JAUNĀKIE IERAKSTI

Ģitārists Reinis Jaunais piedāvā video dziesmai Dejas epidēmija

Reinis Jaunais 01.06.2021. 11:26
Ģitārists Reinis Jaunais ar komandu publicē video dziesmai "Dejas epidēmija".

Video filmēts dažādās Pārdaugavas vietās - Rīgas daļā, ko mūziķis sauc par mājām. Pats Reinis ir audzis Imantā, bet jaunībā daudz laika pavadīts ballējoties Zolitūdē, Ziepniekkalnā un Zasulaukā. Video veidotājiem - Laimai Jaunajai un Reinim Jaunajam - šī dziesma un arī tai tapušais video vairāk asociējas ar šī brīža epidēmiju un neseno mājsēdi, kad bijām iesprūduši savās mājās, savos mikrorajonos un nekāda pulcēšanās un dejošana nebija atļauta.

Dziesma tapusi iedvesmojoties no kāda patiesa sociāla fenomena - Dejas epidēmijas (jeb dejas mēra). Tā gadījumi notikuši vairākās vietās Eiropā starp 14. un 17. gadsimtu. Viens dokumentēts gadījums bijis Svētās Romas Impērijā 1518. gadā, kad ap 400 cilvēki Strasbūrā (mūsdienu Francijā) vairākas dienas pēc kārtas ne ēduši, ne dzēruši dejoja bez apstājas, bez mūsdienās nepārprotami izskaidrojama iemesla.

Reinis par video stāsta: ''Te nu beidzot rezultāts tam, ka es pāris nedēļas skraidīju apkārt pa dzimto Pārdaugavu smieklīgā, zaļā kostīmā.'' Savukārt video veidotāja Laima Jaunā izsakās šādi: ''Šis video bija diezgan liels izaicinājums gan video filmēšanas, gan montāžas procesā. Reinim filmēšanas laikā bija ilgu laiku jāpavada un arī jāspēlē ģitāra spilgti zaļā kostīmā. Jāteic, ka ārā bija agrs pavasaris un laikapstākļi mūs īpaši nežēloja. Arī reakcija no apkārt esošajiem cilvēkiem bija lieliska - daudzus zaļais cilvēciņš uzjautrināja un bērni metās dejot līdzi. Video mēģinājām attēlot šīs pandēmijas un mājsēdes sajūtas, kad ļoti, ļoti gribās satikt draugus un tā kārtīgi iztrakoties, bet katrs esam piesieti savam rajonam un tas īsti nav iespējams.'' Daži no filmēšanas aizkadriem arī manīti nofilmēti vai nofotografēti garāmgājēju soctīklos, kuri, iespējams, īsti nesaprata, kas notiek.Dziesmas ierakstā piedalījušies divi viesmākslinieki - ungāru vijolnieks Balazs Danko, kurš pārsvarā izpilda kamermūziku, taču šajā dziesmā demostrē, ka var arī iespēlēt enerģisku un blūzīgu solo, kā arī šobrīd Beļģijā dzīvojošā flautiste Ieva Supjeva, kura savulaik ar Reini spēlējusi projektos Young & The Oak People un ''Draugu orķestris''. Video gan viņus mēģināja atveidot pats Reinis, jo ceļojumu ierobežojumu dēļ viesmāksliniekus uzaicināt uz Latviju būtu bijis pārāk sarežģīti. Savukārt ģitāras partijas Reinis izpilda cilpošanas tehnikā, koncertos uz vietas ierakstot un atskaņojot dažādas muzikālas frāzes, tā panākot pilnas grupas skanējumu.

Dziesma iekļauta Reiņa Jaunā 2020. gada nogalē izdotajā albumā Zeme, kas izdots ar VKKF un AKKA/LAA autorstipendijas atbalstu.

Lasi vēl

Komentāri

Jeržābeks 01.06.2021. 21:40
Reinis ir Latvijas indie mūzikas tagadne un nākotne.
Jaukumiņš 04.06.2021. 16:21
Romas impērija beidzās ātrāk. Lai runātu par Romas impēriju, ir jāsakoncentrējas. Parasta mūzikas skolu audzēkņu mūzika, nekas vērā ņemams. Vienīgi video varēja vienkāršāku uztaisīt, lai atbilstu audio materiālam. Tagad sanāk, ka video ir labāks. Ieteiktu vokālu pievienot, lai cilvēki saprastu kaut ko vairāk par Romas impēriju.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.