JAUNĀKIE IERAKSTI

Kapakmens izdod albumu Mosties reiz, brīvības cēlais gars!

Kapakmens 11.07.2017. 08:58
Pašmāju "hardcore punk/death metal" grupa "Kapakmens" publicē albumu "Mosties reiz, brīvības cēlais gars!".

Albumā iekļautās dziesmas skar ļoti plašu tematisko un muzikālo spektru. Iedvesma dziesmām rasta gan ikdienas neprātībās un korumpētos politiķos, gan klasiskos latviešu dzejniekos un priekā par dzīves aizraujošajiem mirkļiem.

Tiek apdziedāti ticības maldi, spļauts sejā naida runu izplatītājiem, augšāmcelts Veidenbauma cēlais gars, mudināts bēdīgi slavenus politiķus pašiem sevi izolēt no sabiedrības kādā no cietumiem. Papildus tam netiek aizmirsts ne par jauno pasaules kārtību ar reptiļu cilti, ne arī par to, cik diženi, vareni un laimīgi mēs esam, jo īpaši tad, kad traucamies milzīgā ātrumā prom no saviem piesvīdušajiem dīvāniem pēc nāvīgiem labumiem, pa ceļam izgaiņājot visus rēgus no nāves miega apņemtajām sapulcēm par neko. Lai parādītu, ka arī grupai Kapakmens ir jūtas, albumā apdziedātas tiek arī mīlas sāpes, attiecību problēmas un saulēktam ar saulrietu ierādīta katram sava vieta un laiks. Un, protams, katram klausītājam no albuma taps skaidrs, ka pie visām nelaimēm un kariem vainīgi, viennozīmīgi, ir muļķi, ticīgie un mantkārīgie. Tādēļ brīvības cēlajam garam ir laiks celties, lai pasaule ikvienam kļūtu daudz labāka. Albuma izskaņā pasaule klausītājam būs kļuvusi tik laba, ka varēs izbaudīt Raiņa rakstīto dzeju bērniem Kapakmens skaņās.“Kā var noprast, tad mēs ļoti lielu uzsvaru liekam uz dziesmu vārdiem, uz to nozīmi. Papildus tam, ka ritmi liks klausītājam dejot un melodijas aplipinās ar dungojamo materiālu, mēs noteikti vēlamies, lai klausītājs izlasa Kapakmens dziesmu tekstus, lai padomā, kas tajos teikts, un galu galā, lai izbauda intelektuālu katarsi.”

Kapakmens albums “Mosties reiz, brīvības cēlais gars!” sastāv no sešpadsmit dziesmām, kuru ierakstīšanu un apstrādi veica Ģirts Laumanis “Hodila” studijā.

Albuma noformējumā izmantotā attēla autors un tās apstrādes veicējs ir grupas bundzinieks XedzaX, bet noformējuma dizaineris - Jānis Jēkabsons, kurš piedalījies arī iepriekšējo grupas albumu noformējumu izveidē.

Grupa izveidota 2013. gadā Latvijā un iepriekš izdevusi divus albumus – “Anti-pozitīvs” (2013) un “Anarhija” (2015).

Lasi vēl

Komentāri

Ir tapis video šī Kapakmens albuma dziesmai "Pasaules ļaunums".
youtube.com/ggfqQXhfZz4

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.