ĀRZEMĒS

Mirusi lielākā grindcore fane - kaza Biquette

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 22.01.2014. 12:18
Pirms pāris gadiem par interneta sensāciju kļuvusī kaza vārdā Biquette, kas mazājā Francijas pilsētiņā Moriakā regulāri apmeklēja grindcore mūzikas koncertus, decembrī mirusi vēl nezināmu iemeslu dēļ.

Pirmo reizi par neparasto ekstrēmās mūzikas mīļotāju pasaule uzzināja pēc tam, kad grindcore apvienība Wormrot savā facebook profila galerijā publicēja fotogrāfijas no Eiropas tūres. Cilvēku uzmanību piesaistīja kāds īpašs koncerta viesis – balta kaziņa Biquitte („biquette” tulkojumā no franču valodas nozīmē kaza, tāpēc fane burtiski ir kaza vārdā Kaza), kas pacietīgi stāvēja pūļa priekšā un baudīja grupas uzstāšanos.

 

Biquitte pie mums ieradās pēc tam, kad viņu „atlaida” no darba piena fermā,” portālam noisey stāsta Moriakas pilsētas iedzīvotājs un koncertu rīkotājs Flo. „Viņa mīlēja koncertus un pasākumus, kuros bija daudz cilvēku. Katru reizi satiekot kādu pirmo reizi, kaza viņam pielipa uz veselu stundu. Lielos pūļos bija iespēja nočiept mazliet tabakas, kas bija viņas mīļākais ēdiens.” 

Gremdējoties atmiņas par koncertos pieredzēto, Flo pastāstīja par Tulūzas grupas Panzer Cardinal uzstāšanos, kuras lielāko daļu kaza pavadīja guļot pie basģitārista kājām. „Viņai vislabāk patika „grinds”. Šķūnī, kurā rīkojām koncertus, ir koka grīda, un, man šķiet, Biquitte sajuta mūzikas radītas vibrācijas savos kāju nagos. Bieži vien viņa pat nogūlās pie tumbām”.

Īstie kazas nāves iemesli nav zināmi, bet viens ir skaidrs, grindkōru mīlošais dzīvnieks vēl ilgi paliks pilsētiņas iedzīvotāju un grupu atmiņā. Kā saka pats Flo: „There's only one Biquette!”

 

Lasi vēl

Komentāri

Katamarans 22.01.2014. 23:30
Žēl jau, bet tāda tā dzīve ir...
krīc swamp 19.03.2014. 14:53
viss kazā! |m| beeeeee

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.