JAUNĀKIE IERAKSTI

“Baložu pilni pagalmi” izdod albumu “Stacija mums”

BPP 23.05.2014. 15:07
Maija izskaņā klajā nāks „Baložu pilni pagalmi” 10. studijas albums "Stacija mums", kas iezīmē jaunu posmu grupas radošajā darbībā. Albumu CD formātā piedāvā izdevniecība Naba Music.

Grupas skanējums jaunajā albumā ir krietni atšķirīgs no tā, kā esam BPP pieraduši dzirdēt līdz šim. “Tas ir tieši tik savādāks, lai kļūtu mums visiem kā patīkams pārsteigums un bezgala saistošs piedzīvojums,” stāsta grupas virzītājspēks Māris Šverns.

“Manuprāt, jaunais albums ir kas nebijis baložu vēsturē. Tas ir piesātināts ar dažādiem muzikāliem virzieniem, kuros ir eksperimentēts ar skaņu, ritmiem un dziesmu uzbūvi kā tādu. Noteikti kopējā noskaņa ir kļuvusi vēl raupjāka, bet vienlaikus saglabājot sava veida švernisko trauslumu. Eksperimenti ar basa solo partijām, daudzslāņaina vokālā līnija un citas vēl nepieredzētas lietas vijas cauri visam albumam, kalpojot par izaicinājumu pašai grupai. Kā teiktu Rainis, pastāvēs kas mainīsies,” pārvērtības skaidro grupas basists Klāvs Lauls.

Albumā apkopotas deviņas jaunas dziesmas. Interesanti, ka par dziesmu nosaukumiem izraudzīti personvārdi, kuru nēsātājiem ir nozīmīga vieta BPP daiļradē un attīstībā jeb tie izmeklēti, mūziķu pašu vārdiem, par godu visiem mums, kas meklējam un arī atrodam sev radniecīgas dvēseles šaipus un taipus mikrofona. “Nosaukt visus šeit nav iespējams, tādēļ izvēle pilnīgi nejauši krita uz šiem deviņiem,” atklāj Šverns.

Albums "Stacija mums" pamatā ierakstīts Zabadakā (Kuldīga) un Gassound studio Rīgā no 2013.gada jūnijam līdz šī gada aprīlim. Ierakstā līdzās grupas pamatsastāvam - Māris Šverns (balss, ģitāra, taustiņi, perkusijas), Klāvs Lauls (bass, balss, taustiņi) un Uldis Gedra (bungas) – piedalījās vokāliste Kate Skrinda no grupas “Stūrī Zēvele”.
Teksti - Māris Šverns, mūzika - Māris Šverns/ “Baložu pilni pagalmi”. Albuma dizaina autors - Klāvs Lauls.

Albuma "Stacija mums" prezentācijas koncerts notiks 31. maijā klubā Nabaklab, kur šajā vakarā vietu uz skatuves „Baložu pilni pagalmi” ieņems vieni paši.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.