ZIŅAS

Zināmi Zelta Mikrofons 2018 nominanti

alternative.lv 17.01.2018. 18:00
Latvijas 1.Rokkafejnīcā tika paziņoti mūzikas balvas "Zelta Mikrofons" nominanti.

Uz iekļūšanu pieciniekā šogad pretendēja 129 albumi, 62 dziesmas, 76 videoklipi, 28 debitanti un 12 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 307 pieteikumi, kas ir par 41 ierakstu vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Jau 22.Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2018 ceremonija notiks Dailes teātrī 27.februārī. Ceremoniju klātienē apmeklēs visi nominanti, atbalstītāji, žūrijas pārstāvji, bet ikviens interesents Latvijā un citur to varēs vērot tiešraidē Kanālā 2, portālā tvplay.lv, kā arī ar nobīdi kanālā LNT.

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2018 nominanti:

Alternatīvās vai indie pop mūzikas albums:

Inkrustācija – Sniedze Prauliņa
Karaliene Anna – Ansamblis Manta
MASA – Spāre
Varavīksnes galā – Satellites LV
Vienā vilcienā – Carnival Youth

Hip hop mūzikas albums:

II – MESA
Balzams – ansis
Elpo – VIŅA
Īstas acis – Edavārdi
Semestris – Ozols & Tehnikums 

Roka vai metāla mūzikas albums:

Gana – OGHRE
Ideoloģija – Relicseed
MAERE – eschatos.
Master and Servant – Art Of Keeping Secrets
Ways of the Dead – Frailty

Labākais videoklips:

About You – Alaska Dreamers
Hot Headed Woman – The Bad Tones
Tourist – Elizabete Balčus
Tu vari tēlot – Ozols & Tehnikums
Visa par daudz – Instrumenti

Labākais koncertieraksts:

Auļi un Tautumeitas - LAI MĀSIŅA ROTĀJĀS
NO ZOBENA SAULE LĒCA
Dons – TEPAT
Iļģi – SPĒLĒJU. DANCOJU. DEJOJU
Skyforger - KURBADS. ĶĒVES DĒLS

 

