ZIŅAS

Zig Zag rudens koncerts klubā Nabaklab

Nabaklab 09.10.2014. 10:18
Piektdien, 10. oktobrī vienu no retajiem šī gada koncertiem sniegs leģendārā rokgrupa „Zig Zag”.

2013. gada nogalē dienasgaismu ieraudzīja „Zig Zag” dubultdisks, kurā izdoti līdz šim CD neiznākušie apvienības ieraksti – „Es neesmu nervozs, bet manas problēmas ir nenormālas” (1987) un „Zig Zag” (1988). Gandrīz gadu pēc īpašā dubultalbuma prezentācijas klubā „Nabaklab”, grupa atgriežas uz tās pašas skatuves, lai sniegtu vienu no retajiem koncertiem šogad.

„Zig Zag” sākotnējais nosaukums ir „Arprāc” un pirmajos tās pastāvēšanas gados apvienība spēlēja smagu pankroku un heavy metal, iespaidojoties no solista Gvido brāļa Igora grupas „Dzelzs ceļš”. 1986. gadā, kad „Ārprāc” izpelnījušies klausītāju uzslavas un čekas aizliegumus, no grupas aiziet tās ģitārists Juris Lasinskis, taču grupu papildina sintezatorists Arnis Zunde. Pārmaiņu rezultātā apvienības skanējums kļūst izsmalcinātāks un elektroniskiem skaņu efektiem pilns un grupa maina nosaukumu uz „Zig Zag”. Turpmāk, pateicoties tādām dziesmām kā „Signe melo” un „Vējam”, kā arī Gvido ekspresīvajam skatuves tēlam, grupa gūst aizvien lielāku ievērību. 1988. gada nogalē, daudziem par satraukumu, „Zig Zag” šķiras no sava ilggadējā skatuves līdera, taču jau pēc dažiem mēnešiem parādās uz skatuves ar jaunu solistu – tas izrādās viens no grupas dibinātājiem, Juris Lasinskis.

„Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, koncerta sākums paredzēts plkst. 22:00, taču jau no 21:00 par atbilstošu muzikālo atmosfēru no vinila platēm gādās mūziķis, daudzu pazīstamu Latvijas alternatīvās mūzikas grupu dalībnieks Didzis Erra.

Lasi vēl

Komentāri

Vot drankja buushana un nerazha ka netieku! Kad ZigZag buus Londonaa?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.