JAUNĀKIE IERAKSTI

Izdota Latvijas neatkarīgo grupu izlase Odekolons Nr. 16

Odekolons 10.12.2018. 09:21
Pēc divu gadu pārtraukuma klajā nāk jaunākā Latvijas neatkarīgo grupu izlase "Odekolons".

Šī ir sešpadsmitā izlase “Odekolona” sērijā, kurā apkopti spilgtākie pašmāju neatkarīgās mūzikas notikumi un tendences un ierasti demonstrē mūziķu iespējas, prasmes, izaugsmi.

Izlasē iekļautas tādu grupu un solistu kā “Dzeltenie pastnieki”, Evija Vēbere, “MMMM”, “Satellites LV”, “Baložu pilni pagalmi”, “Mācītājs On Acid”, “Spāre”, “Plenērs” u.c. dziesmas, kopskaitā – 24 skaņdarbi, kas galvenokārt ierakstīti pēdējo divu laikā, taču klausītājus priecēs arī senākas dziesmas.

Vāciņa zīmējuma autore ir Kerija Arne. Ierakstu papildina grāmatiņa, kur pārskatāmā formā apkopota īsa informācija par izlasē iekļautajām grupām, tādējādi buklets nākotnē varētu kļūt par uzskatāmu Latvijas neatkarīgās mūzikas kustības liecību.

“Odekolona” raudzību koncerts notiks piektdien, 14. decembrī, Vecrīgas krogā “Aptieka”, Mazajā Miesnieku ielā 1. Koncertā spēlēs dziesminieks Imants Daksis un rokgrupa “Krāsa”. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Lasi vēl

Komentāri

jautājums/lūgums Odekolona autoriem - plz ievietojiet šos albūmus bandcamp, lai var nomāli tos atrast, noklausīties un arī iegādāties. Paldies!
Dzirdēji?
O, Evija Vēbere arī iekļauta. :D
Ēriks Saksons 12.12.2018. 11:28
Te var dabūt #14 un #15 + Dambja kārtotās punk/ hc izlases - http://veikals.lrma.lv/veikals/params/search/odekolons/
Erīk - pi* na**i.
Par Odekolonu! Ja kāds netiek viņam klāt varu aizsūtīt pa pastu. Varam sazināties FB.
Edvīns Straume 25.12.2018. 02:03
Evija Vēbere gan mums ir baigā NEATKARĪGĀS mūzikas pārstāve - uzstājas gan galvenajā LV 100gades koncī, gan Kristapā - un jūs uzskatiet ka LV ir vēl neatkarīgā mūzika - pašiem smiekli nenāk? Tās ir beigas draugi, oficiālas alternatīvās mūzikas beigas.
Ķipa "neatkarīgs" nozīmē "nemāk naudu ar mūziku pelnīt", pareizi, Edvīn?
Nepareizi, Mart!
Tad lūdzu paskaidrojumu, kas kvalificējas kā neatkarīgā mūzika, varbūt es arī kaut ko ne tā daru. Vēbere izpildīja Imka dziesmu, par ko viņai samaksāja un uzlēja sūdu čupu, un uzstājās Lielajā Kristapā, kas arī nav gluži popkultūrā svarīgs notikums, un tagad ir ārā no scēnas?
Latviešu mentalitāte - visi, kas neēd no miskastes nav pietiekami alternatīvi.
Definicija 29.12.2018. 11:09
Atkarīgie ir atkarīgi no visādiem līgumiem un naudas. Neatkarīgiem ir pajāt uz kaut ko tādu.
Plus minus 30.12.2018. 12:26
Paskatījos Dzelteno Pastnieku koncerta video. Ja es nezinātu, ka tā ir nedaudz pārvērtēta vēsture, tad nesaprastu, kāpēc tāds kaķu koris ir tik ļoti populārs.
Tu neesi pietiekami alternatīvs. Neatkarīgajiem ir pajāt uz to ka skan pēc sūda, jo tikai tā vari garantēt, ka neviens ar tevi neparakstīs līgumu. Jo līgumi nav trve
Par (Neatkarīgās) nosaukumā - tās ir tādas muzikālas apvienības kuras nav līgumiskā, finansiālā atkarībā no kādas izdevējkompānijas un nav atdevušas savas dziesmas īpašumā citām personām (tām pašām izdevējkompānijām) ...tā tāda oficiālā puse, bet protams piekabinot nosaukumu veidojas arī stilistiskā, noskaņa...
Edvīns Straume 05.01.2019. 10:54
lol - Ne visa mūzika kurai nav līguma ir sūds. Kaut piemēram, Evija Vēbere ir sūds - Rudaks un citi lielie aizstāvji tur var teikt ko grib - kaut vai kā viņam ņem priekšā Veidenbaumu ir vienkārši briesmīgi. Un gan jau šo Latvijas zvaigzni un LV mūzikas nākotni kāda izdevniecība savāks un sasildīs - nešaubos.
Imo līgumi tur ir ne pa ķeksi. Un ja viņu paņem indie leibls, ko tad? Neatkarīgā vai kāda mūzika sanāk? Un Vēberei vnk vajag producentu
Edvīns Straume 05.01.2019. 21:23
lol - viņa tak dziedāt nemāk - viņai pašu pamatu nav - producents viņai iemācīs dziedāt ko viņa nespēja apgūt pat ārzemju konservatorijā studējot?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.