JAUNĀKIE IERAKSTI

Crow Mother izdod debijas albumu Changes

Crow Mother 30.01.2014. 12:07
Pašmāju rokgrupa Crow Mother laidusi klajā savu debijas albumu Changes, kurā iekļautas 12 oriģināldziesmas, kas stāsta par nozīmīgām pārmaiņām ikviena personīgajā dzīvē un kā tās ietekmē pasauli mums apkārt.

Albuma Changes skanējums ieturēts klasiskā 70-to gadu rokmūzikas stilā ar izteikti melodiskām kompozīcijām, kuras papildina progresīvā roka akcenti. Savukārt dziesmu stilistika variē no mierīgām balādēm kā dziesmās Angel vai Winterland, līdz ar ģitāru partijām piesātinām un enerģiskām kompozīcijām kā White Devil un Electric Lady

Kā stāsta Crow Mother ģitārists Jānis Andžāns jeb Jenkijs, kurš ir arī lielākas daļas dziesmu mūzikas un tekstu autors, tad šis albums ir nozīmīgs grupas pašiniciācijas process, kas ir būtisks punkts sava skanējuma izkopšanā: “Pirmie 2012. gadā prezentētie singli Killing the Love un Sugar, Blood & Wine, faktiski bija eksperiments, lai atrastu savu skanējumu. Savukārt 2013. gadā ierakstītās dziesmas Winterland un Smile Like You Care jau sagatavoja nopietnu pamatu debija albumam un skaidrāk iezīmēja grupas muzikālā stila aprises.”

Pašlaik Crow Mother ir sastopami akustiskajos koncertos Rīgā, no kuriem tuvākais notiks 30. janvārī Get Smart Cafe. Savukārt februārī Crow Mother dosies uz Londonu, lai sniegtu vairākus albuma prezentācijas koncertus. 

Crow Mother albums Changes ir pieejams CD formātā mūzikas veikalos Randoms un grupas Bandcamp lapā. Tāpat arī albums ir noklausāms un lejupielādējams lielākajās interneta mūzikas vietnēs Spotify un iTunes.

Grupa Crow Mother izveidota 2012. gada vidū un ir samērā jauna. Lai gan tajā spēlējošie mūziķi - Edijs Jurēvics (vokāls), Jānis Andžāns (ģitāra), Edgars Briedis (bass) un Mārtiņš Vilšķērsts (bungas) -, pirms tam guvuši plašu pieredzi, darbojoties dažādos citos mūzikas projektos. 

Grupas nosaukumā ietvertais mītiskais tēls Angwusnasomtaka jeb angliski Crow Mother indiāņu kultūrā ir atbildīgs par cilvēka ievadīšanu lielajā dzīvē un savas būtības apzināšanos. Tas savā ziņā arī simbolizē grupas muzikālo ceļu meklējumus  un iedvesmo puišu radošās gaitas. 

Albums tapis 2013. gada laikā un ieraksts veikts KS Records studijā sadarbībā ar Kārli Šteinmani.

Lasi vēl

Komentāri

Apsveicu džeki un veiksmi!!
Kādēļ šie nav nominēti alternative.lv gada balvai??
Kādēļ šie paši vai ??? nepieteicās?
Tāpēc, ka albums izdots 2014 gadā?
Anonīmais Šakālis 08.02.2014. 02:38
Pag, es to vārnu mātītes albumu nopirku koncertā MP jau pag gad. Bet tad iznāk, ka oficiālais izlaišanas datums ir tomēr tikai janvārī?
released 05 December 2013

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.