JAUNĀKIE IERAKSTI

Grupa Tempus izziņo albumu un izdod video

Tempus 23.03.2020. 09:46
Post roka grupa "Tempus" izdod dziesmu "Trona" un izziņo albumu, kas būs pieejams aprīļa beigās.

No 27. aprīļa klausītāju vērtēšanai pašmāju „post roka’’ grupa Tempus nodod savu trešo studijas albumu „DABA”, kā arī no 23. marta klausāms un skatāms Bandcamp un Youtube profilos būs grupas videoklips un albuma pirmais vēstnesis - Trona.

Kā liecina albuma nosaukums, tas būs veltīts dabas tēmai un ir īpašs ar to, ka katrs skaņdarbs būs kā vēstnesis cilvēcei no mātes dabas. Albumā kopā būs iekļauti 6 skaņdarbi, kas klausītājam liks aizdomāties par dabas nozīmi.

Grupa pie jaunā albuma strādāja kopā ar Kārli Šteinmani KS Records studijā, kas ir abu otrā savstarpējā sadarbība. Albums būs pieejams digitālā formātā lielākajās straumēšanas vietnēs, kā arī fiziskā formātā.

Tempus ir pašmāju instrumentālās rokmūzikas grupa, kas dibināta 2013. gadā. Grupa pārsvarā darbojas post roka žanrā, ko papildina ar skanējumu no dažādiem citem žanriem. Grupas kontā līdz šim ir divi albumi, ‘’The Future Is Not For Us To See’’ (2015) un ‘’Hymn For The Courageous’’ (2017), kas ir guvuši lielu atzinību visapkārt pasaulei.

