JAUNĀKIE IERAKSTI

elssa laiž klajā debijas albumu We Are Doomed to Carry On Anyhow

ellsa 07.10.2019. 14:45
Atzīmējot drūmā un lietainā pirmā skolas mācību mēneša noslēgumu, 2019. gada 30. septembrī savu debijas albumu digitālajā vietnē bandcamp.com izdevusi Latvijas pagrīdes eksperimentālā roka un dūņu metāla grupa „elssa”, informē A. Kalniņš.

Grupa „elssa” radusies 2017. gadā, neilgi pēc noizmetāla grupas „Oytö” izjukšanas, „Oytö” bundziniekam A. Baronam un vokālistam / trokšņotājam M. Zālītim apvienojot savus spēkus ar ģitāristu / sintezatoristu A. Kalniņu, ar kuru kopā nospēlēti vairāki trokšņaini, improvizācijā balstīti koncerti ar lielu uzsvaru uz bungām un drounojošiem sintezatoriem. Strukturētāku un muzikālāku pieeju mūzikas radīšanai atnes basģitārista J. Emīla pievienošanās grupai 2018. gada sākumā. Dalībniekiem regulāri mēģinot Barona Buduārā, aptuveni gada laikā tiek sakomponēts pamats grupas pirmajam albumam, kas 2019. gada jūnijā tiek ierakstīts „Hodila Records” studijā pie Ģirta Laumaņa, Valmierā.

Albumu „We Are Doomed to Carry On Anyhow” raksturo zems, dūņains un efektiem bagāts basģitāras skanējums, eksperimentālas un dominējošas bungas, augstas, ķērcošas putnu, dinozauru un dažādu citu savvaļas dzīvnieku klaigas atgādinošas vokālās partijas, agresīvas (un vietām arī maigi melodiskas) ģitāras, kā arī savdabīgais PSRS elektriskās ērģeles Lel' – 22 skanējums. Stundu un astoņas minūtes garajā ierakstā ambientas noskaņas mijas ar smagu dūmmetālu, melodiskas vietas ar trokšņainiem iestarpinājumiem.

Dziesmu teksti ietver tādas tēmas kā nepārtraukta atgriešanās pie mūžsenām traumām, neizdevies pašnāvības mēģinājums, darbs ar sevi, kas ir šaubu un nolieguma pilns, mēģinājumi nokļūt kalna virsotnē, tikai lai pēcāk iegāztos aizā.

Grupas mūzika bieži saukta par disharmonisku un depresīvu, tomēr paši grupas dalībnieki uzskata, ka spēlē enerģizējošu un priecīgu mūziku. Lai arī „Truemetal.lv” lietotājs un žurnālists Imants Liepiņš uzskata, ka šāds albums būtu bijis avangards pirms 15 gadiem un tādu izdot vairs nav vērts, grupas dalībnieki šo projektu nemaz nepiesaka kā avangardu vai kaut ko jaunu – tas vienkārši ir „krosouvers”, kas dabiskā ceļā apvieno dažādus žanrus, ko iemīļojuši grupas dalībnieki: A. Barons eksperimentālo roku, J. Emīls ambientu un dūmmetālu, M. Zālītis blekmetālu, savukārt A. Kalniņš trokšņu mūziku un ņūmetālu.

Garie un transā velkošie albuma skaņdarbi ir sadalīti apakšdaļās, līdz ar to iespējams uzskatīt, ka patiesībā albumā ir nevis 4, bet gan veseli 13 skaņdarbi. Īpaši jāuzsver, ka garākajā albuma skaņdarbā „Empathy 0”, kas pārsniedz 25 minūšu robežu, kopā ar Zālīša kungu pēdējās trijās dziesmas daļās dzied arī Kristiāna Kārkliņa, blekmetāla grupas „Eschatos” un tumšās mūzikas grupas „Pamirt” vokāliste un taustiņniece.

Grupas „elssa” tekstu autors ir A. Barons, albuma mākslas autors ir M. Zālītis, albumu miksējis J. Emīls un māsterējis Ģirts Laumanis jeb „Lomiks”. Fiziski albums tiks izdots zem Stropu Jurkas izdevniecības „Kraamu bode” kasetes formātā. To būs iespējams iegādāties izdevuma prezentācijā, kas, vismaz līdzšinējā sastāvā, būs pēdējais „elssa” koncerts, jo darbību grupā ir pārtraucis tās stūrakmens J. Emīls. Informācija par koncertu tiks izziņota vēlāk.

Digitāli albumu iespējams iegādāties: https://elssa.bandcamp.com

 

Lasi vēl

Komentāri

ļoti atjautīgs un skaists albums, viens dāņu čoms teica: "This music is so terribly depressive it can only make me happy. My younger brother would definitely have bought it and fully have enjoyed his existential misery listening to it in his hermetic attic room in a former elderly home." Mīnuss - nestrādā kā fona muzons.
Netrompetists 10.10.2019. 18:34
Būs jāpaklausās, minēto mūzikas žanru savienojums bieži vien veido garšīgu vielu drūmākām eksistenciālajām pārdomām, paviesojoties savā galvā tur, kur parasti līst negribās.
Atbildot uz iepriekšējo komentāru - to, ka "nestrādā kā fona muzons" vispār pat savā ziņā var uztvert kā plusu - mūzika paprasa savu un liek vairāk tajā iedziļināties. Gan jau, ka derētu kādam garākam vēlam braucienam autobusā vai garai pastaigai.
Dzīvotprieks 14.10.2019. 11:45
Mūzika, pie kuras pāršķelt vēnas
RuncisRenārs 18.10.2019. 11:21
Dzīvotpriek, viss būs čikinana un saulīte vēl spīdēs spoži jo spoži, tikai nešķel tās vēnas un neaizmirsti nopirkt albumiņu :*

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.