JAUNĀKIE IERAKSTI

Grupa Jānis Bukums izdod albumu Neuzvarētais

Jānis Bukums 30.11.2018. 09:02
Grupa "Jānis Bukums" piedāvā klausītājiem savu jaunāko albumu "Neuzvarētais".

Albums "Neuzvarētais" ir grupas Jānis Bukums nu jau trešais albums, kas ir grupas ģitārista Artura Liedes konceptalbums. Pamatā albuma iedvesma nākusi no amerikāņu avangarda komponista Harija Partča dzīvesstāsta, savijot to ar dažādu kolorītu personību dzīvesstāstiem, ko grupas dalībnieki satikuši dažādu koncertu un izbraukumu laikā. 

Par albumu stāsta grupas pārstāvji: "Muzikālais stāsts ir par hipotētisko klaidoni, kas izgājis cauri debesīm un elli, pārdzīvojis visu un ir atgriezies - neuzvarēts. Albuma klausītājam tiek izstāstīta visa klaidoņa dzīve. Šķiet, ka mūsu varoņa liktenis bija izlemts jau viņa dzimšanas brīdī, "Kad Eņģeļi Raud". Varoņa jaunība izskan dziesmās "Kas Tas Ir" un "Neuzvarētais", likteņa pavērsieni sāk notikt "Ziemeļu Dievos" un "Ledus Asarā", bet, aizverot acis un ieslēdzot fantāziju, var iztēloties, kā mūsu varonis vētras laikā nelegāli pārvietojas kravas vilciena vagonā, skanot "Zvēram". Mūžīgu mīlestību savai jaunības simpātijai viņš sola "Vien Tev", bet krīt "Grēkā", līdz ar to mūsu varonim simboliski "Deg Baznīcas", sasniegta katarse - "Dzīvs Vai Miris"? Vai tiešām "Parasts Stāsts"? Nē, tomēr mūsu varonis pēdējā brīdī saņemas un atgriežas - "Progresīvi..."! Kā ķirsītis uz trešās plates tortes tiek pasniegts "Purple Rain". Vai tam sakars ar izstāstīto stāstu? To lai klausītājs lemj pats."Grupā darbojas vokālists Jānis Bukums, ģitāristi Arturs Liede un Artūrs Račinskis, basģitārists Andrjus Jaņuns un bundzinieks Filips Batarags. Albumā grupa aicinājusi piedalīties arī dažādus viesmāksliniekus – X-faktora finālisti Līgu Rīderi, dziedātāju Elzu Rozentāli, RTU karsējmeiteņu komandas meitenes, vokālo ansambli Koukie People (Austra Kozuliņa, Vanda Siliņa, Emīlija Pavlovska, Amanda Maržecka), vokālistes Sarmu Liedi, Karīnu Laugali, čellistu Ričardu Henrihu Pilmani. Albumu producējis pats Jānis Bukums un Kārlis Šteinmanis.

Albuma vizuālā noformējuma autors - Latvijā labi pazīstamais mākslinieks Artūrs Bērziņš.Albums pieejams populārākajos straumēšanas servisos, kā arī bez maksas grupas mājaslapā, savukārt fizisko CD iespējams iegādāties Latvijas Rokmūzikas Asociācijas veikalā, kā arī visās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās Latvijā.

Lasi vēl

Komentāri

ļurinātājs 30.11.2018. 13:01
alternatīvi
alternatīvi
vijolnieks 30.11.2018. 15:24
progresīvi
alternatīvi
Guntars Račs 04.12.2018. 03:51
skaisti
progresīvi
Es mīlu sevi!
Labāk skanētu Neiznēsātais

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.