INTERVIJAS

Funeral For A Friend: Agrāk bijām daļa no vietējās hardcore skatuves

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 06.02.2013. 13:19
Gatavojoties velsiešu post-hardcore grupas Funeral For A Friend koncertam Latvijā, vēlējāmies vairāk uzzināt par grupas pašreizējo darbību un jaunāko albumu Conduit. Intervijai ar alternative.lv piekrita viens no grupas ģitāristiem Kris Kūmbs – Roberts (Kris Coombs-Roberts).

Reinis: Vispirms, apsveicu ar iekļūšanu Apvienotās Karalistes albumu Top 40.

Kris: Paldies, pats jau gandrīz biju par to aizmirsis. Jā, sajūtas patiešām ir patīkamas. Mēs cītīgi strādājām pie šī albuma un ir jauki apzināties, ka arī tāds albums spēj iekļūt meinstrīma topos.

Kādi ir grupas šī vakara plāni?(Saruna notika pirmdienas vakarā)

Šovakar mēs spēlējam Braitonā, un pēc koncerta es, visticamāk, došos mājās, jo rīt mums ir brīvdiena.

Iepriekšējās gads koncertu ziņā bija salīdzinoši kluss, kādas ir sajūtas atkal dodoties tūrē?

Gandrīz visu 2012. gadu pavadījām strādājot pie jaunā albuma. Tūri sākām pirms divām nedēļām un līdz šim ir bijuši tikai patīkami brīži. Ir lieliski atkal atrasties uz ceļa, tikties ar faniem, un, protams, koncertēt.

Runājot par ceļošanu, vai ir tieši tā kā The Distance videoklipā? Pa ceļam savācat stopētājus un ar flomasteriem zīmējat viens otram uz sejām?

(Smejas) Jā, ir tieši tā. Dziesma The Distance ir par atrašanos ceļā un garajām stundām, kas jāpavada dodoties no koncerta uz koncertu. Videoklipā mēs gribējām notvert šo sajūtu un es domāju, ka mums tas ir izdevies.

Arī pati filmēšana bija ļoti aizraujoša, jo mēs atļāvāmies diezgan daudz akstīties un veidojām videoklipu ar nelielu humora piedevu.

Jaunais albums Conduit bija pirmais, kurā strādājāt kopā ar bijušo Rise To Remain bundzinieku Petu Landiju(Pat Lundy). Kā viņš iekļāvās Funeral For A Friend sastāvā un cik ļoti tas ietekmēja skanējumu?

Pets ir ļoti talantīgs, pārliecinošs bundzinieks, arī lielisks cilvēks, ar ko viegli sadarboties. Tas mums bija viens no svarīgākajiem faktoriem meklējot jaunu biedru. Par albuma smago skanējumu lielā mērā ir jāsaka paldies tieši viņam. Pets agrāk ir darbojies izteiktā metāla grupā un ieraksta laikā arī mūs skubināja dziesmās iekļaut smagākus elementus.

Karjeru sākāt kā smagi skanoša post-hardcore grupa, vēlākajos albumos vairāk pievērsāties alternatīvajam rokam, bet ar Conduit atkal atgriezāties pie hardcore vērtībām. Vai ir sajūta, ka veikts pilns aplis?

Jā, sākumā spēlējām mazos klubos un bijām daļa no vietējās hardcore skatuves, augot grupai mainījās arī mūsu muzikālā izpratne un vēlējāmies  paeksperimentēt ar savādāku skanējumu, kas mūs aizveda tīrākā, melodiskākā virzienā. Ar Conduit atkal centāmies iemūžināt to atmosfēru, kas ir mazos, piebāstos klubos un koncertzālēs.

Kā jaunais albums darbojas koncertos? Vai ir kāda dziesma, kas izceļas uz pārējo fona un kļūs par setlista pamatstāvdaļu?

Es neteiktu, ka kāda no dziesmām izceltos, jo visu albumu mēs rakstījām ar domu, lai tas labi izklausītos dzīvajā izpildījumā. Tas bija viens no galvenajiem kritērijiem, kam pievērsām uzmanību ierakstīšanas procesā. Mets(grupas vokālists) pat dažās no dziesmā ierakstīja vienā cēlienā, lai imitētu to enerģiju, kas ir dzīvajos koncertos.

Vai ir kāda jaunā grupa, kas ir iepatikusies un vēlaties par to pastāstīt arī citiem?

Lielbritānijā vien ir ārkārtīgi daudz jauno apvienību, kam būtu vērts pievērst uzmanību. Ar mums kopā tūrē atrodas divas lieliskas grupas Major League  un Such Gold. Tāpat man personīgi ļoti patīk I Divide, Make Do And Mend, arī japāņu grupa Crossfaith. Šobrīd pavisam noteikti ir plašas izvēlēs iespējas, it īpaši smagajā mūzikā.

Mēs bieži koncerttūrēs līdzi aicinam salīdzinoši jaunas grupas, jo tas ir lielisks veids, kā mūziķi var gūt plašāku atpazīstamību un pieredzi. Mēs paši atceramies, cik priecīgi bijām, kad karjeras sākumā kāda grupa piedāvāja viņus iesildīt. Tā ir iespēja uzstāties lielāka pūļa priekšā.

Ko esat ieplānojuši pēc Lielbritānijas un Eiropas tūrēm?

Maijā dosimies uz Austrāliju, vasarā ir ieplānoti lielāki un mazāki festivāli, bet pēc tam ceram koncertēt ASV. Šo gadu vēlamies pavadīt pēc iespējas aktīvāk uzstājoties un reklamējot jauno albumu.

Paldies, vai ir vēl kas, ko vēlaties piebilst?

Jā, paldies, ka izrādījāt interesi un veicāt šo interviju. Nevaram sagaidīt, kad uzstāsimies Latvijā.  See you in the pit!

Funeral For A Friend savas Eiropas tūres ietvaros koncertzālē Palladium uzstāsies 24. martā. Atgādinām, ka Alternative.lv portālā aizvien ir iespējams laimēt biļetes uz pasākumu!

Jaunāko albumu Conduit ir iespējams noklausīties grupas myspace profilā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.