ZIŅAS

Zināmi Alternative.lv Mūzikas balvas 2020 uzvarētāji

Alternative.lv 17.05.2020. 22:56
17. maija vakarā interneta tiešraidē no Latvijas Kultūras koledžas tika noskaidroti "Alternative.lv Mūzikas balvas 2020" laureāti.

Šī gada nomināciju uzvarētāji:

Gada albums: Nikto

Gada video: Indygo

Labākā jaunā grupa: Nostra

Zelta Bumbieris: PND

Alternative.lv Special: kluba "Melnās piektdiena" kolektīvs

Alternative.lv vēlas pateikt paldies visiem, kas palīdzēja ceremonijai notikt: grupām "Nova Koma", "Čipsis un Dullais" un "PND", Latvijas Kultūras koledžai un tās studentiem, Jānim Jansonam un "Vārnu Laiks" kolektīvam, rokbāram "Nemiers", alus darītavai "Nurme", džinam "Aviation" un alum "Estrella Galicia" un visiem, kas pieslēdzās interneta tiešraide, kā arī atbalstīja mūziķus finansiāli.

Tiekamies mošpitā!

Tiešraides ieraksts:Alternative.lv Mūzikas balvas žūrijas sastāvs:

Kaspars Zaviļeiskis
Guntis Vanags (Depo)
Dambis (Radio Naba/Bitīt Matos)
Nora Rieksta (delfi.lv)
Marts Sildniks (Fonoklubs)
Uldis Rudaks
Edgars Āboliņš
Aldis Blicsons (Bitīt Matos/Ej Apskrieties)
Jānis Jansons (Vārnu Laiks)
Alternative.lv komanda

Lasi vēl

Komentāri

pnd dabūjabalvu par ko,??
Because they are PND! :D:D
zatlera auskari 18.05.2020. 12:17
bumbieri
pnd dabūjabalvu par ko,??
PND balvu pelnīti saņēma. Bet to vājprāta pāļa čali no mikrofona nost! Pavasaris tiek galā.
Nahuj Indygo balvu dabūja? Tas video ir 2018. gads, tas pirmkārt. Bet video saturs ir aprakstāms divos, fuckin vārdos. Čalīts. iet. Turklāt pat noslinkojuši filmējot, tā dēļ kadri pastāvīgi atkārtojas. Man šķiet, ka jebkurš ir pelnījis to video, bet nu točna ne viņi.
P.S. Vai kāds var paskaidrot vērtēšanas kritērijus? Nu bez tās ņirgāšanās kā tiešraidē. Tiešā, interesē pēc kādiem kritērijiem žūrija izvēlējās savus čomus, kuram balvu iedot.
Kapēc tiek turēta noslēpumā žūrija?
Krustaps > Indra 18.05.2020. 16:48
dumjš jautājums. Netiek turēta noslēpumā, jāizlasa raksts, ne automātiski jākomentē. PND labi, ka dabūja. Indigo nav alternatīvā mūzika, bet sūdīga popmūzika. Nikto diemžēl man nepatīk, bet tā savukārt ir mana problēma. Nostra - malači, viņi bij pelnījuši
Kritērijs 18.05.2020. 20:25
Nahuj-uzraksti uz alternative redakciju.
Ģirts no alt.lv 19.05.2020. 14:04
Atbilde Na*ujam, par video jā, tiešraidē jau izlabojām situāciju, un tomēr esam tikai cilvēki, varam diemžēl arī kļūdīties.
Bet par vērtēšanas kritērijiem runājot, man liekas, ka šogad pat vairāk nekā no visiem gadiem esam runājuši par balsošanu, un tās kritērijiem, tāpēc laikam jāsaka, ka prieks, ka Tu, Na*uj esi beidzot pievienojies un seko mums. Tātad, atkārtošana zināšanu māte, īsumā, ko esi palaidis garām līdz šim, kritēriji un balsošana notiek vairākos soļos, vispirms grupas vai kādi citi aktīvi cilvēki iesūta savus pieteikumus nominācijās, kurus mēs pēc tam savadām mūsu balsošanas platformā. Papildinām grupām viņu profilus ar jauniem linkiem utt., lai beigās viss smuki. Pēcāk jau sākas skatītāju balsošana, kur katram ir iespēja vienreiz nobalsot par saviem favorītiem. Kad tas ir izdarīts, tiek noteikti TOP5 katrā nominācijā ar lielāko punktu skaitu no skatītāju balsīm. Pēc šī, tad tiek slēgta iekšā žūrija, ar kuru var iepazīties arī šajā rakstā, un viņi tad galu galā izlemj, kas iegūst balvu. Izņēmums ir Zelta Bumbieris, kur tiek ņemtas vērā tikai skatītāju/lasītāju balsis, kā arī Alternative.lv Special, ko gan laikam varētu teikt, ka iedodam čomiem, jo diemžēl vai arī par laimi pazīstam ļoti daudz alternatīvās skatuves cilvēkus, tāpēc vienā vai citā veidā sanāk arī atbalstīt čomus. Ceru, ka Na*uj palīdzēju Tev!
Paldies par tik garu atbildi, bet tomēr nesaņēmu atbildi uz saviem jautajumiem. Kādā secībā notiek vērtēšana, tik talu zinu, jā. Sekoju diezgan uzmanīgi. Kas ir Žūriji, arī esmu izlasījis. Bet mani interesē tieši video vērtēšanas kritēriji. Piemēram: režisora darbs, scenārijs, sižets, montāža u.t.t. vai tika vērtēti? Vai tika dalīts pēc principa "nu tiem kamera ir labāka, viņi pelnījuši vairak". Vai arī "Nu man patīk šī dziesma, tad mūzikas VIDEO ir labākais". Man konkrēti šis jautājums interesē. par šo esmu dzirdējis tikai tiešraidē tos muļķīgos jautājumus "melnbalts vai krāsains" "Drons vai VHS". nu tas ir nenopietni. Paldies.
Ģirts no alt.lv 20.05.2020. 09:47
Šo tēmu arī esam vairākkārt pacilājuši gan mūsu "alternative.lv laivā", gan arī pieminēju tiešraidē, ka šī nominācija sagādāja mums jau iepriekš daudz diskusiju par to, vai iekļaut/ neiekļaut gada balvā, bet te jau gan atkal atkārtošos, galu galā visu izlemj lasītāji/skatītāji un žūrija, mēs ievietojam visus iesniegtos video par pagājušo gadu, tā kā vērtēšanas kritērijs pats svarīgākais ir, vai cilvēkiem tas patīk vai nē.
Nahuj taisi savu balvu, ar saviem kritērijiem un noteikumiem. Kurš vidaks/dziesma/grupa vairākumam patīk, tas uzvar, kas tev nav skaidrs?
Ložmetējkalns 20.05.2020. 19:37
Ceremonija gada balvai "Naxuj 2020" - un tā, šogad, lieliskākā jazzcore dziesma ir formācijas piem. "Kapt.Enriko pulkstenis" izpildījumā! Lūdzu nāciet saņemt savu godam pelnīto balvu - atbilde no blices - "Paldies, bet tas apbalvojums mums na..uj nav nepieciešams" . Šis bija draudzīgs šaržs!
alt.lv komentāri jopojām ir zbis lasāmviela

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.