JAUNĀKIE IERAKSTI

Grupa Židrūns publicē dziesmu Rindās kails

Židrūns 02.10.2020. 13:21
Rokgrupa "Židrūns" ir ierakstījusi jaunu oriģinālmūzikas albumu. Kā pirmais fragments no tā publicēta dziesma "Rindās kails". Albums tiks izdots 30.oktobrī, kad Rīgā notiks ieraksta izdošanai veltīts koncerts.

Vokāli instrumentālās mūzikas kvartetam, kas ar "Židrūna" nosaukumu darbojas kopš 2003.gada, šī pavasara notikumi, pārmaiņas sadzīvē un kultūras dzīvē devušas daudz iespaidu, lai paveiktu ko grupai neraksturīgu. Ja līdzšinējie trīs albumi bijuši apkopojums no vairākos gados palēnām krātām kompozīcijām, tad ceturtajam studijas ierakstam dziesmas un skaņdarbi tapuši strauji. Lielā vīrusa atnākšana, traģisku skaitļu un pārsteidzošu ierobežojumu gūzma, līdzpilsoņu un grupas dalībnieku pārslēgšanās izolācijas režīmā 2020.gada pavasarī devusi "Židrūnam" aizrautīgas jaunrades posmu. Tad radīts vairums no deviņām dziesmām un kompozīcijām.
Vinila platē un digitālā veidolā gaidāmajam albumam dots nosaukums "Židrūns kovārņu mazbērniem". To izdos mūzikas apgāds "I Love You Records".

"Albums ir iespēja nodot nākošajām paaudzēm (lai Dievs tās svētī!) pašiem patīkamās skaņās iekapsulētas sajūtas un vīzijas no mūsu tagadnes," tā par ierakstu saka grupas basģitārists Ulvis U.
Dažādība skanējumā un 1980.gados dzimušo tekstiGrupas "histēriskais skanējums," kā to savulaik noformulēja mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, ir saglabāts arī jaunajā albumā. Tajā dzirdams, ka "Židrūnam" svaiga muzikāla iedvesma smelta no dažādiem eksotisku zemju roka un fanka mūzikas paveidiem. Ir saklausāmas atsauces uz psych un stoner roka noskaņu un estētiku. Kā grupai no Rīgas Ādmiņu ielas muzikālās kopienas, šajā kvarteta ierakstā netrūkst arī tumšu nokrāsu, kas izskan kliedzošā skaļumā. Līdzās elektriskajām ģitārām, basģitārai, bungām un balsij dzirdama virstoņu stabule, harmonijas, elektriskās ērģeles un dažādas perkusijas.

Vārdus albumā veidojis grupas tekstu autors Židrūns G. Daļa dziesmu veidotas ap spilgtiem dzejoļiem, kuru autori– tāpat kā grupas dalībnieki – ir no 80.gados dzimušās paaudzes. Tie ir Toms Treibergs, kikōne un latgaliski rakstošais Raibīs.
Albuma vāciņa bildi darinājis mākslinieks Otto Zitmanis, kurš veidojis albuma vāku arī grupas iepriekšējam albumam.
Albums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Neakadēmiskās mūzikas atbalsts” finansiālo palīdzību.
Singls atvērts interpretācijai

"Dziesma "Rindās kails" ir brīvi interpretējama"," saka "Židrūna" vokālists Klāvs K. "Man tā ir tāda dīvaina sajūta ar aizdomāšanos par Baltijas mežu vides "eiropeizāciju". Līdzīgi kā Rietumeiropā, arī mūsu reģiona mežos arvien vairāk redz vienas sugas kokus stāvam rindās kailus. Arvien vairāk redz kailcirtes, kas paliek aiz traktora, ko sauc par "ražas novācēju". Dzīves situācijas un naudas vajadzības ir dažādas, tomēr, manuprāt, mežizstrāde tieši kailcirtes veidā liecina, ka cilvēks ir pārpratis savu lomu uz zemes."
https://zidruns.bandcamp.com/album/kov-r-u-mazb-rniem

Izdošanas koncerts 30.oktobrī
Ar klausītājiem klātienes koncertā grupa nav tikusies kopš 2019. gada decembra. Dalībniekiem ilgi gaidīts notikums tādēļ būs albuma "Židrūns kovārņu mazbērniem" izdošanas koncerts.

Tas notiks 30.oktobrī, Rīgā. Informācija par norises vietu tiks izziņota atsevišķi.

Lasi vēl

Komentāri

Nu baigi
nu baigi feini
labs
labais
Labenieks
Riekstiņš 05.10.2020. 20:12
Foršs priekšvēstnesis! Vienīgi - vai preses relīze tulkota no lietuviešu valodas?
laikam nesaprotu mūsdienu mūzika. nesaprotu, kapēc šī grupa ir tik kruta... :D
@hmm - gan jau, ka grupa savu mūziku nav iecerējusi kā tādu. kas paredzēta visu gaumju apmierināšanai
dans - In Store 08.10.2020. 18:51
Tad varbūt lai grupa relīzē izskaidro kam viņu mūzika paredzēta.
Gan jau Torņa rēga līmes ostītājiem, kas viens otram stāsta, cik viņi ir stilīgi un alternatīvi reizē. Kā jau lielākā daļa mūsu unģiku mūzikas.
Es arī nesaprotu, gandrīz nevienu no te visbiežāk reklamētajām grupām, bet ja jau kāds klausās, lai klausās ¯\_(ツ)_/¯
Pāris skumju latviešu sagribējuši, lai viņiem grupas relīzēs grupas stāsta par savu potenciālo mērķauditoriju. Apdirsos no smiekliem.
Laikam tika aizskartas Židrūna lielākā fana dvēseles stīgas :) Žēl par neplānoto vēdera izeju - cerams, ka laika gaitā veselības stāvoklis uzlabosies.
Neteiktu, ka esmu fans. Taču novērtēju to, ka viņi taisa tādu mūziku, kas viņiem patīk. Un dalās ar to ar citiem, kuriem tā patīk. Taču iesmiet par cilvēku muļķigo dabu gan man ir paticis vienmēr. Iedomājies, cik skumjam un nerealziētam cilvēkam jābūt, lai dusmīgi komentētu mūziku, kas viņus neuzrunā vai ko viņi nesaprot. Labs.
ok... tad jau turpinām
LABAISSSS
nu baigie viedokļi
RoNz = Ron the star?
diemžēl šādu grupu LV palicis gaužām maz! tagad visi ''alternatīvie'' klausās Rīgas Modes! :D :D :D
RoNz - varbūt aizstaigā uz kādu Židrūna konci, ļoti iespējams tavas domas pamainīsies uz labo pusi! ;)

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.