JAUNĀKIE IERAKSTI

"Green Novice" izdos debijas albumu un aicina uz koncertiem

Green Novice 05.03.2014. 11:14
"Green Novice" klausītājiem nodos debijas albumu "Padebeši" latgaliešu valodā un būs dzirdama koncertos Preiļos, Rīgā, Jelgavā un citur.

"Green Novice" pastāv jau septiņus gadus.Tās aizsākumi meklējami 2005.gadā Preiļos, bet vēlāk mēģinājumi jau tiek aizvadīti Rīgā. Vienmēr gaidīti atpakaļ mājās - koncertos Latgalē, 2013.gada vasarā "Green Novice" atsaucīgi tika uzņemti Lietuvā festivālā "Mėnuo Juodaragis XVI"

Albumā Padebeši ir septiņas smagā metāla/folkroka stilistikā ieturētas dziesmas latgaliešu valodā, kuru tēmas ir iedvesmojusi folklora, mītiski vēstures notikumi un mūziķu piederība Latgalei. Albuma tituldziesma Zili melni padebeši (Zyli malni padebeši) jau 2007.gadā kļuvusi par Latgales radio gada spēlētāko dziesmu, bet dziesma Pērkons veda vedekliņu (Parkiuņs vede vedekleņu) tapusi kopā ar spēcīgās balss īpašnieci Martu Vaivodi.

Albuma prezentācijas galvenais notikums būs koncerts Preiļu kultūras centrā 8.martā. Tur kopā ar "Green Novice" uz skatuves būs arī grupas "Bez PVN", "Dabasu Durovys", "Rikši" un latgaliešu senvēstures izpētes biedrība "Kroma Kolna Bruoliste".

Martā "Green Novice" aizvadīs piecu koncertu sēriju:

8.martā Preiļu kultūras centrā
14.martā Jelgavas klubā "Melno Cepurīšu Balerija"
15.martā Daugavpilī "Artilērijas pagrabos"
22.martā Valkā klubā "309.kabinets"
29.martā Rīgā klubā "Melnā Piektdiena".

Grupa "Green Novice" sastāvs: Alvis Bernāns (ģitāra un balss), Zigmunds Čeksis (ģitāra), Vitālijs Piskunovs (bass) un Valdis Metlāns (bungas). Seko līdzi aktualitātēm grupas facebook profilā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.