INTERVIJAS

Reel Big Fish: Mūsu koncertos jautri ir visiem, neatkarīgi no vecuma

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 04.03.2013. 13:00
Pēc nepilna mēneša koncertzālē Palladium uzstāsies amerikāņu ska-punk apvienība Reel Big Fish. Lai gūtu nelielu ieskatu grupas šī brīža aktualitātes, uz telefonsarunu aicinājām vokālistu Āronu Baretu.

Reinis: Kur šobrīd atrodaties un kādi ir vakara plāni?

Ārons: Šobrīd atrodamies Lielbritānijā, mums šeit ir 17 koncerti pēc kārtas. Vakarnakt spēlējām Redingā un tagad mēs esam...kur mēs esam, Tom?

Toms(fonā): Mēs esam Šefildā.

Ārons: Šefilda, tieši tā. Dažreiz es no rītiem pamostos un īsti nezinu, kur esmu, bet zinu, ka esmu tūrē.

Šajā koncertūrē popularizējat jaunāko albumu Candy Coated Fury , vai vari teikt, ka esi apmierināts ar iznākumu?

Jā, esmu ļoti, ļoti apmierināts un lepns ar jaunāko albumu. Es ilgi esmu meklējis īsto Reel Big Fish skanējumu un centies uzlabot savu dziesmu rakstīšanas tehniku. Man beidzot pašam ir tā sajūta, ka albums ir tieši tāds, kādam tam jābūt, un tas patīk arī grupas faniem. Amerikas tūres laikā pamanīju, ka koncerta apmeklētāji zināja vārdus jaunajām dziesmām pat labāk nekā vecajām. Tas mani pārsteidza.

Cik jaunās dziesmas iekļaujat koncertā?

Aptuveni sešas, pārējie ir klasiskie, fanu iemīļotie gabali. Parasti setā ir apmēram 23 dziesmas, 85 – 95 minūtes garš koncerts. Katru reizi cenšamies dziesmu saraksti veidot mazliet savādāku.

Vai jums ir izdevies piesaistīt arī jaunākās paaudzes klausītājus?

Klausītāju loks mūsu koncertos ir ļoti plašs. Ir redzami jauni, tīņu vecuma jaunieši, 20 – 30 gadnieki un arī vecāki cilvēki, kuri ieradušies līdzi savām atvasēm, vai arī ir ilggadēji grupas fani. Reel Big Fish koncertos jautri ir visiem, neatkarīgi no vecuma.

Grupā darbojaties jau vairāk kā divdesmit gadus, kas ir tas, kas dod stimulu ar šo lietu nodarboties?

Es vienkārši mīlu radīt mūziku, atrasties uz skatuves, likt cilvēkiem dejot un labi pavadīt laiku. Man ir paveicies, jo varu ar to sev nodrošināt iztiku, tas ir mans darbs. Tūres ietvaros varam apbraukāt visu pasauli, daudz ko redzēt. Par laimi, arī cilvēki vēlās klausīties Reel Big Fish mūziku un mūs atbalsta.

Nesen lasīju, ka grupa Less Than Jake gatavo jaunu albumu, vai ska-punk skatuve gadu laika ir krietni mainījusies?

Es arī vakar uzzināju par jaunu Less Than Jake albumu, esmu patīkami satraukts. Ska – punk žanram vienmēr ir bijusi ļoti liela „underground” fanu bāze. Mēs bieži spēlējam kopā ar vietējam ska apvienībām un koncertos redzam, ka ierodas daudz vietējo atbalstītāju. Šis žanrs vēl turas ļoti labi.

Vai ir kāda jaunā grupa, kas ir piesaistījusi uzmanību?

Nezinu, vai viņi ir tik jauni, bet Dan P and The Bricks ir lieliska grupa. Viņu albums Watch Where You Walk ir viens no maniem pēdējo gadu mīļākajiem ska albumiem. Arī Suburban Legends, kas ar mums kopā atrodas tūrē, ir ļoti jautra, smieklīga un mazliet muļķīga(labā nozīmē) grupa.

Vai Eiropas koncertu apmeklētāji krasi atšķiras no, teiksim, ASV vai Lielbritānijas klausītājiem?

Es neteiktu, ka ir liela atšķirība. Cilvēki dzied līdzi un dejo it visur. Atceros koncertu Latvijā pirms četriem gadiem. Mums nebija ne jausmas, ko saigaidīt. Domājām, ka reti kurš būs dzirdējis par mūsu grupu un par šādu mūziku, taču koncertu pilnībā izpārdevām. Skatītāji dziedāja līdzi pat pūšaminstrumentu partijām, kas nenotiek bieži.

Latvijā Reel Big Fish lielu popularitāti ir guvusi pateicoties dziesmai Take On Me un filmai Basketball, vai nav nogurdinoši to spēlēt katrā koncertā?

Nebūt ne, man ļoti patīk spēlēt tieši mūsu populārākās dziesmas, jo tās patiešām spēj atdzīvināt publiku. Ir lieliska sajūta redzēt publiku, kas dzied līdzi, lēkā un dejo. Es vēlētos, lai tā notiek pie visām mūsu dziesmām.

 Es nekad neesmu sapratis grupas, kas apgalvo, ka ir nogurušas no kādas dziesmas, vai nevēlas atskaņot savus populārakos hitus. Kāpēc lai negribētu koncerta apmeklētājiem sniegt to, ko viņi vēlas dzirdēt?

Koverversijas jūsu repertuārā nav retums. Kā izvēlaties dziesmas, kurām veidot savas interpretācijas?

Katru reizi ir savi iemesli. Man patīk dažādu žanru mūzika, un ir jautri ik pa laikam nospēlēt kādu dziesmu, ko esmu tikai klausījies visu savu dzīvi. Dažreiz iedvesma koverot kāda cita izpildītāja kompozīciju atnāk pavisam nejauši, dzirdu dziesmu un pie sevis nodomāju - „būtu interesanti šo gabalu nospēlēt”.

Un tagad, pats svarīgākais intervijas jautājums. Kāds ir Jūsu vaigu bārdas audzēšanas noslēpums?

(Smejas). Kāds ir noslēpums? Man šķiet, ka man vienkārši ir paveicies ar biezu sejas apmatojumu, ir tikai jāzina, kā iegūt pareizo formu. Pie savas vaigu bārdas esmu strādājis ļoti ilgi.

Noslēdzot interviju, vai ir kāds padoms, ko varētu dot jaunajiem mūziķiem?

Klausieties dažādu žanru mūziku, ne tikai to, ko spēlējat paši. Labi apgūstiet sava instrumenta spēli un nemetiet plinti krūmos pēc pirmajām neveiksmēm. Reel Big Fish pastāv jau vairāk nekā 20 gadus, sastāva ir bijuši 15 dažādi beidri, bet mēs vēl joprojām  turpinam muzicēt.

Lieliski, paldies par interviju. Novēlu veiksmīgu šī vakara koncertu.

Paldies jums, tiksimies Latvijā.

Jaunāko Reel Big Fish albumu Candy Coated Fury ir iespējams noklausīties grupas myspace profilā

Lasi vēl

Komentāri

Burvīgi!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.