JAUNĀKIE IERAKSTI

Das Sonntags Legion rada savu muzikālo versiju par Jaņa Rozentāla daiļradi

NABA Music/Nabaklab 19.01.2017. 15:18
"Schwarze Schlange mahlte Mehl" ir trešais vēstnesis no izlases "Janis Rozentāls. Bez vārdiem", kas tiks prezentēta 27. janvārī klubā Nabaklab.

Grupai “Das Sonntags Legion" ar Jaņa Rozentāla daiļradi ir īpašas attiecības. Mākslinieka diplomdarbā „Pēc dievkalpojuma" ir redzams divu grupas biedru, brāļu Ābeļu vecvecvectēvs, saukts par Putru saimnieku, kurš gleznā var tikt uzskatīts par centrālo tēlu un redzams uzreiz aiz Rozentāla vecākiem. Viņš par to samaksāja Rozentālam 5 zelta rubļus. Taču Putru saimnieks parādās arī citos Jaņa Rozentāla darbos, iespējams tāpēc, ka jau no bērnības motivēja viņu kļūt par mālderi jeb gleznotāju. Kaut arī Rīgas puikas, brāļi Ābeles bērnības vasaras pavadīja Saldū, tāpēc Rozentāla gleznās atpazīstamās vietas — Kalnsētas parka fauna, makšķerēšana Cieceres upes krastos, kas saistās ar daudziem bērnības piedzīvojumiem – viņiem nav svešas.

Kā visbiedējošākais atmiņās palicis Rozentāla simboliskais darbs „Melna čūska miltus mala", kas, respektējot grupas tradīcijas, izlasē iekļauts ar vāciski tulkoto nosaukumu “Schwarze Schlange mahlte Mehl”. Tā kā „Das Sonntags Legion" ir vienots organisms, tad nav brīnums, ka grupa jutās vienota gleznas izvēlē. Šīs grupas mūzikas uzdevums vienmēr ir bijis radīt klausītājā arī vizuālas ainavas. Ar trīsdaļīgo skaņdarbu grupa aicina doties pastaigā gar vētrainu jūras krastu un tad, vējam, viļniem bangojot, aiz kāda līkuma ieraudzīt melno čūsku sievu, kas maļ miltus — mūsu naidniekiem vai mums pašiem. Un tam seko nobeigums, kas paliek katra klausītāja ziņā. Ieraksts tapis studijā “Hodila Records” Ģirta Laumaņa un Olivera Tarvida vadībā.

Izlases prezentācijas koncerts norisināsies piektdien, 27. janvārī no plkst. 21.00 mūzikas klubā Nabaklab un tajā uzstāsies muzikālās apvienības “Das Sonntags Legion”, “Marta migla” un Nils Īle ar grupu “Kanisaifa”.

Izdevniecība NABA MUSIC/Melo Records, kas izveidota 2001. gadā kā viens no radio NABA projektiem, līdz šim izdevusi jau vairāk nekā četrdesmit ierakstus, dažādus albumus, singlus un izlases. Oriģināldziesmu izlases “Janis Rozentāls. Bez vārdiem” izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

30.jūn
otrdiena

P.O.D.

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS