JAUNĀKIE IERAKSTI

Elizabete Balčus izdod jaunu dziesmu IKA un tās video

Elizabete Balčus 10.08.2018. 09:51
Elizabete Balčus sadarbībā ar mākslinieci Zani Zelmeni laiž klajā jaunu mūzikas video dziesmai "IKA".

Pēdējā pusgada laikā Elizabete aktīvi koncertē Eiropā un ārpus tās, ar savu mūziku pietuvinoties performances mākslas virzienam. Kad koncerttūres ietvaros Elizabete uzstājās Londonā, aizsākās sadarbība ar leiblu "Wall Of Sound", kas izdevis tādus zināmus mūziķus kā Royksopp, Grace Jones, Mogwai, Propellerheads, Zoot Woman u.c. "IKA" tiks izdota leibla paspārnē un no 17.augusta būs pieejama visās mūzikas straumēšanas vietnēs. Dziesma ir pašas ierakstīta un producēta, to miksēja Silvestrs Zemgals.

"IKA" ir  no Grieķu mitoloģijas stāsta par Ikaru, kurš tiekot prom no labirinta, eiforijas vadīts lidoja pārāk augstu un tuvu saulei. "Mana vīzija par Iku ir kā par hiperreālu, drosmīgu, piedzīvojumu kāru būtni, kuras alkas atrauties no zemes un īstenot savas idejas ir apkārtējo apdraudētas. Ika, spīta un eksperimenta vadīta, tiecoties pēc jauniem apvāršņiem, balansē uz maģiskas robežas starp spozmi un sadegšanu, realitāti un ilūziju," stāsta Elizabete.

"Kad es pavasarī apmeklēju jaunās mediju mākslinieces, mākslas akadēmijas absolventes Zanes Zelmenes interaktīvo izstādi "Simulacrum" un ar virtuālās realitātes brillēm uz acīm spēlēju spēli viņas izveidotajā realitātē, šķita, ka tā realitāte atbilst Ikai. Tā pieredze bija kā nokļūšana apzinātajā sapnī, kurā vari kontrolēt, kur un kā lido. Mēs sākām sadarbību balstoties uz "Simulacrum" darbu un papildus, integrējot mani, iefilmējām kadrus Londonā. "IKA" kļuva par saikni dabas un tehnoloģijas simulācijai."

Mūzikas video savu pirmo skati piedzīvoja nedēļu atpakaļ, ekskluzīvi internet-žurnālā "Clash Magazine", savukārt "God Is In The TV" tas tika izvēlēts kā "Nedēļas video", par "IKA" rakstīja arī "Electrinic Sound", kā arī "CMU" ievērojis jauno video, piebilstot, ka Elizabetes 2016.gadā izdotais albums "Conarium" ir obligāts tiem, kuriem patīk dīvains pops, bet "IKA" ejot vēl tālāk.

Elizabetes tuvākās uzstāšanās:

11.08. Ionoteka, St.Pēterburgā

23.08. Autentika, Rīgā

30.08. Sebright Arms, Londonā

31.08. Amersham Arms, Londonā

02.08. Maskavas Mūzikas nedēļā

07.08. Royal Fish festivālā Bādenē

15.08. TOLM festivālā Tallinā

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.