JAUNĀKIE IERAKSTI

Debijas albumu izdod grupa "Toria"

Alternative.lv 10.02.2014. 15:22
2014. gadu grupa "Toria" iesāk ardebijas albumu „Octave” nodošanu plašākai sabiedrībai par godu vesela gada apritēšanai kopš grupas atgriešanās uz skatuves.

Albuma nosaukumā izmantots „septiņu likums” („oktāvu  likums”), kas sevī ietver cilvēces un pasaules izzināšanu caur vispārējo fundamentālo spēku vienotību. Šis likums dod iespēju saskatīt analoģiju dažāda līmeņa parādībās.

Albumā ietvertās kompozīcijas nodēvētas dažādu dabas stihiju un cilvēces mijiedarbības radīto parādību vārdos. Katrai ir savs raksturs un īpaša nokrāsa, kas raksturo arī dažādos dziesmu tapšanas periodus gada laikā.

Ieraksts veikts 2013. gada rudenī KS Records pie Kārļa Šteinmaņa sadarbībā ar Jevgēņiju Načisu (Aon), kurš specializējas tieši skaņas dizainā un audiālajā grupas tēla veidošanā. Albums ieturēts progresīvā roka manierē, izmantojot dažādus elektroniskās mūzikas ”izteiksmes līdzekļus”, bet nezaudējot melodiskumu un pacilātību, kas izteikti raksturīga postroka žanram. Tās skanējumu sev raksturīgu padarījusi grupas daudzpusīgā mūzikas žanru uztvere, ko paši dalībnieki dēvē par con-fusion rock.

Grupa Toria dibināta 2008. gadā Vidzemē, apvienojoties mūziķiem no Valmieras un Smiltenes. Šobrīd, pēc vairāku gadu radošā pārtraukuma, tā atgriezusies jaunā sastāvā un aicina visus 15. februārī kopīgi atzīmēt albuma iznākšanu klubā Depo.

Lasi vēl

Komentāri

kaut kāds baigais postroka pieplūdums. tomēr jāatzīst, ka šis ir labs
jā, metāls pamazām sāk mirt. Lai dzīvo postroks!
Nu nav, nav. Kompozīcijas nekādas un ieraksta skanējums vispār kā tādiem metālistiem. Nezinu kur tas Jevgēnijs ir specializējies, bet saprašanas nav nekādas.
Ints ir lohs, tas ir fakts
fakts arī tāds, ka Inta dziesma tiek pārslēgta pēc pirmās takts.
vai Intam nemaz nav dziesmas : (
Nu diezgan saraustītā mūzika, nav īsti kompozīcijas vai stāstījuma. Vairāk jāpacenšas =]
progresers 17.02.2014. 13:55
Tur jau slēpjas progresīvās un eksperimentālās mūzikas apraktais suns: tā nav taisīta ievērotā vispasaules atzītā manierē vai pēc kaut kāda Ginta izgudrotā šablona :D
Kontrastu pārbagātība šai ierakstā uztur pie dzīvības klausītāja uzmanību. Iespējams, vienīgais postroka ieraksts (turklāt - vesels albums, nevis kāda 1 standarta garuma kompozīcija), kuru esmu noklausījies nežāvājoties. Jauki.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.