JAUNĀKIE IERAKSTI

EYRTH izdod debijas albumu Fracture

EYRTH 07.01.2019. 12:10
Postmetāla/doom apvienība "EYRTH" piedāvā klausītājiem debijas albumu "Fracture" uz izziņo Latvijas un Igaunijas tūri.

"EYRTH" izveidojās kā studijas projekts 2017. gadā. Tā paša gada rudenī iznācis pirmais singls "Meadows", bet kopš 2018.gada "EYRTH" kļuvusi arī par pilna sastāva koncertējošu grupu. Līdz šim apvienība dalījusi skatuvi ar tādiem žanrā labi pazīstamām grupā kā KYPCK (Fi) un Conan (UK).

Albuma ierakstīšanas process ilga divus gadus. Atskaitot "smagajam" žanram raksturīgas zemas ģitāras, bungas un ar efektiem apstrādātu ekstrēmo vokālu, albumā dzirdami bagāti ambientie skaņu aranžējumi un vairāk sempli, kuri tika ierakstīti pēc field-recording principa.

Kopš 4. janvāra "Fracture" ir pieejams divās versijās - parastajā un instrumentālajā - vietnēs Bandcamp un YouTube.
Tuvākajā laikā albums būs pieejams arī servisā Spotify.

Sekojot albuma relīzei "EYRTH" izziņo arī janvāra koncertus vairākās Latvijas un Igaunijas pilsētās. Datumi ir pieejami grupas Facebook profilā.

Lasi vēl

Komentāri

man vienīgajam liekas ka baigi pēc datora skan?
Kas tieši? Ja par bungām, tad piekrītu. Daudziem tik svarīgi ierakstīties ar setu studijā, bet beigu beigās izklausās tāpat vai pat sliktāk nekā plug-ini. Datoriski. Tāda laika zīme?
Kad beigsies ši skanējuma vērtēšana. Klausies mūziku un koncertos vērtē izpildijuma kvalitāti. Skanējums svarīgs tik pirdienam, vai vēlies kādu iebiedēt, pārsteigt, vai klusiņām spīdzināt.
Skanējums IR svarīgs.
es kā mūziķis, kurš aktīvi spēlē grupās, kā koncertus daži no jums apmeklē jau vairāk kā 10 gadus, varu teikt, ka skanējums (tas, vai neskan pēc digitālās dirsas) ir viens no svarīgākajiem elementiem ierakstos. pats esmu par to pārliecinājies praksē - ir rakstīti ieraksti gan ar sitamo plaginiem, gan bez. un tie, kas bija bez, vienmēr skanēja labāk (pieņemot, ka bundzinieks zina, ko dara).
par to, kā skan šis ieraksts - grūti pieņemt tādu viennoz.lēmumu. šāda mūzika, ja tā ir ierakstīta pēdējās pāris desmitgadēs, ir tendence izklausīties digitāli. par jau ir daudz runāts un atrunāts gan dzīvē, gan internetos. tāpēc cilvēki arvien mazāk fano par to visu (moderno metālu un tā inkarinācijām) - jo ieraksti skan pēc dirsas. vieni un tie paši plagini, vieni un tie paši triki. nav vairs tonālās jaunrades.
Baigais nofiks 08.01.2019. 17:23
Besī, ja izmanto noformējumos kaut kādus fontus, pfig, ja saucas ...gothic vai tml. Ir jābūt ar roku zīmētiem krebuļiem-drebuļiem. Bungu vecā skaņa nevienam vairs nepatīk. Lai iet uz oldskūl koncertiem un klausās, ja uzliek veco kuhņu.
Edvīns Straume 12.01.2019. 11:06
Baigais nofiks Tu no kurienes tāds gudrelis izlīdi? Ja jau te bārsties ar skaļām tēzēm tad vismaz runā tikai no sevis nevis par visiem. Dzīvās bungas ar dzīvu bundzinieku vienmēr būs labākas par jebkuriem datorizētiem štruntiem.
Baigais nofiks 12.01.2019. 11:57
Dzīvās bungas ir tad, kad dzīvs cilvēks sit pa bungām. Finālā pēc apstrādes tās skanēs savādāk nekā kaut kādā koncertā. Dzīvajām bungām ir tikai viena lieta, kas suģestē, un tas ir cilvēka kļūdīšanās faktors. Rsp., dzīvajam skanējumam jābūt daudz kļūdu, jo tāds ir cilvēks.
Edvīns Straume 12.01.2019. 12:27
Baigais nofiks - Dators var uzlabot visu - pat Eviju Vēberi var. Bet reāli ko tu vari izdarīt un uz ko tu esi spējīgs var parādīt tikai dzīvais izpildījums, piemēram, koncertā. Un cilvēciskais faktors vienmēr būs intresantāks par visām digitalizētajām tehnoloģijām. Varbūt tu gribi lai nākotnē mūzikas instrumentus vispār spēlē mākslīgais intelekts un roboti? Tie taču spēlēs visprecīzāk un pareizāk, ne reizi nekļūdīsies?
Edvīn, vari lūdzu pārtraukt pirdelēt katrā ierakstā par Eviju V. ? Izskatās, ka esi iemīlējies.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.