdošanas - šeit ir atiblidība pret klausītājiem, kas ir jārespektē. Laba sagatavotība un papildinošo elementu backing tracki noteikti var atrisināt šo jautājumu, ir tikai jāgrib vingrināties un attiecīgā kvalitātē spēt izpildīt vajadzīgo - tas ir uz katra pleciem individuāli.

7) 
Ja mēs varētu uzrīkot plašāku civilizētu diskusiju par šo tēmu, es būtu ļoti priecīgs, jo tas man un noteikti daudziem citiem ir ļoti interesants topiks, kur viedokļu daudzveidība tikai bagātinātu mūsu redzējumu. Atkārtošu savu nostāju - cienu dažādu mūziku, no akustiskās līdz dziļākajai cūkkūtij, un uzskatu, ka katram stilam piestāv savs skaņas raksturs. Es diez vai gribētu dzirdēt Cannibal Corpse Periphery skaņās - tie vienkārši ir dažādi organismi un katrs elpo savu gaisu.

8) 
Šo visu noslēdzot, aiz cieņas ir jāatbild arī metaljoram, lai arī kas slēptos aiz šī plīvura - saprotu, ka Tev nepatīk šis novirziens un tas ir ļoti OK, jo katram ir savs! Mums noteikti ar Tevi arī pārklājas grupas un žanri, kas ļoti patīk. Ja mēs izdotu EP, ar kuru gribētu patikt visiem, droši vien būtu viena no Sirds dziesmas vai Muzikālās bankas grupām. Par to, ka šeit viss ir fake - pieņemsim, bet neesam guitar pro vidē rakstīto dziesmu paaudze - varam arī bez datora, ja to vajag. Kādu laiku atpakaļ ar puikām ierakstījām albumu, kur viss toņu ziņā ir organisks, bez graizīšanas un bez jebkādiem sampliem, izmantojot tikai vintage aprīkojumu un tīri pašu sastrādātos skiliņus - vai bija labāk? Hz, bija citādāk, jo tā bija pilnīgi cita pieredze. Galvenais ir turpināt spēlēt, attīstīties un, galvenais, neapstāties! Neesmu pretī idejai kādreiz ierakstīt vēl kādu super organisku ierakstu - tur ir savi foršie čalendži. Cerams, ka zvaigznes kādreiz nostāsies.


