INTERVIJAS

Red Fang par jaunajiem plāniem un Rīgas šprotēm

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 21.08.2014. 11:19
Neilgi pirms Red Fang uzstāšanās Brutal Assault 2014 festivālā vokālists Ārons Bīms (Aaron Beam) un ģitārists Deivids Salivans (David Sullivan) sniedza alternative.lv nelielu ieskatu nākotnes plānos, kā arī nedaudz pastāstīja par savas dzīvesvietas Portlendas latviešiem.

Jūs pirms tam Meet And Greet sesijā izskatījāties nedaudz noguruši!

Deivids: Jā, nedaudz.

Ārons: Kakls sāp pēc saspringtās tūres.

Un kā līdz šim Brutal Assault izturas pret jums?

Ā: Īstenībā mēs tikko atbraucām, aizgājām uz labierīcībām un nācām uz autogrāfu parakstīšanu.

D: Es vispār vēl neko neesmu redzējis šeit.

Pirmie iespaidi?

D: Es vēl neesmu redzējis skatuvi, tāpēc nevar neko spriest. Mēs izmetīsim kādu līkumu apkārt, mēs burtiski tikai nesen ieradāmies un uzreiz devāmies uz šejieni! Šis ir kaut kāds vecs cietoksnis?

Jā, tas ir armijas cietoksnis, kurš laikam ir būvēts 18. gadsimtā, bet es neesmu pārliecināts, neesmu no šejienes!

Ā: No Latvijas, ja?

Jā, no vietas, kur jūs vēl neesat bijuši!

Ā: Vēl nē!

Tātad, Situation: Awesome tūre, tagad Eiropes tūre, saspringts grafiks, bet vai viss norit kā plānots?

D: Klājas ļoti labi!

Ā: Līdz šim viss ir lieliski. Šī tūre ir sajaukums ar festivāliem un klubu šoviem. Mēs, šķiet, esam spēlējuši visur, Francija, Spānija, Vācija...

Tāpat arī pirms tam Stambulā!

Ā: Tas bija laikam mūsu pirmajā tūrē šogad, beigu beigās nonācām Stambulā. Koncerts bija mežonīgi traks, bet bija jautri.

Un pūlis bija atsaucīgs?

Ā: Viņi bija lieliski. Tur bija viens čalis, kurš kāpa augšā pa tādām kā kāpnēm. Kad viņš tika līdz augšai, tad, turoties pie margas, leca iekšā pūlī.

D: Jā, pareizi, biju jau piemirsis par to!

Droši vien neliela atšķirība mentalitātē, ne?

Ā: Jā, mēs bijām rezervējuši koncertu tur jau pirms tam, bet tas tika atcelts nemieru dēļ, kuri bija izcēlušies Gezi parka dēļ. Tas bija gadu pēc tam, bet vēl joprojām bija ļoti daudz protestētāju pret Gezi parka apbūvi. Dienu pirms mēs ieradāmies tika pat izmantota asaru gāze, tāpēc šovs gandrīz tika atcelts arī otro reizi. Varbūt tas deva turkiem papildu enerģiju koncertā, bet nevaram zināt.

Runājot par Red Fang, jūs izlaidāt nesen EP ar divām dziesmām. Pastāstiet nedaudz vairāk par šo EP, kurš tika veidots sadarbībā ar Scion AV, kuri, kā esmu dzirdējis, ir ļoti liels atbalsts grupām.

D: Jā, viņi sadarbojas ar grupām, tā ir tāda kā sponsorēšana. Viņi mums palīdzēja izdot to EP ar divām dziesmā un drīzumā būs arī videoklips.

Lieliski!

D: Mēs piedalījāmies arī festivālā, kuru laikam tā arī sauca Scion, ja?

Ā: Laikam jā.

D: Tas bija Kalifornijas ziemeļos. Tas bija par brīvu visiem festivāla apmeklētājiem, bet grupām tāpat tika maksāts. Ir lieliski, ka Scion tā sponsorē mūziku. Liela daļa viņu festivālu ir par brīvu, bet grupas tik un tā saņem atalgojumu, kas ir labi, jo visiem tiek bezmaksas mūzika, bet tu saņem naudu jebkurā gadījumā. Es nezinu, cik ilgi viņi jau ar to nodarbojas...

Ā: Jau labu laiciņu.

D: Jā, labu laiku. YOB izlaida EP ar Scion, The Melvins arī sadarbojas ar viņiem, ļoti daudz grupu! Liekas nedaudz dīvaini, ka mašīnu uzņēmums ir iesaistīts smagajā mūzikā, bet man šķiet, ka tā ir laba lieta. Tas ir lieliski!

Un jūs nesen izlaidāt arī akustisko EP, kas bija diezgan interesants!

D: Pareizi! Tas bija ierakstīts...

