JAUNĀKIE IERAKSTI

Grupa Purva Metāls piedāvā debijas EP

Purva Metāls 20.04.2021. 10:22
Smagās mūzikas grupa “Purva Metāls” piedāvā savu pirmo EP ierakstu ar tādu pašu nosaukumu „Purva Metāls”.

Albumā ierakstītas piecas kompozīcijas, kuras veltītas Latvijas purviem un latviešu mitoloģijai. 2018. gadā tika sākti pirmo dziesmu demo versiju ieraksti, tāpēc 2018. gadu var dēvēt par grupas dibināšanas gadu. Dziesmu instrumentālais un vokālais izpildījums variē starp dažādiem metāla un roka žanriem, necenšoties iekļauties kādā konkrētā kategorijā. Galvenie muzikālie iedvesmas avoti ir 80.-90. gadu ārzemju un latviešu metāls, simfoniskie motīvi un industriālie ritmi. Dziesmu tekstos tiek apdziedāti purvi un tajā mītošie velni, mošķi un citi fantāzijas vai folkloras tēli. Purvs tiek atainots gan kā mītiska un mistiska vieta dažādiem episki pasakainiem notikumiem, gan arī kā pavisam reāla dabas sastāvdaļa ar tā bioloģiskajām īpašībām.

Grupas dalībnieki, līdzīgi kā vecās skolas skandināvu metāla tradīcijās, vēlas palikt anonīmi, tāpēc kā pseidonīmus ir pieņēmuši purva un meža augu, sēņu un dzīvnieku vārdus latīņu valodā.

Ierakstu var noklausīties vietnē Bandcamp un drīzumā arī citās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs un lietotnēs.

Albumu veidojuši:

Felinus Nigrikens – bungas

Felinus Ferudžiniofuskus – ģitāras, bass, sintezators

Falaris Arundinačea – trombons.

Sus Skrofa – purva vēmekļi, ģitāra, āžrags

Felinus Anorum – dzelži

Orkis Militaris - dizains

Miksēja/masterēja: Ģirts Laumanis un Purva Metāls.

Ierakstīts studijās un purvos: „Zem Lielā Ciņa”, „Taras Punkts”, „Pie Tumšbrūnās Piepes”, „Hodila Records”

 

Foto: Lielais Kangaru purvs no RVK arhīva.

 

Lasi vēl

Komentāri

Vai tad šis ir metāls?
stubais msh 21.04.2021. 10:38
Briiniskjiigi sasmiidinaaja! Klausiishos un ignoreeshu visus kas sheit izveersiis bezjeedziigu demagogiju.
Artuss Gobzems 21.04.2021. 11:45
Patīkami, purvi ir Latvijas lepnums, tāpat kā velni, čūskas un ērces. Un es. Sadzirdams, ka vīriem nav bail no ērcēm.
Galdis Bobzems 22.04.2021. 08:01
Vakar panjemu kebabu kopa ar Artusu a shis krans man pa daudz tobasku uzlika uz kebaba. Sorit sezhu uz poda sāpes,paligaa!
P.s. gribu but premjers
Iztēlojies cilvēku, kuram augstāk esošais komentārs šķiet pietiekami asprātīgs, lai ar to dalītos ar citiem. Skumji.
Felinus Ferudžiniofuskus 24.04.2021. 14:43
Dziesmu tekstu skaidrojumi:
Senču Velīns
Dziesma ir veltīta mirušo senču piemiņai.
Šeit ir apspēlēta un salīdzināta Velna un veļu (mirušo cilvēku gari) tematika, jo abi vārdi ir fonētiski savstarpēji saistīti. Vārds ‘’velns’’, iespējams, ir atvasināts no vārda ‘’velis’’.  Tātad velns un velis ir viens un tas pats - pazemes iemītnieks; vai arī Velns kā veļu valdnieks.
Dziesma pēc noskaņas dalās trīs daļās: pirmajā daļā tiek attēlots baisais pazemes Velns, kurš atnāk tumšajā rudenī latviešu sētās, un sākas veļu laiks. Otrajā daļā izskan aicinājums latviešiem gatavoties sagaidīt savus mirušos senčus. Trešā daļa mudina mūsdienu latviešus pieminēt savus senčus, klājot ēdienu un dzērienu galdus, dedzinot sveces - līdzīgi kā to darīja mūsu senči.
 
Vellu Mednieki
Teksts skar mūžīgi sociālo tēmu par tiem cilvēkiem, kuri mūsdienās joprojām cenšas tikt pie varas un naudas. Tie, kuri iet alkatīgā un varaskārā Velna pēdās, paši pārvēršas par velniem. Tiem pretī stājas cilvēki, kuri ir brīvības, patiesības un taisnības cīnītāji jeb mednieki. Viņi dzen pēdas alkatīgajam Velna kungam pāri purvam, cauri mežam, lai notvertu un iemestu to atpakaļ paša radītajā murgā, purva dibenā. Lai Purva kungs un visi tie kuri kalpo šim kungam, turpina pūt tur purva dibenā, savā pilnā godībā - mantkārībā un varaskārē.
Šī paša teksta fonā ir daļēji apspēlētas un ar šo stāstu kopā sapludinātas īstas mūsdienu medības (tās notika rīta pusē). Dzinēji caur mežu devās Lielajā Kangaru purvā dzīt ragainos bukus pretī mednieku posteņiem un viņu stobriem. Ragaiņiem gan tai reizē sanāca  aizlaisties.
 
Rūdas Metāls
Dziesma ir par Lielo Kangaru ezeru. Teksts norakstīts no Kangaru ezera planšetes par tā bioloģisko sastāvu, dzīvniekiem un augiem. Ezerā peld nezvērs rotans, plēsīga bezbailīga zivs, kura ierokas dūņās, kā arī plēsēja karūsa. Tāpat tiek minēti daži augu valsts pārstāvji latīņu valodā. Tumšā lielacs ir Kangaru ezers, pie kura labi rezonē skaņa, ja dzied un spēlē kādu akustisku instrumentu. Tāpēc par godu šai dabas vietai, lai skan Tumšajā Lielkangaru ezerā radusies skarbā purva rūdas metāla dziesma.
 
Zemes Dievi un Pērkons
Noslēdzošā kompozīcija ir balstīta ļoti senā mitoloģijā par mūžīgo kauju starp velniem un Pērkonu. Tā liek klausītājam iejusties teiku un nostāstu pasaulē – nokāpjot pazemē, ejot pa ceļu uz Velna pili, dzīrojot pie galda ar vairākiem, dažādos vārdos nosauktiem velniem un būt klāt galvenajam notikumam - Pērkona uzbrukumam Velna pilij.
 
Informācija tika apkopota no 1939. gadā izdotajām profesora K.Strauberga grāmatām “Latviešu buramie vārdi”, 1. un 2. daļa
Labais, protams nav jau Tesa(ironija).
Purva dir** 26.04.2021. 18:15
Patīk skaņa, ir povers, forši sakrāmēts un sulīgi distortēts. Patīk arī tās skandināviski romantiski melodiskās vietas. Kopumā jaudīgi
stulbais msh 12.07.2021. 02:07
fkn 'ruudas metaals' ir forshi
Ir kontakti?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.