INTERVIJAS

Savādais auglis - intervija ar Zeal & Ardor

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 20.09.2019. 14:30
3.oktobrī koncertzālē "Palladium" uzstāsies viena no slavenākajām black metal grupām “Behemoth”, kurus iesildīs salīdzinoši jauna apvienība “Zeal & Ardor”, kuri pēdējo gadu laikā ir pienesuši daudz svaigu ideju metāla žanrā. Grupas līderis Manuels Gaņjē (Manuel Gagneux) stāsta par grupas rašanos, tagadni un mīļākajām brokastīm.

Interview in English

Sāksim ar iepazīšanos! “Zeal & Ardor” iesildīs vareno “Behemoth”, ko jūs spēlējat un kāda ir jūsu misija?

Mēs spēlējam black metal un vergu spiričuela sajaukumu. Mūsu misija ir vienot pūli un sagatavot, lai “Behemoth” varētu nodedzināt uzacis viņiem! Z&A mūzikā ir ļoti daudz vokālo partiju (mums ir trīs dziedātāji), kas aicina cilvēkus dziedāt līdzi. Sākotnēji tāds nebija mūsu plāns, bet tā tas notika. Pēc tam, kad cilvēki ir sadziedājušies kopā, viņi ir gatavi ekstrēmākai pieredzei, jo jūtas starp sabiedrotajiem! Tāds ir mūsu mērķis šeit!

Parunāsim par Z&A aizsākumiem – slaveno 4chan stāstu visi var atrast gūglē, to šoreiz izlaidīsim. Vai interese par afroamerikāņu kultūru bija jau pirms tam, vai arī 4chan atvēra durvis kaut kam pavisam jaunam? Vai būtu kaut kas līdzīgs arī bez 4chan?

Interese bija, bet tas nebija nekas nopietns līdz brīdim, kad notika šis atgadījums. Es esmu drošs, ka būtu turpinājis muzicēt citā apjomā un citā virzienā, bet visticamāk, ka ne šajos žanros.

4chan ietekmēja tavu ceļu uz “Zeal & Ardor”, vai tu vēl joprojām apmeklē forumu, lai smeltos jaunas idejas?

Ne tik ļoti bieži, jo esmu pārāk aizņemts ar citām lietām. 4chan ir ļoti labs veids, kā pazaudēt daudz laika.

Tavs iepriekšējais projekts “Birdmask” nebija tik populārs kā Z&A, vai tas bija mērķis atrast kaut ko straujāk augošu? Šāda ideja par žanra maiņu no chamber pop uz avant-garde metal parasti nenotiek vienas nakts laikā.

Galīgi nē! Es uzsāku Z&A tikai sev. Es nekad nebūtu iedomājies, ka tas kļūtu tik populārs. Tā vienkārši ir veiksme.

 

Ejam tālāk pie tūres! Kā jau iepriekš minēju, “Zeal & Ardor” Rīgā viesosies ar “Behemoth”, ko par viņiem domā?

“Behemoth” ir viena no tām grupām, kuru var uztvert par stūrakmeni. Viņi ir izveidojuši Eiropas black metal standartu, un tas nav mazs sasniegums. Mēs esam neizmērojami laimīgi par šādu iespēju.

“Behemoth” spēlē jau gandrīz 30 gadus un viņiem ir teju 350 000 klausītāju Spotify, turpretim Z&A darbojas tikai sešus gadus un jau esat pievērsuši 116 000 cilvēku uzmanību, vai uzskatiet sevi par lielu grupu?

Vispār nē! “Zeal & Ardor” radās pateicoties lielajai ažiotāžai, bet mēs zinām, ka tas nav mūžīgi. Gribam, lai cilvēki saprot, ka mūs patiesībā ir vērts redzēt dzīvajā un ka neesam tikai interesants interneta stāsts. Ar to mēs pašreiz cenšamies nodarboties, bet tas būtu muļķīgi no manis teikts, ka esam liela grupa.

Kā tev šķiet, vai 90.gados, kad pasauli pārņēma black metal žanrs, būtu vieta tādai grupai kā "Zeal & Ardor"?

Varbūt! Tā kā nebija interneta, lai izplatītu informāciju globāli, tas bija pavisam cits laiks. Iespējams, pat tāda grupa eksistēja, bet tā palika neatklāta.

No pēdējā albuma “Stranger Fruit” mans favorītgabals ir “We can’t be found” ar nelielo “Disposable Heroes” līdzīgo daļu dziesmas sākumā. Vai tev ir kāda iemīļotā daļa vai dziesma no jaunā ieraksta?

Mēs šo ierakstu esam spēlējuši ļoti daudz, tāpēc dīvainā kārtā tās vietas, kuras man patīk albumā, visu laiku mainās. Bieži vien tā ir daļa, kuru uzlabojam dzīvajā. Ja tā padomā, tad liekas, ka daļa no tevis minētās dziesmas man arī patīk.

Kādā intervijā 2014.gadā minēji, ka perfektajās brokastīs būtu iekļauti augļi, pankūkas, kafija, dažādu veidu maize kā arī sieru izlase. Vai kaut kas ir mainījies, ņemot vērā, ka mainījies ir arī mūzikas virziens, kurā spēlē?

Es aizmirsu par gaļu! Kā gan es varēju aizmirst par gaļu!

Es esmu intervējis daudz grupu, bet tik ļoti mazu daļu no tām, izmantojot epastu. Reiz man bija jāintervē grupa no Saūda Arābijas “Al-Namrood”, kuriem bija bail, ka viņus pieķers, ka viņi spēlē metālu. Vai jums ir no kaut kā bail mūsdienās?

Man šķiet, ka nē. Vismaz ne no kaut kā konkrēta. Man ir bail ar svaigām zeķēm iekāpt ūdenī, kas ir kaut kādā veidā iztecējis no dušas, bet, manuprāt, no tā baidās visi. Visādi citādi man liekas, ka ar mani viss ir kārtībā. Ja pat "Zeal & Ardor" beigtu pastāvēt šodien, es būtu priecīgs par iekrāto pieredzi.

Kas tālāk nākotnē?

Īsti skaidrības nav! Tas būtu vienkārši turpināt ar līdzīgu skanējumu un izdot albumu katru gadu, bet man liekas, ka tādā gadījumā mēs sevī viltos. Es drīzāk gribētu padomāt, kā varētu paplašināt šo ideju un, iespējams, radīt kaut ko jaunu un interesantu!

 

Atgādinām, ka kopā ar "Behemoth" un "Zeal & Ardor" uzstāsies poļu death metal grupa "Twilight's Embrace" un norvēģu "Whoredom Rife". Biļetes pieejamas vietnē www.ticketshop.lv

Lasi vēl

Komentāri

Es, protams, ka atvainojos. Bet KAS TAS PAR SŪDU ?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.