Ā: Tas bija ierakstīts Londonā, Team Rock Radio. Es īsti neatceros, kā tieši tas notika. Iespējams, pie vainas bija mūsu preses persona, kas to visu noorganizēja. Mēs arī saņēmām ļoti daudz pieprasījumus pirms tam, lai uztaisām kaut ko akustisku nākotnē. Mums piedāvāja uzspēlēt tajā radiostacijā, un mēs izlēmām, ka varētu ietaupīt mums pūles ar smagās tehnikas pārvadāšanu un nospēlēt pāris gabalus akustiski.

Bet tas arī nebija pilnīgi akustisks, vai ne?

Ā: Nē, nē. Es spēlēju akustisko ģitāru, bet Braiens tāpat spēlēja elektrisko. Mēs nevaram atļauties spēlēt pilnīgi akustiski, tas nebūtu Red Fang tādā gadījumā.

Runājot par jūsu iepriekšējo albumu, ir pagājis laiks kopš to izlaidāt, kā tas ir uzņemts? Kāda ir cilvēku atsaucība?

D: Šķiet, ka ir labi! Es cenšos īpaši uzmanību nepievērst albumu apskatiem un arī šitādām lietām (norāda uz diktafonu). Es nevēlos būt ietekmēts no tā, vai cilvēkiem tas patīk vai nē. Mēs radām šo mūziku, un tas ir tikai tāds mūsu izpausmes veids. Ir lieliski, ka cilvēki novērtē to un ka ir atgriezeniskā saite, bet mēs necenšamies nevienam izdabāt ar mūsu mūziku. Es ignorēju lielāko daļu no albumu apskatiem, lai gan ik pa laikam redzu, ka esam kaut kādā metāla žurnālā, kas, protams, ir labi, bet es to nedaru slavas dēļ. Bet nu atsauksmes ir labas.

Ā: Kad mēs spēlejam, mēs ļoti daudz enerģijas gūstam arī atpakaļ.

D: Mūsu setliste arī ir nedaudz pamainījusies.

Un kāds ir dziesmu sadalījums?

Ā: Tas ir diezgan līdzīgs.

D: Mēs spēlējam dziesmas no visiem ierakstiem, bet jaunās dziesmas arī ir iekšā. Bet zini, tas visu laiku mainās. Visi ieraksti ir reprezentēti dzīvajā.

Ā: Man šķiet, ka mēs spēlējam kādas četras vai piecas dziesmas. Blood Like Cream, Doen, 1516, Crows un No Hope. Un ja skatāmies, ka albumā pavisam ir 11 dziesmas, tad sanāk, ka gandrīz vai pusi, ja es pareizi visu esmu izrēķinājis.

Kā ir ar jauno materiālu, jo, izlaižot tās divas dziesmas, jūs izmantojāt materiālu arī no iepriekšējiem laikiem.

Ā: Meadows ir tā kā vecā dziesma. Deivids to sarakstīja, kad strādājām pie Murder The Mountains albuma.

D: Tas bija riffs, no kura nevarējām nekādi tikt vaļā.

Ā: Tā nu mēs piebeidzām to singlu, bet The Shadows ir pavisam jauna. Savukārt, runājot par jaunu albumu, mēs rakstām dziesmas ar tādu ātrumu, kas mums šķiet piemērots. Kad mēs savāksim pietiekami daudz materiāla, tad arī rezervēsim sev laiku studijā. Pagaidām ir grūti spriest, kad tas varētu notikt!

Pirms tam minējāt jauno video, vai to arī producēja Vaitijs Makkonahijs (Whitey McConnaughy)?

D: Nē, to šoreiz producēja Deivids Brodskijs (David Brodsky).

Ā: Tas arī ir sadarbojoties ar Scion.

D: Šis ir mūsu pirmais video bez Makkonahija, tāpēc tas ir arī nedaudz savādāks.       

Vai video dziesmai No Hope arī bija Makkonahija vadībā?

Ā: Nē, nē, tas bija vairāk kā tāds joku video. Mēs bijām Ņujorkā, Google vai arī Youtube birojā saistībā ar Metal Injection, bet nu tas nebija tāds nopietnais video.

D: Teorētiski tas ir pirmais bez viņa, bet īstenībā tam pat nebija sava producenta. Tie bijām tikai mēs. Bet jaunais video, es negribētu pārāk daudz atklāt, ir nedaudz dīvains, kas atšķiras no iepriekšējiem.

Ā: Un mums būs vēl viens dziesmai Crows In Swine.

Neskatoties uz to, ka esat tūrē, tāpat notiek smaga strādāšana pie citām lietām!

Ārons, Deivids: Jā!

Alus ir liela sastāvdaļa no jūsu mūzikas, un es esmu dzirdējis, ka Ārons vairs nedzer alu jau kādu laiku.

