ZIŅAS

Zig Zag un Tehnikums klubā Nabaklab

Nabaklab 14.10.2015. 11:27
17. oktobrī Vecrīgas klubā „Nabaklab” notiks leģendārās rokgrupas „Zig Zag” un atraktīvo jaunpienācēju „Tehnikums” koncerts.

„Zig Zag” sākotnējais nosaukums ir „Arprāc”, un pirmajos tās pastāvēšanas gados apvienība spēlē smagu pankroku un heavy metal, iespaidojoties no solista Gvido Lingas brāļa Igora grupas „Dzelzs ceļš”. 1986. gadā, kad „Ārprāc” izpelnījušies klausītāju uzslavas un čekas aizliegumus, no grupas aiziet tās ģitārists Juris Lasinskis, taču grupu papildina sintezatorists Arnis Zunde. Pārmaiņu rezultātā apvienības skanējums kļūst izsmalcinātāks un elektroniskiem skaņu efektiem pilns un grupa maina nosaukumu uz „Zig Zag”. Turpmāk, pateicoties tādām dziesmām kā „Signe melo” un „Vējam”, kā arī Gvido ekspresīvajam skatuves tēlam, grupa gūst aizvien lielāku ievērību. 1988. gada nogalē, daudziem par satraukumu, „Zig Zag” šķiras no sava ilggadējā skatuves līdera, taču jau pēc dažiem mēnešiem parādās uz skatuves ar jaunu solistu – tas izrādās viens no grupas dibinātājiem, Juris Lasinskis. Kopš astoņdesmito gadu beigām „Zig Zag” izdod vairākus singlus un albumus, pēdējais no kuriem dienasgaismu ieraudzījis izdevniecības „Naba Music” paspārnē. Ar minētās ierakstu kompānijas palīdzību pārizdoti arī grupas agrīnie veikumi – albumi „Es neesmu nervozs, bet manas problēmas ir nenormālas” un „Zig Zag”.

Duets „Tehnikums” Latvijas mūzikas skatuvei sevi pieteica šī gada vasarā, izdodot singlu „Līdz malai” un ātri vien iekļūstot vairāku radiostaciju aktīvā rotācijā. Apvienības jaunākais veikums – dziesma „Tev” – šobrīd kā jaunums atrodams arī radio „Naba” Latvijas dziesmu topā. Lai arī „Tehnikums” ir jauna grupa, tās kodols klausītājiem nav svešs – duetu veido bundzinieks Dagnis Neilands, kurš agrāk spēlējis grupā „Mundane”, savukārt viņa kolēģis Dubļāns darbojies tādās alternatīvās mūzikas apvienībās kā „Kušs” un „Mala”.

„Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12. Pasākuma sākums plkst. 21:00, kad pie DJ pults stāsies grupas „Inokentijs Mārpls” līderis Dambis.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.