JAUNĀKIE IERAKSTI

Father Murphy un Jarboe izdod kopīgu EP

Zemlika 02.10.2017. 07:42
4. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī uzstāsies izpildītāja Jarboe un duets "Father Murphy". Noklausies abu mākslinieku kopīgo albumu.

Jarboe un Father Murphy kopīgais 2 dziesmu EP izdots 22. septembrī. Albuma tapšanas procesā abi mākslinieki sarakstīja vienu dziesmu, ko pēc tam nodeva pabeigšanai otram. Albums masterēts Itālijā, "Bombanella soundscapes" studijā, izmantojot "anti-mastering" metodi, kas ir muzikālais analogs cietā diska defragmentācijai.4. oktobra koncerta ievadā uzstāsies sniegs "Father Murphy", kuriem pievienosies Jarboe, lai kopīgā spokaini baisā performancē izpildītu gan savas daudziem jau pazīstamas kompozīcijas, gan jaunajā kopīgajā ierakstā atrodamos skaņdarbus. 

Jarboe ir kā vairāku pagātnes un iedvesmas avotu satece vienotā straumē. Bērnība Misisipi deltā un Ņūorleānā, dzīve Ņujorkas īstvilidžā un ilggadēja darbība grupā "Swans" no-wave ziedu laikos, literatūras un teātra studijas universitātē, pasaules apceļošana, dalība neskaitāmu ierakstu tapšanā, sadarbība ar Filu Anselmo (Phil Anselmo), Bliksu Bārgeldu (Blixa Bargeld), Merzbow, "Neurosis" un daudziem citiem un performances klubos, teātros, mākslas galerijās, katedrālēs, festivālos, radio, televīzijā, kino - tas viss un katrs ir Jarboe.

Jarboe balss un mūzika lielākajai daļai asociējas ar bezkompromisu eksperimentiem un melodisko dažādību reizē. Nebūs pārspīlēta atziņa, ka savu dzīvi māksliniece velta personības nemitīgai pārveidei un identitātes radīšanai atkal un atkal no jauna.

Duetu "Father Murphy" Latvijas publika pirmoreiz iepazina 2012. gada festivālā "Zemlika". 2014. mūziķi atgriezās ar solo koncertu Rīgā. Nu gaidāma trešā viesošanās, turklāt kopā ar Rīgā arī jau pabijušo mākslinieci Jarboe.

Kā savā lakoniskajā un nebūt ne bieži atsvaidzinātajā oficiālajā grupas biogrāfijā stāsta ģitārists Federiko - "Father Murphy" ir kā katoļu vainas apziņas skaņa. Gadu gaitā duets ir kļuvuši par vienu no interesantākajiem un īpatnējākajiem "formējumiem" itāļu nepopulārajā mūzikā. Nepagurstoša ceļošana pa pasauli un emocijām un skaņām pārblīvētās koncertuzstāšanās ir kaut kur starp rituālu un māksliniecisku performanci.

Pirms nepilniem diviem gadiem "itāļu okultās psihedēlijas" karognesēji noslēdza savu "Krusta" ierakstu triloģiju (albumi "Calvary", "Croce" un "Lamentations") un nu izdošanai gatavo jau pieminēto kopdarbu ar Jarboe.

Žurnāls "The Wire" recenzijā savulaik centies asprātīgi "Father Murphy" mūziku ievietot starp "bēru atmosfēru, mājās gatavotu Morikoni (itāļu filmu mūzikas autors Ennio Morricone - aut.) un spēļu "Goblin" (leģendāra itāļu psihedēliskās rokmūzikas grupa - aut.), kuru vecais vells Dario (Dario Argento, kulta šausmu kino režisors - aut.) noteikti ņemtu par labu esam".

Biļetes uz koncertu pieejamas vietnē bezrindas.lv.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.