Lasi vēl

Komentāri

Ko ņemas siļķes pa mucu, pastalas kājās un katrs savu pasākumu ar balvu taisa augšā.
Sadalīs kā pašiem vajag un gribas.
Citādi rādās, ka varžu koris savācies-apsadirsies esi, bet joprojām gaidi,kad laimes lācis ar lāpstu atnāks izglābt.
Aptiekas balva, Metāla balva, Alternative balva,Zelta mikrofons,Austras balva,100g kultūras,boņuks.
Ja tev nav nevienas, tad fakk off un die.
Neviens tevi nezin,nepazīst un negrib dzirdēt.
Tava vieta ir te-anonīmi izraudāties,paust sāpi vai izķengāties, Raitis Sametis ar reiz dabūja balvu-Gada Stulbenis, Kuldīgā.
Nu un kas tev te nepatīk?
Džungļu Šņoris 17.01.2018. 19:33
Komentārs bija varžu pulkam par Aptiekas balvu. Šeit, kā reiz viss arī loǧiski un pareizi.
Man būs vienāds prieks par jebkuru no piecinieka, kas saņems to rīta stieni.
Un tas pats par Boņuku, alternative un metālgalvu pasākumu.
Ne jau vardēšanā ir tas pauers vai Guntarā vai Aikucī. Labā muzonā.
pareizi? vai tiešām albums ar 2 dziesmām var būt gada metāla albums? viss tas pats vecais. slavenākie (savējie) vietējie ir pirmajā vietā. :D
SS, jā, metālalbums var būt gada labākais pat, ja tajā būtu tik viens skaņdarbs. Viss atkarīgs no tā, cik apjomīgs tas būtu.
Piekrītu SS. Vai tiešām tās divas dziesmas ir tik labas, ka ir labākas par daudzu citu grupu kārtīgiem albumiem? Laikam neko nesaprotu :D
Nebļaujiet, vēl jau balvas nav sadalītas.
Kā tad nav ?
Carnival youth, II – MESA, Relicseed vai Art of keeping secrets, Instrumenti, Iļģi.
Kam ir divas dziesmas albūmā?
Bloodī hīls
Eschatos nav divas dziesmas, viņi ir pretentious af, tādēļ albumu sadalīja divās daļās, ne pa normāla garuma dziesmām. imo debīls gājiens, bet ir, ir tas albums, īss, bet albums.
Albums raksta ar īso u.
lol, atrunas, divas dziesmas ir paliek divas dziesmas :DD
Albums, kaut divas dziesmas garš, paliek albums.
Bet tad sanāk, ka gan EP, gan LP skaitas albumi? Es gan nezinu kā Eschatos traktē savu albumu, bet tad jau katra grupa varētu izdot ik gadu pa albumam ar 2-3 dziesmām kuru ilgums ir ap 25 min.
Nezinu vai šī balva atļauj EP, bet 25 min ir albums, nesaktoties uz to kā kādam kkas liekās/patīk/nepatīk. Un ideloģija vsp nebija ep?
Piekrītu tiem, kuri raksta, ka dažādu apbalvojumu paliek nedaudz par daudz...
Nominācijas nav sliktas, vismaz roka un metāla kategorijās, jo gan OGHRE gan eschatos. tiešām pārsteidza ar kvalitatīviem albūmiem, ņemot vērā, ka ikdienā šādi smagās mūzikas paveidi mani pat īsti nesaista.
Kasīties par albūmu struktūru gan ir lieki... Ir screamo grupas, kas izdod albūmu ar 20 dziesmām, bet albūma kopējais garums pat nesasniedz 25 minūtes, tajā pašā brīdī ir instrumentālās apvienības, kas visu albūmu ieraksta kā vienu lielu skaņdarbu 45 min garumā. Kas ir radoši un forši, nevis izdot albūmu, pēc "mainstream" mūzikas standartiem kur viss tiek taisīts pēc šabloniem - notiektu dziesmu skaitu, to garumu un struktūru.
Vienīgi 45 minūšu garš skaņdarbs galīgi nedomā par klausītāju. Nav veltīgi tādi nerunāti standarti populārajā mūzikā (gan mainstream, gan alternatīvā), 3-5 min ir pietiekami ilgs laiks, lai "izstāstītu" vienu muzikālu ideju un jebkuru 45 min skaņdarbu, kam ir kaut kāda struktūra, var sadalīt normāla garuma dziesmās, lai klausītājs pats var izvēlēties, klausīties visu uzreiz vai klausīties pa daļām. Protams, ja vien mērķis nav mūžību palikt underground vai izpatik kaut kādai šaurai mērķauditorijai.
Man šķiet, ka tā ir vnk popmūzikas pieeja, nodalīt dziesmas, ieiet konkrētos laika rāmjos un veidot sen atzītas albūma struktūras, ka tik izpatikt vairāk cilvēkiem...
Mēs te, tomēr, pārstāvam alternatīvo kultūru, kur cilvēkiem ir iespēja būt radošiem un brīviem savā mākslinieciskajā darbībā. Protams, kā jau rakstīju iepriekš grupas kā Touche Amore vai Converge var izteikt visu kas nepieciešams aptuveni 2 minūtēs un viņi to izdara spēcīgi, tajā pašā laikā citi mākslinieki kā Explosions in the sky vai Deafheaven savus interesantākos skaņdarbus ir sarakstījuši pat vairāk nekā 10 minūšu garumā un tajos nav nekā lieka, kā arī tie neatstāj iespaidu, ka tika mākslīgi izstiepti.
Un ablūms kas ir ierakstīts kā viens celiņš, man šķiet, ir domāts, lai to klausās kā vienu veselu, jo iespējams, tā arī tikai var uztver galveno domu, līdzīgi kā ar citiem mēdijiem, piemēram ir seriāli, kurus var skatīties kāda secībā vēlies, bet ir tādi, kurus tiešām ir jāskatās no 1. sērijas līdz finālam.
Es vnk uzskatu, ja mēs iesim to ceļu un darīsim visu kā ir pieņemts tur augšā starp "lielajiem mūzikas cilvēkiem ", nebūs inovāciju un mēs stāvēsim uz vietas...
Protams, ir grupas, kuras var uzrakstīt interesantu 10 minūšu dziesmu/skaņdarbu, bet imo vairums to nevar, bet tie ir izņēmumi. Es gan šeit vairāk par tādiem skaņdarbiem, kuri ir 10 min+, bet kuros skaidri dzirdami vairākas īsākas dziesmas. Imo labāk dalīt īsākās, viegli sagremojamās daļās un dotu klausītājam izvēli klausīties daļās vai visu kopumā. OK, ja drausmīgi gribās iet pretī popam un visam meinstrīmam, labi, manuprāt, tas vnk kaitē pašai mūzikai. Alt mūziķi vispār bieži liek kaut savu ego un edgyness virs mūzikas, tādēļ cieš mūzika. Moš es maldos, E ar 2 izstieptām dziesmām moš dabūs mic. :D
Atgādina triku ar līgumiem. Ierakstam divas dziesmas bez laika limita :)
man atkal šķiet, ka tā nav ego ielikšana, drīzāk vidējam aritmētiskajam klausītajām ir bail izkāpt no savas muzikālās komforta zonas.
par to edžī lietu piekrītu, bet manā subjektīvajā skatījumā, es pat uz stiena nevaru iedomāties edžī grupu, kas arī spēlētu labu, kvalitatīvu un radošu mūziku.
Nepiekrītu Tev, ja mūzika iecepī, tad tu par komforta zonām vairs nedomā (ja vien nēesi elitists, kura gaumi nosaka tas, ko apkārtējie par tevi domās). Ja necepī, tad necepī.
Alternatīvajā/smagajā mūzikā piekrītu, nav daudz labu edgy grupu. Tas gan tādēļ, ka sevi ņem par nopietnu.
elīstismam galīgi tur nav sakara :D
Not again 20.01.2018. 23:40
Man uzreiz nāk prātā edžī grupa ron the star...
http://gifimage.net/wp-content/uploads/2017/06/beating-a-dead-horse-gif-11.gif
Par to albuma (ne)esamību.
Piemēram, pirms pusotra gada somi Insomnium izlaida albumu, kas sastāv no 1 dziesmas - Winter's Gate - bet, sadalīja uz 6 gabaliem, un skaņdarbs kā albums ticis augstu novērtēts. Tas tā, salīdzinājumam.
Starp citu, martā viņiem rīgā koncerts, domāju, ka kādu gabaliņu no tā "albuma" arī nospēlēs.
Bet cerēsim un godīgu vērtēšanu albumu sadaļā.
Apsveicieni Relicseed. Rakovskis pierādija, ka var, ja ļoti to vēlas.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.