INTERVIJAS

Ekskluzīvi! Fils Anselmo: Sveiciens maniem latviešu brāļiem un māsām!

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 20.02.2014. 11:18
Alternative.lv turpina iepazīstināt ar māksliniekiem, kuri kāps uz skatuves Arēnā Rīga Metal All Stars šova ietvaros. Šoreiz uz interviju aicinājām Pantera leģendāro solistu Filipu Hansenu Anselmo (Philip Hansen Anselmo), kura ieguldījumu smagās mūzikas attīstībā būtu lieki atkārtot.

Ģirts: Sveiks, Fil! Pirms pāris mēnešiem tu atdauzīji galvu pret mikrofonu, izpildot dziesmu Lifer kopā ar Down, kā tu jūties tagad?

Philip H. Anselmo: HA! Sveiciens Tev un sveiciens maniem latviešu brāļiem un māsām! Vecīt, es sev situ pa galvu ar mikrofonu, jo tas mani uzmundrina. Man patīk tā sajūta, kad tev pār seju gāžas biezas un siltas asinis! Un laikam visās grupās, kurās esmu spēlējis, esmu dabūjis pa galvu no grupas pārstāvjiem ar viņu instrumentiem. HA! Mana galva ir vienmēr pa ceļam! Tas ir ierocis. Tas ir kā trešā dūre. Jā…viss ir kārtībā.

Ģ: Tu piedalījies arī Metal Masters koncertā, tāpēc varētu teikt, ka tu esi pieredzējis Metal All Stars līdzīgos pasākumos. Ko tu sagaidi no MAS?

PHA: Es gribu izdarīt savu darbu, un izdarīt to ļoti labi.

Ģ: Starp citu, kā bija spēlēt kopā ar Reksu(Rex Brown, spēlējis basu grupā Pantera ­– aut.piez.) uz vienas skatuves Metal Masters 5 šovā?

PHA: Vienmēr ir forši džemot kopā ar Reksu. Viņš ir mans brālis līdz mūža beigām. Es viņu mīlu un respektēju viņa karjeras izvēles, un atbalstu, lai vai ko viņš darītu mūzikā vai vispār dzīvē. Džemot ar viņu vienmēr ir bauda.

Ģ: Pastāsti mums vairāk par Ride For Dime labdarību!

PHA: Īstenībā es neko nezinu par RFD. Es ticu, ka tā ir veiksmīga labdarība, kura atbalsta jaunos mūziķus. Ja tas tā ir, tad tas ir lieliski.

Ģ: Kādas dziesmas mēs varam sagaidīt šovā?

PHA: Es NEKAD neizpaužu šādus noslēpumus…haha! Man ir pāris dziesmas, ko izvēlēties tā, lai katrs vakars būtu citādāks. Es pat īsti nezinu, ko sagaidīt!

Ģ: Es esmu lasījis, ka Cronos (arī viens no Metal All Stars dalībniekiem – aut.piez.)no Venom ļoti ietekmēja tavas muzikālās gaitas, vai ir kāds mākslinieks, ar kuru tu īpaši vēlētos spēlēt kopā?

PHA: Es pazīstu Cronos jau vairāk nekā 15 gadus. Kad es biju bērns, es baidījos no Venom. Es nekad nebiju dzirdējis tik spēcīgu grupu. Es izaugu, apbrīnojot viņus un viņu attieksmi. Es satiku Cronos Anglijā deviņdesmito gadu sākumā, un visus šos gadus viņš mani ir tik ļoti daudz atbalstījis, tas ir lieliski! Mēs atbalstām viens otru, kā tas arī pienāktos Heavy Metal brāļiem. Un runājot par džemošanu ar pārējiem māksliniekiem, es respektēju visus šī  pasaulē izcilākā mūzikas žanra izpausmes veidus, tāpēc man būtu prieks džemot ar jebkuru no māksliniekiem.

