JAUNĀKIE IERAKSTI

Grupa "Stūrī zēvele" izdod debijas albumu

Alternative.lv 14.02.2014. 15:00
Kuldīgā dibinātais ansamblis Stūrī zēvele izdod pirmo studijas albumu "Labrīt!" un aicina uz prezentācijas koncertu bārā Vieta.

Stūrī zēveles debijas albumā "Labrīt!"  apkopotas 12 kompozīcijas, kuras sakomponētas visā grupas pastāvēšanas posmā, tādējādi izturējušas laika pārbaudi gan mēģinājumos, gan koncertos. 

Albums tika ierakstīts pagājušā gada ziemas mēnešos Kuldīgas nekomerciālās kultūras centra "Zabadaks" jaunizveidotajā mēģinājuma telpā. Ierakstu procesā piedalījās arī studijas galvenā persona Edgars Briška, kā arī talantīgs mūziķis, brīvmākslinieks un grupas draugs Guillome Ohz, kurš uz ieraksta sesijām Kuldīgā speciāli bija atstopējis no Francijas. Ieraksta gala skaņas apstrāde tika veikta Valmierā, Hodila records studijā Ģirta Laumaņa vadībā. Šis ir pirmais albums, kurš ierakstīts Zabdakā un tiks izlaists vairāku kopiju tirāžā. 

Ierakstu izdod NABA MUSIC / MELO RECORDS, tas būs pieejams gan digitālā formātā - grupas bandcamp.com profilā, gan taustāmā - CD formātā, ko papildinās arī visu dziesmu tekstu grāmatiņa. Albuma pirmā vāka autors ir Edgars Krauķis, kuram arī pateicoties ir radies grupas nosaukums, albuma noformējumā izmantotas fotogrāfijas no Kates Skrindas arhīva, bet par dizaina salikumu gādāja Klāvs Lauls.

Albuma prezentācija notiks 20. februārī bārā/kafejnīcā "Vieta". Šajā vakarā grupa sniegs koncertu, atskaņojot lielāko daļu no jaunā albuma skaņdarbiem, kā arī CD būs iespēja iegādāties par draudzīgu cenu.

Ansambli Stūrī zēvele 2006. gadā dibinājuši jaunieši, kas viens otru pazīst kopš agras bērnības, uzauguši kopā Kuldīgā, mācījušies vienā skolā, pavadījuši laiku nekomerciālās kultūras attīstības centrā „Zabadaks”. Šodien Stūrī zēvele sastāvā darbojas Kate Skrinda, Klāvs Lauls, Justīne Kuzņecova, Ilze Abersone, Maija Ušča, Uldis Gedra.

Seko līdzi grupai tās facebook profilā

Lasi vēl

Komentāri

Skinhead'81 22.02.2014. 03:41
Īstenībā diezgan satriecoši.
Ir neparasti redzēt, ka Latvijā saglabājušās grupas, kuras patiesi raksta dzeju un mūziku, nevis rifu sakopojumus.
Vienkārši lielisks, patiesi krāšņs folk/pop/indie, atsauc atmiņā 90-to beigu Latvijas alternatīvās skatuves zelta laikus.
Tikai tas vīrišķa pusrečitatīvs tur ne pa tēmu drusku šķiet, tūlīt izraisa nelāgas asociācijas ar "Hospitāļu Ielu" un pamatīgi disonē :)
Bet nu, protams, gan paši zinās, kā šiem labāk patīk.
labi skan

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.