INTERVIJAS

Ekskluzīva intervija! Metal All Stars dalībnieki Kobra And The Lotus

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 26.03.2014. 14:43
Tuvojoties Metal All Stars koncertam, alternative.lv uz sarunu par pašu tūri, sievietēm metālā un grupas plāniem aicināja Kobra And The Lotus līderi Kobru Peidžu (Kobra Paige).

„Dievi, Ikonas, īsti metāla virtuozi, mūsu laikmeta cietie un smagie...” tā Metal All Stars mākslinieki tiek nodēvēti preses relīzēs. Liels pārsteigums starp šiem cietajiem un smagajiem dieviem bija redzēt salīdzinoši jaunu kanādiešu grupu Kobra And The Lotus.

Ģirts: Kā tu šodien jūties?

Kobra: Jūtos ļoti labi!

Ģ: Mēs esam dzirdējuši dažādas domas par Metal All Stars tūri, kāds ir tavs skatījums par šo apvienošanos?

K: Man šķiet, ka tā ir lieliska ideja. Interesantākā lieta visā tajā ir tā, ka tu īsti nevari paredzēt, kas notiks. Tā kā kopā ir salikti daudzi dažādi mākslinieki, koncerts būs spontāns. Bet man liekas, ka tieši tas ir fun elements.

Ģ: Kādas dziesmas mēs varam sagaidīt?

K: Es negribētu atklāt pārāk daudz, bet es droši varu teikt, ka tur būs dažas leģendāras dziesmas, būs kaut kas no Iron Maiden un noteikti no Manowar, jo es spēlēšu kopā ar Ross The Boss no Manowar.

Ģ: Tu esi bijusi mūzikā jau ļoti ilgu laiku un nesen izdevi divus albumus. Kādas tev ir sajūtas pēc tā, kad Metal All Stars tūrē tiec nodēvēta par leģendu?

K: Es īstenībā vēl joprojām nespēju noticēt, ka es esmu daļa no tā visa. Tas ir gods būt iesaistītai šajā pasākumā, jo es vēl esmu ļoti jauna. Mana grupa vēl aug, un mēs vēl cenšamies sevi pierādīt. Tas ir lieliski, es nespēju tam noticēt.

Ģ: Runājot ar citiem cilvēkiem šeit, Rīgā, tikai retais zina tavu grupu, vai tu nevarētu pastāstīt ko vairāk par Kobra And The Lotus?

K: Jā,protams! Kobra And The Lotus ir vienkārši heavy metal, mums nav konkrēta metāla žanra, tas ir vienkārši metāls domāts visiem. Tas neiekļaujas specifiskās nišās, tas ir kaut kas tāds, ko var izbaudīt ļoti daudz cilvēku. Drīzāk līdzināmies Iron Maiden, Judas Priest, kur mūzika ir  domāta vairāk masām. Augsts vokāls ar divām leadguitar un daudz rifiem. Klasisks heavy metal ar mūsu piedevu.

Ģ: Pastāsti mums par saviem ierakstiem!

K: Pirmo ierakstu izlaidām 2010.gadā, kuru īstenībā tagad nevar dabūt. Pēc diviem gadiem noslēdzām līgumu ar ierakstu kompāniju. Nākamo albumu attīstījām skaņas ziņā, lai atstātu uz klausītājiem lielu iespaidu. Tagad plānojam izlaist nākamo albumu, un tas būs atkal jauns cikls mums, kas būs ļoti aizraujoši. Ļoti daudz braukāšana tūrē un saprašana, kas mēs esam, un skatīšanās, kā cilvēki reaģē uz konkrētām lietām. Daudz jaunu lietu testēšana, it sevišķi sākumā. Un galvenais ir jābūt autentiskiem sev!

Ģ: Un kā bija strādāt ar Džīnu Simmons (Gene Simmons) no Kiss (Simmons ir viņu producents – aut.piez.)?

K: Tas ir lieliski! Runājot par mūsu nākotnes plāniem, viņš ir mūsu cilpā vēl joprojām. Viņš ir ļoti zinošs. Tas ir apbrīnojami, ka ir kopā ar mums, jo viņam ir ļoti daudz zināšanas par šo industriju. Tas viennozīmīgi nav slikti, ka mums viņš ir.

Ģ: Starp citu, vai tu skatījies Olimpiskās spēles? Protams, es runāju konkrēti par Kanādas un Latvijas spēli!

K: Smejas. Es skatījos ļoti nedaudz, bet to spēli es tieši neredzēju. Spēles bija aizraujošas, bet es domāju, ka mēs kopumā izskatījāmies labi. Pie mums ir ļoti daudz joku par to, ka mēs tagad nesaņemsim pilnus IKEA komplektus, jo uzvarējām Zviedriju.

Ģ: Turpinot runāt par Kanādu, kāda ir alternatīvā skatuve tur?

K: Kanādā vispār ir liela mūzikas skatuve. Salīdzinoši alternatīvā ir arī ļoti liela, it sevišķi, ja skatāmies uz indie rock, savukārt metāls šeit tikai vēl aug. Lielām koncertu grupām Kanādas alternatīvā skatuve nav liela, bet šeit ir ļoti daudz dažādu žanru metāla grupu un augošs atbalsts. Ir ļoti daudz extreme metal, kas no sākuma radīja ļoti daudz apgrūtinājumu, jo nebija vietas, kur varētu attiecīgo žanru spēlēt. It sevišķi tur, no kurienes es nāku...

