ĀRZEMĒS

Robs Flinns: Mūzika vairs nav svarīga

alternative.lv 19.03.2014. 15:00
Metāla grupas Machine Head līderis Robs Flinns publiski dalījies ar garu bloga ierakstu, kurā skarbi izsakās par mūzikas lomu mūsdienu pasaulē.

"Mūzikas bizness ir izsūcis dzīvību no radošuma." raksta mūziķis. "Neviens vairs netiek iedrošināts uzņemties riskus, neviens nemēģina pārkāpt robežas. Galvenais ir pirmās nedēļas pārdošanas apjomi, bezjēdzīgas radio tabulas un cik veiksmīga ir bijusi tūre. Divi veiksmīgākie pagājušā gada rokmūzikas ieraksti pārdeva tikai 400 000 kopiju, neviens no tiem nesasniedza pat zelta statusu."

"Mūzika atrodas fonā. Kāpēc doties uz koncertu, ja to var noskatīties youtube.com un sūdzēties par to, cik slikti tas izklausās? Mūzika vairs nav svarīga. Man pietrūkst laiks, kad mūzikai un koncertiem bija nozīme. Man pietrūkst laiks, kad es biju gatavs rāpot caur sasistiem stikliem tikai tāpēc, lai nokļūtu pie kaut kā, kas man bija svarīgs."

"Vai modernajām tehnoloģijām vajadzētu mūs satuvināt? Tās liek man justies vientuļākam kā jebkad agrāk, vērojot visas tās lietas, ko dara citi un kurās es nepiedalos, un neesmu uzaicināts piedalīties. Tājā pašā laikā riebumu izraisa tā patmīlība un cilvēku slāpes pēc uzmanības, ko tehnoloģijas ir devušas (tas ir mans suns vai kāķis, jau miljono reizi. Selfijs, jau miljono reizi. Manas pusdienas, jau miljono reizi. Re, ko es daru un tu nē). Vai nevēlies, kaut tik tu varētu ēst to pašu, ko es?

Fuck you!"

 

Pilns bloga ieraksts lasāms grupas facebook profilā.

Jautājam alternative.lv lasītājam - vai Robam ir taisnībā? Izsaki savu viedokli komentāros.

Lasi vēl

Komentāri

Taisniba, es ari jau sen jutos un domaju tapat.
lai arī piekrītu, tomēr mūzikas bizness un tehnoloģijas - lai arī ļoti uzmācīgi, bet tie tikai piedāvā un, iespējams, nemākam izvēlēties pareizās ''devas''.
Jānis (nopietni :) ) 20.03.2014. 22:37
Problēma, manisprāt, ir iekš tā, ka piedāvā pārsvarā to, kas ietilpst konkrētos rāmjos - attiecīgi ar garantiju, ka tiks realizēti. Lēnā garā visu cenšās pārvērst par popmūziku.
Oskars no Leborio. 21.03.2014. 03:04
Iekopēšu te to pašu ko rakstīju dr.lv
Absolūta taisnība...
Mūsdienu mūzika arī ir ļoti izlutināta...apmēram tā, varbūt nav īstais vārds, bet apmēram tā ir, visi grib visu perfektu, redz uz skatuves aktīvu jaunu mūziķi, vai tātad iedomīgs or smthg like that...(Ir tādi kadri dzirdēti) un visādas tādas lietas..,
Ļoti daudz kas tiek kritizēts un nolikts...
Vairs nav tajā redzama māksla kāda tā bija agrāk.
Utt.....
Un " Neviens vairs netiek iedrošināts uzņemties riskus, neviens nemēģina pārkāpt robežas."
Tieši ko es bieži esmu teicis, manuprāt cilvēki mūsdienās ir palikuši pareizāki par Jēzu...
Arī man bieži ir žēl ka es esmu piedzimis šādā tehnoloģijas laikmetā..
Tas daļēji arī ietekmē mani...mūs visus..šajā mūzikas ziņā.
Es pilnībā piekrītu visam šim rakstam...
Sīkumā mans viedoklis...besis gari rakstīt.
Rakovskis 24.03.2014. 01:09
Viss ir tieši tik vienkārši, lai par to runātu pēc iespējas sarežģītāk, daudzslāņaināk un necaurspīdīgāk, jo mūzikas bizness ir biedējošs, no malas neizprotams un no standarta biznesiem tik kardināli atšķirīgs, ka visvieglāk ir izteikt nožēlu par "veco, labo laiku" aiziešanu un jaunās ēras katastrofālajiem un jo sevišķi nabaga metālistiem tik ļoti traucējošajiem kritērijiem.
Neatkarīgi no tā, ko runā viena vai cita grupa, tās pārstāvji, menedžeri, promoteri, pīāristi un citi speciālisti, vienmēr der atcerēties: kamēr vieni runā, tikmēr citi dara. Sāpīgākais ir tas, ka pret šo faktu nav neviena - itin neviena paša pretargumenta, jo tā tas ir bijis kopš brīža, kad cilvēks sevi atceras strādājam jebkurā industrijā, jebkurā nozarē vai profesijā. Būs tie, kas kurnēs, ka nav iespēju; būs tie, kas iespējas smels spaiņiem un paironizēs par to, ka diennaktī stundu par maz, lai to visu realizētu. Būs tie, kuriem nekad nav naudas, jo viss tik dārgs un būs tie, kuri atradīs veidus, kā nopelnīt vairāk.
Mūzikas un šovbizness kopumā ir viena no visriskantākajām investīciju platformām, kāda vien iespējama. Bet tas, ka "Neviens vairs netiek iedrošināts uzņemties riskus, neviens nemēģina pārkāpt robežas" - tā nav nedz industrijas, nedz naudas, nedz kāda cita ārēja faktora problēma - tā ir katra paša un tikai katra paša indivīda sajūta, nostāja un attieksme.
Var gribēt nopelnīt miljonu, bet tas nekad neizdosies, ja vispirms netiks investēts miljons.
Var gribēt pasaules tūri, bet tādas nekad nebūs, ja nepietiks drosmes aizceļot pāri trim kaimiņrobežām.
Var gribēt spožu karjeru un zvaigznes statusu, taču tas nekad nenotiks, ja lielākā daļa laika tiks pavadīta, pupālī trinkšķinot koncertus patiltes klubiņā.
Var gribēt riskēt un kaut ko sasniegt, bet tas nekad nenotiks, kamēr gribētājs nebūs tas, kurš pirmais piecelsies un riskēs izdarīt.
Kā teiktu Korijs Teilors - "it`s just that damn simple".
Labrīt mīlulīt 19.04.2014. 21:19
kaut kādā ziņā par tām tehnoloģijām var piekrist - jo vairāk laika pavadi blenžot jutūbē kā citi kruti spēlē, jo mazāk pats spēlē vai klausies (ar ausīm, iedziļinoties) mūziku. Bet nu par to iedrošināšanu uzņemties riskus: gribi - riskē, negribi - neriskē, bet neīdi, ka nav neviena, kas tevi iedrošina. Un par tām "robežām": manuprāt vienīgās robežas ko šobrīd simtiem grupu nespēj pārkāpt ir savs personīgais muzikālās iztēles trūkums, savu mīļāko stāru brutāla kopīpeistošana (ieskaitot apģērbu, steidžmūvus etc), ne ar ko nepamatotas ambīcijas vienā rāvienā kļūt par stāriem un bezgalīgā stilu mainība cenšoties skriet jaunajiem trendiem.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.