JAUNĀKIE IERAKSTI

Grupa Kapakmens publicē dziesmu "Ak, Dievs, 666 reizes!"

Kapakmens 27.03.2015. 17:19
29. martā grupa Kapakmens svin divu gadu jubileju. To svinot tiek laista klajā dziesma "Ak, Dievs, 666 reizes!" no topošā albuma.

Dziesmas ideja aizgūta no cilvēku ikdienas valodas, kas piesārņota ar nederīgiem kultūrvēsturiskiem pieminekļiem, piemēram, izteicieniem "Ak, Dievs!", "Paldies Dievam!" utt., kas tiek lietoti visās dzīves situācijās un pie katras izdevības. Interesanti, ka šādus izteicienus lieto arī tie, kuriem nav reliģiskas pārliecības un ticības augstākām būtnēm, t.i. Dievam, jo šie izteicieni ir dziļi iesakņojušies valodā un tiek lietoti automātiski, nevērtējot to jēgu vai atbilstību situācijai.

Neapzināti lietojot šādus un līdzīgus izteicienus, tiek nepārtraukti uzturēta Dieva ideja un tā tiek "iepotēta" no paaudzes paaudzē. Tādējādi valoda darbojas kā informācijas kara un smadzeņu skalošanas ierocis nenobriedušiem prātiem - tiek iemācīts, ka Dievs eksistē.

Kapakmens ar šo dziesmu vēlas pievērst uzmanību minēto izteicienu lietojumam un likt padomāt arī par citu izteicienu, vārdu un simbolu nekritisku lietošanu ikdienas valodā. Bezmērķīgi lietotā valodā "dzīvo" apzīmētāji bez apzīmējamiem objektiem. Jāatceras, ka ne tikai cilvēks veido valodu, bet arī valoda veido un ievirza cilvēku domāšanu.

Dziesma "Ak, Dievs, 666 reizes!" būs viena no 14 dziesmām jaunajā Kapakmens albumā, kas iznāks nedaudz vēlāk šogad.

Lasi vēl

Komentāri

Diezgan labs 31.03.2015. 18:50
ir
Ralfs Dravnieks 09.04.2015. 00:18
Labs klucis!
Būtu bijis forši, ja arī apspēlētu vārdu - "paldies". Iespējams, daudzi nezina, ka šis ir vārdu salikums no - palīdz un dievs. Ņemot par piemēru Kapakmens aicinājumu, izbeigt gvelzt muļķības, aicinu turpmāk teikt - Pateicos.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.