Lasi vēl

Komentāri

Riekstiņš 23.03.2020. 13:00
Gaidām! Video kā nodeva Gaujas Nacionālajam parkam!
Miekstiņš 23.03.2020. 13:21
Gabals ļoti vājš.Albumā cerams ir kas interesantāks.
Un komentāru dirsēji atkall ir klāt! Miekstiņš noteikti pats kādā grupiņā spēlē, kuru neviens nenovērtē. :D
Quarantine 23.03.2020. 15:53
Nice! Ražīgākā LV post grupa! Un gabals vājš, whaaat? Noteikti nē!
Nav tā, ka baigi aizrauj vienu un to pašu nošu marinēšana viscaur gabalam. Apzinos, ka tā ir žanra estētika, bet tas vienkārši nav interesanti. Daudz interesantāk būtu, ja puiši spēlētos vairāk ar skaļumu dinamikām, kā arī vairāk padomātu par ritma sekciju (bungas tonāli skan baigi labi) - basa un bungu saspēles ziņā (jo pagaidām izklausījās, ka bass ir kaut kur fonā un vienkārši liek apakšu, kas bieži ir okej, taču šādai mūzikai piestāvētu vairāk interesantu akcentu likšana). Jo tā jau, runājot par šo gabalu, tonāli viss ir okej, bet strukturāli un kā artistic pienesums pasaules mūzikai - neliekas interesanti. Protams, vienmēr var teikt "priekš Latvijas", bet sen jau skaidrs, ka arī Latvijā ir iespējama near genious rokmūzika. Rekomendācija: paņemiet kādu esošu rifu un apspēlējiet to sekojošās daļās citādāk, teiksim, izmainot skaņdarba noskaņu par 180, pamēģiniet mazāk spēlēt visi unisonā, bet vairāk paklīst apkārt. Pietrūkst jebkāda apziņa par eksperimentu, tā sacīt.
Manuneciloprāt, postroks kā žanrs jau ir diezgan miris tieši tāpēc, ka ir daudz grupas, kas vēlas reproducēt sev mīļu grupu skanējumu. Taču neviens nevēlas klausīties reprodukcijas. Mix it up a bit!
Būtu priecājušies ka latvieši kaut ko izdod. Kaut kā nedzirdu ka ārzemēs viņus baigi nodirstu. Latvijas "ekspertiem" jau neviens nebūs labs. :D
Baigi var just, ka esat tikai divi un mūzika rakstīta ap šo ierobežojumu. Nav dziesmas fīls, žēl, jo idejas labas. Saprotu, ka looperis var izdarīt tikai tik cik var. Paņemat vēl vienu ģitāristu laiviem, varēsiet vairāk par 2 vienas melodijas variācijām dziesmā ielikt. Bet nu moš Jūsu nišā tas strādā, to es. protams, nezinu. Albumu tāpat iečekošu, cerams būs kas nostrādātāks
Ah, es nemaz nezināju, ka viņi ir divi. Tad toč skaidrs, kas varētu būt labs risinājums. Par ekspertu sevi nesauktu, bet mūziku klausos un spēlēju grupās jau krietnu laiciņu.
Galvenais nemīzt un neuztvert kritiku pārāk agresīvi. Tā jau viss okej, nav jau sūdīgi, vnk, reāli runājot, skaņdarbs nav nekas tāds, ar ko varētu šarmēt žanra fanus as it's a bit default.
Nesaprotu par ko vispār tāds hajs. Normāls parasts post songs, ne sūds, ne awesome. Drusku jau vajag arī respektu izteikt. Ne kura katra lv grupa nodzīvo vispār līdz trīs albumiem. Respect.
Nav haja. Vnk parasti šeit cilvēki komentē viena teikuma komentārus, nu, lohs, sūds, utt. Taču, kad kāds izsakās plašāk, tad tas nepamatoti tiek definēts kā "hajs". Man liekas, ka tas ir superpozitīvi, kad kolēģi, pohuj, ka anonīmi, bet vismaz informē citus kolēģus par savu patieso viedokli. Un grupa jau izlika savu darbu publiskam apskatam te, lai saņemtu par to kritiku - pozitīvu, negatīvu, bet kritiku. Tā, šķiet, ir lielākā cilvēku problēma - nespēt saprast, cik svarīga ir kritika.
Tieši tā, man piemēram grūti piedabūt cilvēkus pacritot manu mūziku. Mērķis jau nav aizvainot, bet varbūt kaut kā pozitīvi ietekmēt kolēģus, lai nākotnē pašam ir vairāk ko klausīties.
Labprāt gribētu jūsu grupiņas paklausīties...
Es ticu, ka varam arī iztikt bez visādām liekām asprātībām. ^
To err. Nevēlos te, protams, piesaukt savas grupas, jo, spriežot pēc mana nikneima, gan jau saproti, ka vēlos palikt anonīms. Bet, nu, šis tas no LV rokmūzikas undergrounda ir manā pieredzes lokā, tā kā jūtos spriestspējīgs. Saprotu, ka alternative.lv komentāri nav vieta, kur ekspektēt šāda veida komentārus, bet paradumu maiņa nav slikta nevienā posmā. Notici brīnumam, tā teikt.
Vienkārši tas, par ko rakstīju iepriekš komentāros - tā nav tikai Tempus problēma. Daudzas Latviešu underground grupas, kas spēlē diezgan eksperimentālos žanros, baidās no eksperimenta. Pat ne baidās - neapzinās, cik tas ir būtisks. Ja ne eksperiments, tad skaņdarba izkrāšņošana tā, lai tas kļūst par kaut ko unikālu. Jo, kā minēju, konkrētajai Tempus dziesmai ir potenciāls - gan labi toņi, gan feins, vienkāršs, bet dinamisks klips.
Rakstot albumu, sarunājiet kādus viesmūziķus vai kā tā - vienalga, vai tā ir vijole vai vokālais trio, kas izpušķos kādu jūsu daļu, kaut vai pavelkot vienu vai otru noti backgroundā. Tāpēc, iespējams, Tempus ļoti par labu nāktu jauns dalībnieks (ģitāra vai synth, kas tur zemās notis) un/vai sadarbība ar citiem mūziķiem. Jo skaidrs ir viens, ka ir potenciāls un ir vīzija, bet galvenais ir nemīzt no kritikas un saprast, ka šie mani un citu kritiskie komenti nav saistīts ar kaut kādu tipiski latvisku diršanos, bet gan vēlmi dzirdēt vairāk interesantu un unikālu mūziku. Saprotama arī pretreakcija, jo alt.lv reti kad sastopama normāla kritika, par nožēlu jāatzīst, ka parasti jau biežāk ir trula diršana.
Viņi jau trešo albi izdod divatā, šaubos vai viņi meklē jaunus dalīdniekus un šaubos vai viņiem ir kādas problēmas, tas ir vnk viņu stils visticamāk.
Err, tu tā raksti ta kā grupa šeit sēdētu un lasītu komentus. :D
Tempusam esmu bijis uz trim končiem. Vienmēr prieks par to, ka sets nospēlēts perfekti. Bet jā, kaut kas pietrūkst, lai gribētos šo mūziku klausīties arī ierakstā.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.