JAUNĀKIE IERAKSTI

Inokentijs Mārpls izdod albumu Tup’n turies

Inokentijs Mārpls 09.11.2015. 12:31
Jaunu albumu „Tup’n turies” sarūpējusi leģendārā Latvijas pankroka grupa „Inokentijs Mārpls”. Albuma raudzības gaidāmas 13. novembrī.

Grupas „Inokentijs Mārpls” ceturtajā pilna garuma albumā „Tup’n turies” apkopotas četrpadsmit kompozīcijas, kas radušās visai ilgā laika periodā – daļa dziesmu sacerētas jau 1990. gados. Līdzās grupas oriģinālkompozīcijām albumā iekļauta arī Andra Černova dziesma „Senču kauli” un Māra Šverna dziesma „Nebija vēja”, kas dzirdama arī pagājušogad iznākušajā izlasē „Brāļi un māsas”.

„Ja iepriekšējais albums bija veltīts mīlestības tematikai, albumā „Tup’n turies” vairāk atrodamas politiskas un sociālas tēmas. Protams, netrūkst arī mīlestības dziesmu. Šis albums ir dabisks turpinājums visiem iepriekšējiem, saglabājot Inokentijam Mārplam raksturīgo noskaņu un vienlaikus klausītājiem ļaujot izdzirdēt ko pavisam jaunu,” domā grupa.

Līdz ar ziņu par jauno albumu grupa klausītāju vērtējumam nodod skaņdarbu „Atkal abstinence”. „Dziesmas aizmetnis radies 1997. gadā. Dziesma piedzīvojusi vairākas versijas, līdz nobrieda un pieņēma formu, ko ierakstījām albumā. Tekstā varētu būt atspoguļoti trakie deviņdesmitie,” stāsta mūziķi.

Grupā „Inokentijs Mārpls” aizvien sacer tekstus, dzied un ģitāru spēlē Raimonds Lagimovs jeb Dambis, pie bungām – Ēriks Lizbovskis un pie basa – Ivo Stankēvičs jeb Skrips. Jaunā albuma ierakstā piedalījušies arī viesmūziķi Kaspars Bārbals (dūdas), Kaspars Bindemanis un Miks Magone (taustiņinstrumenti), savukārt pūšamos instrumentus dziesmā „Trakais riteņbraucējs” ieskaņojuši ska grupas „Voiceks Voiska” dalībnieki.

Grupa „Inokentijs Mārpls” dibināta 1985. gadā, tolaik tās nosaukums bija „Aklā zarna”. Sākotnēji tajā spēlējis citas leģendāras pašmāju alternatīvās mūzikas apvienības – „Baložu pilni pagalmi” – līderis Māris Šverns, kā arī citi Latvijā pazīstami mūziķi – Kaspars Bindemanis, Kaspars Putriņš, Renarts Braufmanis, Didzis Erra, Nils Īle un citi.

„Inokentijs Mārpls” ir viena no nozīmīgākajām Latvijas alternatīvās mūzikas grupām, kas aktīvi uzstājas lielākajos Latvijas rokfestivālos un koncertos.

Albuma „Tup’n turies” raudzības notiks 13. novembrī “Latvijas 1. Rokkafejnīcā Reiterna namā”, Vecrīgā. Koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas no jaunā albuma, bet otrajā – dziesmas no iepriekšējiem albumiem. Ieeja sarīkojumā – bez maksas.

Tuvākie rokgrupas “Inokentijs Mārpls” koncerti gaidāmi 14. novembrī klubā “9. Vilnis”, 17. novembrī – klubā “Depo” un 11. decembrī – klubā “Fontaine Palace” Liepājā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.