Ā: Īstenībā ir jau kāds gads riņķī, iedzeru varbūt šad un tad, bet tā kopumā alu nedzeru. Ir lieliski!

D: Man paliek vairāk!

Ā: Lai vai kur mēs dotos, cilvēki mums dod alu.

Kas jums vispār ir plānā pēc tūres?

Ā: Tūre mums vēl ir palikusi tikai nedaudz. Laikam kāda nedēļa apmēram, bet mēs cītīgi strādājam pie nākamās lielās tūres.

D: Jā, tas vēl karājas gaisā. Neesam īsti pārliecināti, bet pēc tam būs festivāls Sietlā, koncerts Portlendā, un tad mēs dodamies uz festivālu Portugālē un pēc tam vēl viens šovs...Spānijā?

Ā: Jā!

D: Par to, ko darīsim pēc tam neesam droši. Mēs domājam varbūt vēl vienu ASV tūri, vai arī kādu atbalsta tūri Eiropā, bet tas viss vēl ir tikai domu līmenī. Ir skaidri zināms, ka nākamajā gadā no janvāra līdz martam pavadīsim laiku rakstot mūziku. Protams, plāni vēl var mainīties, bet ceram būt mājās un rakstīt mūziku, bet ne ar domu, ka taisīsim albumu. Vienkārši tāpat.

Un, protams, doties koncertā uz Latviju!

D: Mēs to noteikti gribētu izdarīt! Gan jau mēs līdz turienei arī nonāksim.

Ā: Kur jūs vispār Latvijā spēlējat? Tur ir kaut kāds klubs?

Vispār alternatīvā skatuve Latvijā aug un ir ļoti daudz vietu, kur jūs varētu spēlēt!

Ā: Viens no maniem pēdējā laika mīļakajiem ēdieniem ir Rīgas Šprotes.

Tiešām? Tās var dabūt Portlendā?

Ā: Jā, tur ir viens krievu tautības pārdevējs, kuram tās ir. Es vienmēr nopērku lērumu ar bundžām. Tās, kuras melnas un apaļas! Tās ir ļoti labas! Īstenībā viena no manām namu pārvaldniecēm bija latviete. Portlendā vispār ir ļoti liela latviešu kopiena. Pat viena no manām paziņām – Alise, kura man atdeva kaķi. Man šķiet, ka viņa bija kaut kādā veidā saistīta ar to nama pārvaldnieci, bet nu mēs ejam pārāk dziļi tajā visā iekšā. Jebkurā gadījumā mēs atradām viņas bēniņos ļoti daudz plates, un viņa spēlēja grupā septiņdesmitajos. Viņi spēlēja kaut ko līdzīgu Abba, man šķiet, ka to grupu sauca Riga. Varbūt.

Cik ļoti atbilstošs nosaukums grupai no Latvijas, tādu nosaukumu laikam bija grūti izdomāt. Paldies par sarunu, lai jums šovakar labs koncerts!

Ārons, Deivids: Paldies!

 

Izlasi arī iepriekšējo interviju ar Red Fang: Red Fang par vaļiem un dēlēm

Lasi vēl

Komentāri

Sarkanais Fangs 21.08.2014. 12:44
Feini, ka ir šādas intervijas. Pilnai laimei derētu video versija. Nākamreiz, kad intervējiet, kaut vai telefonu uz maza statīva uzriktēt, hops uz galda, rec. pogu, un sanāktu interesants video. Pāris simti redfanga fanu uzzinātu, ka ir tāds alternative.lv. Kvalitāte mūsdienu telefonu video jau ir ok. Turās!
Video ir, un kā jau saki - video kvalitāte ir pat pieņemama. Šoreiz, diemžēl, pievīla skaņa. Dēļ telpas konfigurācijas un mūra visapkārt skaņa bija draņķīga gan diktafonā, gan uzfilmētajā. Bet jau sākām plānot kā varētu šo lietu uzlabot, lai nākotnē varētu piedāvāt arī video intervijas.
Sarkanais Flangs 21.08.2014. 13:43
Skaņai iesaku izmantot mikrofonu, ko piespraust pie intervējamā (krekla, jakas atloces,utt) Pills internets ar "external mic for smartphone" pa lētām naudām. Piemēram, šitāds:
http://www.ebay.com/itm/SENSITIVE-TIE-CLIP-LAPEL-LAVALIER-MICROPHONE-for-SAMSUNG-GALAXY-SMARTPHONES-/280916075048
Skaņa būs 106% labāka nekā ar pliku diktafonu vai kameras/telefona iebūvēto miķi, un nebūs jāstreso par apkārtējo vidi, kas trokšņus izdala. Lai izdodās, un gaidam nākamās intervijas!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.