ZIŅAS

Wagars piedāvā dziesmas "Duncis mugurā" videoklipu

Wagars Bargais 10.06.2016. 10:58
Grupa "Wagars" piedāvā noskatīties videoklipu dziesmai no topošā mazalbuma.

Dziesma "Duncis mugurā" ir viena no piecām kompozīcijām, kas tiks iekļauta grupas jaunajā EP. Jaunais mazalbums, pie kā izdošanas tiek pašlaik cītīgi strādāts, ir konceptuāli veltīts vienam tematam, un katra dziesma ir kā stāsts, kas aptver dažādus notikumus plašā ģeogrāfiskā areālā - no Rīgas un Helsinkiem līdz Londonai un Maskavai, sekojot līdzi latviešu anarhistu, avantūristu, noziedznieku un ideālistu raibajiem likteņiem 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

"Duncis mugurā" ir stāsts, galvenokārt, par cilvēkiem, kuri akli skrien pakaļ represīvām idejām, cīnas par to ieviešanu valstiskā realitātē un vēlāk paši tām arī krīt par upuriem. Spilgts piemērs ir bēdīgi slavenais, profesionālais revolucionārs un komunists Jēkabs Peterss. Viņš kalpoja kā svarīgs instruments PSRS represīvās iekārtas nostiprināšanā un pats krita par tās upuri. Lielās tīrīšanas laikā Staļins "pateicās" Petersam par kalpošanu lielvarai ar "dunci mugurā". Bet dziesma nav tikai par 1930.-to gadu Padomju aklajiem kalpiem un soģiem ar dzelzs dūri. Dziesma ir arī par mūsdienu pasauli, Eiropu un Latviju, kur viena pēc otras dažādas organizācijas mēģina ieviest cilvēku brīvības ierobežojošas un diskriminatīvas sistēmas - gan politiskā līmenī likumus, gan sadzīves līmenī atklātus naida noziegumus. Atliek tik skaitīt dienas līdz brīdim, kad paši apspiedēji kritīs par šo sistēmu upuriem.

Video filmēts Rīgā, izmantojot PSRS laika "Jupiter 11" 135 milimetru obejktīvu "Zvers Foto & Video" studijā (facebook.com/zversfoto).
Dziesma ierakstīta Valmierā Hodila studijā 2016. gada martā.
Sīkāka informācija par jauno mazalbumu un tā likteni vēl sekos.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.