ZIŅAS

Žūrija sāk Zelta Mikrofons 2015 iesniegto ierakstu vērtēšanu

Zelta Mikrofons 10.12.2015. 16:00
Mūzikas ierakstu gada balva Zelta Mikrofons notiek jau 20.reizi. Arī šogad dalību pieteikušas vairākas pašmāju alternatīvās mūzikas grupas.

Šogad, jubilejas gadā, uz “Zelta Mikrofons” balvām pretendē vairāk ierakstu nekā pērn - 114 albumi, 61 dziesma, 57 video klipi, 31 debitants, 8 koncertieraksti.

Šonedēļ īpaši izveidota komisija, kurā piedalījās 14 no Zelta Mikrofons 2015 žūrijas locekļiem (arī alternative.lv pārstāvis), vairāku stundu garumā klausījās iesniegtos ierakstus, diskutēja un vērtēja, līdz visi albumi tika sadalīti pa žanriem un atbilstošām nominācijām.
Arī šogad lielākā konkurence, kā ierasts, ir kategorijā Labākā dziesma, Labākais videoklips un Labākā debija. Bet no albumiem lielākā konkurence ir kategorijā Tautas un pasaules mūzikas albums (16 albumi), kā arī Pop albums (16 albumi).

Šogad, ņemot vērā LaMPA biedru ierosinājumu, ir atjaunota nominācija Gada albums. Šai kategorijai kvalificējas visi iesniegtie 114 albumi neatkarīgi no mūzikas žanra.

Alternatīvais un indie mūzikas albums:

Down the river – Sus Dungo
Gaismas lādiņš – Laika Suns
Zemāk par zemi – Alvis Lapiņš
Draugu orķestris – Reinis Jaunais, Artūrs Veinbergs un Draugu orķestris
Concrete Dreams – The Citizens LV
Sazaroto taku dārzs – Sigma
Priekšnojautas – Gaujarts
Pagriezieni – Tur un Tur
MM – Marta Migla
Te nav Amerika – Hipstokrātija
Tilti – Oranžās brīvdienas
Scream, breathe, cry – Rihards Lībietis
Ašņa Dasys – Poētiskuo Roka apvienība “Kapļi”
Dzejkoncerts – Sigma
Pie saknēm – P.O.R.N.O. & Co

Roka un metāla mūzikas albums:

Nekas jau nebeidzas – Ivo Fomins
Violet – Chained Bride
The Grand Noir – Eschatos
CiparuPasaule – AlisP
Origins – Wild Detroit Gang
Crown Of Seven – Omerta
Dzīvs un Savādāks – Jānis Bukums
Senprūsija – Skyforger
B Optimist - B Optimist
LP – Laime Pilnīga
Tup’n Turies – Inokentijs Mārpls

Starp pretendentiem kategorijā Labākā Debija ir grupas Sigma, Cockroach Prophets, The Pink Elephant, B Optimist un Pyro Trees, savukārt Labākajam Videoklipam savus darbus pieteikušas Skyforger, B Optimist, Tehnikums, Sigma, Wild Detroit Gang un Kapļi. Zīmigi, ka Skyforger savu dzīvā ieraksta DVD "Senprūsija" Live iesnieguši arī Labākā koncertieraksta kategorijā.

Šogad Zelta Mikrofona balvas tiks pasniegtas 20 kategorijās – tajā skaitā jau tradicionālās – labākās dziesmas, debijas, videoklipa, koncertieraksta balvas, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Pēc biedrības LaIPA apkopotajiem datiem par 2015. gadā radiostacijās atskaņotajām dziesmām, tiks noteikts gada radiohits. Arī šoreiz ikvienam klausītājam būs iespēja paust savu viedokli un, sākot ar 1.februāri, nobalsot tirdzniecības parkā Alfa par savu 2015.gada dziesmu.

Visus iesniegtos ierakstus un to dalījumu kategorijās var apskatīt Zelta Mikrofona mājaslapā: http://zeltamikrofons.lv/iesniegsana/.

Nomināciju piecinieki tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2015 preses konferencē 14. janvārī, bet balvu pasniegšanas ceremonija šogad notiks Latvijas Nacionālajā operā, 15. martā. Ceremoniju tiešraidē varēs vērot Kanālā 2 un Tvplay, kā arī translācijā LNT.

Lasi vēl

Komentāri

Īpaši izveidota komisija - īpaši izmeklēti cilvēki bez saprašanas par mūziku, bez muzikālās dzirdes un poņas par to, kas ir labs albums, vai ieraksts. Banānu republika.
Nu pasaki kas ir tai žūrijā? Man jau šķiet, ka šiem zināšanu ir pietiekami, lai izvērtētu.
zvejnieks 27.12.2015. 22:49
Zigis no sērijas - ja nebūs mans favorīts, tad žūrija sūds?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.