JAUNĀKIE IERAKSTI

Hipstokrātija izdod dziesmu ar Veidenbauma vārdiem

Naba Music 26.09.2017. 16:27
Grupa “Hipstokrātija” iepazīstina ar savu kompozīciju no gaidāmās izlases “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi.”

Atzīmējot latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. gadadienu, radio NABA šonedēļ publisko otro kompozīciju ar nosaukumu "Ziemas aukstais sniegs" no topošās izlases – “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi.” Izlasē būs apkopoti šajā vasarā tapušie ritmiskās mūzikas ieraksti ar Eduarda Veidenbauma vārdiem.

Paši mūziķi saka: “Piedalīšanās šajā projektā bija izaicinājums. Izvēlēties priecīgāko tekstu no depresīvajiem Eduarda Veidenbauma dzejoļiem jau likās sarežģīti. Ne mazāk sarežģīti bija šo tumšo dzeju pielaikot priecīgam muzikālajam pavadījumam. „Nāve, zārks un kapi” tas viss, kad ārā spīd saule un ir karsti. Mūsu vasaras pacilātais noskaņojums, sintezējot ar Veidenbauma tumšo dzeju, nepārkāpjot projektā noteiktajām žanriskajām robežām, radīja kompozīciju „Ziemas aukstais sniegs”.”

 

E.Veidenbauma atstātais intelektuālais mantojums - īpaši dzeja - ir pamatā ritmiskās mūzikas izlasei, kuru veido šī brīža aktuālie alternatīvās un elektroniskās mūzikas pārstāvji. Pirmatskaņojumi vairākām kompozīcijām jau bija dzirdami Radio NABA ritošajā studijā – īpašajā Baltās nakts tramvajā. Albuma atvēršanas pasākums gaidāms šajā rudenī.

Izlasē būs dzirdamas dzejas ritmiskas interpretācijas, kuras veidojušas muzikālās apvienības: “MMMM”, “Martas Asinis”, “Tehnikums”, “Hipstokrātija”, “ISMS”, “Čipsis un Dullais”, Roberts Gobziņš un Westbam (Vācija), “Podruga”, “TV Maskava”, “Kodek”, “Ir OK”,  “Āres” kopā ar Eviju Vēberi, “Rāva”, kā arī mūziķis Jānis Irbe.

Albumu izdod NABA MUSIC / MELO RECORDS ciklā, kas veltīts dažādām Latvijas vēsturē un ideju vēsturē spilgtām un nozīmīgām personām. Šajā ciklā līdz šim izdots - Latvijas neatkarīgās mūzikas oriģināldziesmu izlase ar Aspazijas tekstiem “Pretējības” un instrumentālās mūzikas izlase, kas tapusi iedvesmojoties no Jaņa Rozentāla gleznām “Janis Rozentāls. Bez vārdiem”.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.