Ģ: Pēdējos trīs veikumus tu ierakstīji desmit mēnešos. Visi viņi bija izcili, bet pastāsti, kā sokas ar jauno Down albumu?

PHA: Jaunais EP (otrais no četriem) ir PABEIGTS. Man šķiet, ka mums ir nolikts albumu izdot vasaras sākumā. Manuprāt, jaunais materiāls ir labs un skan, kā Down vajadzētu skanēt. Es esmu ļoti apmierināts ar ierakstu.

Ģ: Tavs pēdējais EP ar The Illegals bija mežonīgi iespaidīgs, lai gan tas varēja pārsteigt dažus Pantera fanus. Kā tu pats esi teicis, ka Heavy Metal fani var būt ļoti ekstrēmi lojāli, bet viņi ir arī ļoti kritiski, tāpēc kādas bija atsauksmes ?

PHA: Man liekas, ka tas aug un attīstās. Ja tu izveido jaunu Metāla formu ar hārdkora vērtībām, ar pašreizējiem Metāla iespaidiem un sajaukumā ar padziļinātām zināšanām un dažādu metāla žanru vēsturi, tad tas noteikti prasīs ilgāku laiku, lai cilvēki to uztvertu. Katra lielā grupa ir kritizēta kādā konkrētā karjeras punktā, un nav diez ko citādāk ar mani. Kad Pantera izlaida Cowboys From Hell, mums vajadzēja turpināt ar Vulgar Display of Power, lai cilvēki saprot CFH. Tātad nākamajam solo projektam vajadzētu būt kā apstiprinājumam manis izvēlētajam ceļam. Atceries, pēc Walk Through Exits Only mēs izdevām The Housecore Horror 10-collu EP, un tas nebija ne tuvu WTEO. Vienkārši sakot, manam nākamajam solo albumam vajag būt drausmīgi smagam un oriģinālam. Man patīk tāds spiediens.

Ģ: Tu esi bijis Latvijā vienu reizi ar Down, spēlējot kopā ar Metallica un The Sword, vai Austrumeiropas fani ir citādāki nekā ASV?

PHA: Man tas nav radījis problēmas pirms tam un es atkārtoti apgalvoju: ASV nestāv blakus Eiropas faniem. Godīgi sakot, ja man būtu iespēja braukt tūrēs biežāk, ņemot vērā manu saspringto grafiku ar abām grupām (Down un The Illegals), es gribētu vairāk spēlēt Latvijā, jo es tiku izbaudīt jūsu auditoriju tikai uz īsu brīdi, un es uzskatu, ka tas nav godīgi! Es gribētu spēlēt jūsu mājās ar Down vai The Illegals, jo es skaidri zinu, ka Metāla maniaku pie jums netrūktu. Es mīlu latviešu degsmi!

Ģ: Un kas ir plānos pēc Metal All Stars tūres?

PHA: Un atkal, es neatklāšu pārāk daudz, atnāciet uz koncertu un varēsiet noskaidrot. Mīlu jūs visus!

Lasi vēl

Komentāri

Viena no stilīgākajām intervijām pēdējā laikā pašmāju medijos. Pilnīgi prieks redzēt to sociālo interakciju kā cilvēki no novērtē un priecājas. Oh wait...
Pagrimums 28.02.2014. 12:16
Ko šādu esarī varētu uzrakstīt, ja labi gribētu. :)
Kristiāna 23.03.2014. 22:00
Šīs intervijas autoru derētu cietumā iebāzt par cilvēku vazāšanu aiz deguna!
Rau, Fila "brāļi un māsas" Bulgārijā šovakar, dīvainā kārtā (vai, tu re ko!?), cepas par to, ka Fils nav atbraucis. Uz Latviju gan viņš atskries skriešus...
KAUNS!
Vakardienis 24.03.2014. 09:10
Kristiāna - paskaties lūdzu uz intervijas datumu. Tā ir notikusi pirms mēneša

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.