Ģ: Tu biji no Kalgarī, ja?

K: Jā! Pēdējo piecu gadu laikā situācija ar atbilstošām vietām, kur spēlēt ir mainījusies. Kanādai ir ļoti liela zemes platība, tāpēc tas aizņem ļoti daudz laika, lai tūrēs tiktu no vienas pilsētas uz otru. Tā, manuprāt, ir liela problēma daudzām grupām.

Ģ: Iespējams, viens no populārākajiem jautājumiem tev ir par to, kā ir būt sieviešu vokālistei metāla grupā. Pēdējos gados kritika par sievietēm metālā ir mazinājusies, lai gan vēl joprojām ir izņēmumi, piemēram, ar ex-Nightwish solisti Anette, kura uzskata, ka ir izmesta no grupas tikai tādēļ, ka bija stāvoklī.

K: Es domāju, ka tam tiek pievērsta pārlieku liela uzmanība. Tam tiek uzlikts liels uzsvars, bet viena lieta ir skaidra – ir viennozīmīgi savādāk būt sievietei metālā, bet tas ir tāpēc, ka mēs esam cits dzimums un izskatāmies savādāk. Dažreiz, protams, tas ir diezgan sarežģīti, liekas, ka man vajag sevi vairāk pierādīt, bet tas mani priecē.

Ģ: Un kā ir braucot tūrē?

K: Ir OK, es jau esmu pieradusi braukt tūrē. Man grupā ir lieliski puiši, kuri respektē mani, bet tāpat nav privātās telpas. Tā kā esmu sieviete ir, mums ir jābūt ļoti izmanīgiem.

Ģ: Jūs filmējat videoklipu jaunajam albumam. Kad mēs to varēsim redzēt un kad mēs varēsim dzirdēt jauno albumu?

K: Video būs kaut kas pavisam savādāks, ko cilvēki varētu sagaidīt. Man patīk tas pārsteiguma elements. Tas būs par ļoti nopietnu tēmu, kurā ir iesaistītas ļoti daudz ģimenes un cilvēki visā pasaulē, bet es negribētu pārāk daudz atklāt. Es gribu, lai tas būtu pārsteigums, tāpēc būs vienkāršāk, ja pēc tam to redzēsiet.  Albumam būtu jāiznāk rudenī. Tur ir ļoti daudz dažāda materiāla, tāpēc pēc vienas dziesmas nevar noteikt, kāds būs viss albums. Mēs veicām nelielu testu pirms Jaunā gada ar dziesmu no jaunā albuma, bet pēc tās nevar pateikt kāds būs viss albums. Un dziesma, kurai tiek uzņemts video, ir vēl citādāka. Tā vēl joprojām ir heavy metal, bet tāpat ir vēl dziesmas, par kurām es īsti nezinu ko teikt. Tās arī ir heavy metal, bet man būtu grūti iedomāties, kam tās būtu līdzīgas. Bet video būs saistībā ar cieņas izrādīšanu karavīriem, karaspēkiem un cīņai par brīvību.

Ģ: Izklausās interesanti! Runājot par Metal All Stars, tu būsi pirmo reizi Austrumeiropā tai skaitā arī Latvijā, ko tu sagaidi no koncertiem un faniem šeit?

K: Es domāju, ka šovs būs vienreizējs. Mēs neesam bijuši tajās vietās, tāpēc es domāju, ka būs jautri. Es nekad neesmu bijusi Latvijā, tāpēc esmu vēl vairāk satraukta. Interesanti par metālu ir tas, ka nav liela nozīme, kur tu atrodies, bet svarīgi ir tā sajūta, kas ir visā pasaulē. Mūzika ir kā universāla valoda. Es domāju, ka koncerti būs lieliski.

Ģ: Ar kuriem māksliniekiem tu gribētu spēlēt?

K: Es domāju, ka spēlēt ar viņiem visiem būs grandiozi. Ir forši, ka spēlēšu kopā ar Ross The Boss, viņš ir mans ģitārists. Es gribētu spēlēt ar Zaku Vaildu (Zakk Wylde), bet tas laikam nebūs iespējams, jo viņš ir arī vokālists, un viņš noteikti kādam nespēlēs aizmugurē, jo viņš spēlēs un dziedās, kā viņš to dara Black Label Society. Bet es nevarētu sūdzēties par to, ar ko es spēlēšu kopā.

Ģ: Tātad jauns albums, jauns video, Metal All Stars tūre, kas ir nākamais?

K: Es domāju, ka tā tas turpināsies. Varbūt mēs iesim vēl vienā tūrē ar Metal All Stars, vēl gaidām ziņu no viņiem par to. Uzsvars būs uz Kobra And The Lotus, mēs dosimies Eiropas, Apvienotās Karalistes un Ziemeļamerikas tūrē. Gada nogalē laikam būs laiks jaunam albumam. Es nevēlos, lai kristu temps, vajag vienkārši virzīties uz priekšu.

Īpašs sveiciens no Kobra

Lasi vēl

Komentāri

This is a very good interview considering the language difference!! I enjoyed it very much! Thank you!!!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.