Lai viss forši,
K.
Manuprāt, tas, ka Tev ir jāraksta šāds palags, ir absolūti smieklīgi, galu galā jebkādi mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi (sempli, produkcija) ir legit labākā rezultāta panākšanai. Tas, ka anonīmiem puritāņiem nav pietiekami trve... cmon... Bet nav brīnums, ka daļēji, pateicoties šādai domāšanai, mūzikas stili, kas pieņem un izmanto dažādus mākslinieciskos - piemēram, hip hops, kurš šobrīd ir neeesalīdzināmi interesantāks par jebko rokā vai metālā, vai pat pops - aug, attīstās un paliek ar vien radošāki. Bet redz, alternatīvais čuvaks dzird semplu un viņam aiziet ciet, mūziku vairs nedzird.
Edvīns Straume 31.03.2021. 18:29
Hip-hops ir vistīrākais mēsls un ja subjekts apgalvo ka hip hops, kurš šobrīd ir neeesalīdzināmi interesantāks par jebko rokā vai metālā - tad man diagnoze par šo subjektu ir skaidra - tikai ko šis subjekts tad dara šajā vietnē man nav skaidrs. Par tēmu - digitālais, ne digitālais - da labi. Bet mēs mierīgi varam nonākt līdz laikiem kad mūziku taisīs roboti un mākslīgais intelekts - cilvēks tur vairs nebūs vajadzīgs. Jau tagad, piemēram, daudzās grupās bundzinieka vienkārši nav - jo vienkārši uztaisīt mākslīgo bum-bum ir vienkārši lētāks variants.
Kārli paldies par atklātību, es to novērtēju. Nu re bungas aizstātas ar sampliem par vismaz 60%. (žēl, bet es personīgi tur nevaru saklausīt nedz relīzē pieminēto Andreja meistarību, nedz Sound Division studijas skaņu). Giču toņi ir simulatori, turklāt tiek izmantots, tas ko sauc par heavy handed editing, bet grupa apvainojusies par to, ka metaļors to nosaucis par kompjūtermuzonu. Ko tad jūs tā sacepāties? Par tiešumu? Cilvēkam nepatīk šāda veida production. Normāli. Viņš tak neteica, ka muzons/aranžijas sūds, kas būtu cits jautājums. Bet lol’am un Hmm vispār pazemībā tagad jābučo metaļora taukainie matu gali :D
Man liekas, ka te atkal ir divi bazari, ne es saprotu jūsu 'alternatīvo' bazaru, ne es saprotu to ko un vēl svarīgāk - kāpēc jūs murgojat.
Kārlis no Kayro 31.03.2021. 19:12
Artur - nav stresa. Meistarības vai izveicības robežas mēs ar Andreju esam jau izpētījuši citos kopīgos projektos. Šoreiz viss pa vienkāršo - gadi iet uz priekšu, nav vairs 21 :D
Peace!
Edvīns Straume 31.03.2021. 19:21
Dzīvā mūzika ir vienkārši foršāka iekšējo sajūtu, uztveres ziņā. Nevar, piemēram, salīdzināt tās sajūtas ko dod dzīvs bundzinieks uz skatuves ar tā spēli no kaut kā cita. Kādas sajūtas var dot lap-tops? Da nekādas. Es arī nesaprotu ko te dažiem indivīdiem tā deg ka cilvēkiem vienkārši nepatīk kompjūtermuzons. Ne visiem cilvēkiem taču patīk plastmasa vai polietelēna maisiņi. Cilvēki un to uztvere kas ir labs/slikts ir dažāda un atšķirīga.
Apakolipses elektroskūterists 31.03.2021. 23:12
Never vaļā pandoras lādi! Sazin kādi demoni tur tagad mīt...
Kopš 90 gadiem gandrīz neviens populārs metāla un roka albūms nav samiksēts bez sampliem. Metaļors tukša diršana. Ja nepatīk stils tad uzreiz tā var pateikt nevis iet cita dārzā un mēģināt iedirst puķu dobē.
Apakolipses elektroskūterists 01.04.2021. 12:27
Nu vismaz metaļors dirš uz organiskas zemes un dabīga auga nevis siltumnīcā uz vates kušķa izaudzēta eksperimentāla brīnuma.
...vai nedod dievs telpās uz poda. Un dibenu arī slauka ar lapām. Un gan jau iet arī tikai uz akustiskajiem brīvdabas koncertiem, bez tās drausmīgās nedabīgās apskaņošanas. Kas tu spēlē caur pastiprinātāju? KOA TAD TU DARĪSI BEZ ELEKTRĪBAS? (legit vārdi, ko ir teicis mans vecais sencis)
Eu, nu džeki... Kamēr vēl buksējat ar albuma piedāvāšanu bandcamp'ā (priekš tādiem lohiem, kā es, kuri nelieto spotify), tikmēr kāds jau albi nopludinājis vkontakte.
Ritvars no Kayro 01.04.2021. 14:10
Edi, Vkontakte tie ir oficiāli strīmi. Tā kā albums ir izdots ar The Orchard starpniecību, izvietošana bandcampā ir jāsaskaņo un kā jau jebkurā lielā kantorī - ir problēma ar komunikāciju.
Edi, grupas albums ir atrodams arī YouTube, ja labi pameklē
Ritvars no Kayro 01.04.2021. 17:31
Edi, te links - https://kayro.bandcamp.com/
Apokalipses elektroskūterists 01.04.2021. 22:37
Metaļors uz poda nedirš, jo tad var drēbi aizdirst garām.
Patika, bet gaidu taustaamaa veidā
Tavs tētis 06.05.2021. 13:22
Es parasti neesmu fans letiņu veidotam metālam, ar dažiem izņēmumiem, nezinu vienkārši nepatīk, bet šis man ļoti patika. Ignorējot visu šo metālistu elitisma diršanu par to kas ir īsta mūzika un kas nav, saku, tā turpiniet čaļi. Spēlējiet kas jums pašiem patīk un patiks arī klausītājiem(ar dažiem izņēmumiem acīmredzot). Malači!
Ervīns Straupe 12.05.2021. 06:47
Ervīns Straume "Te dažus subjektus vajadzētu iesūdzēt tiesā par valsts vadošo amatpersonu/svešas identitātes izmantošanu" Sūdzi tiesā. Būs jautri. Vismaz kaut kāds dzīvais notikums alternatīvajā vidē.
Metaļors, 100% čurā karstu no Iron Wings muzona "kvalitātes"
BeT vISmaz pAsHI IesPEEleeJA
Raimi mēs zinam 28.05.2021. 23:12
,ka tu dročī
Raimis - lol 30.05.2021. 16:33
Tas nekas, ka skan pēc dirsas
Ja tā padomā 16.06.2021. 20:05
Tad jau nevar izmantot arī pedāļus un jebkādu citu distorted efektu, jo tas tak arī nav dabīgi. Varbūt spēlējam metālu vnk cleanaa, cmon skaņas kropļošana caur pedāli? Wtf, nav taču dabīgi.
Zarndobumainis 16.06.2021. 23:14
Black metal cleanā ir surf rock.
Ja patiešām padomā, 01.07.2021. 17:45
lampu pastiprinātāju uzgriežot uz 11 :) signāls kā reizi distortējas. Tākā metāls ir glābs. Karoč šitā ir kārtējā pāreditētā garlaicīgā rokgrupa bez sava rokraksta un vēstījuma. Varētu būt izcili Latvijas Rokmūzikas Asociācijas biedri. Nēnu ja pašiem patīk, lai jau ņemas, bet pēc tam nečīkstat, ka netikāt brīdināti.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.