ZIŅAS

Ventspilī koncertēs apvienība Deerhoof

Deerhoof 20.07.2018. 10:31
4. augustā savu pirmo un līdz šim vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs leģendārais amerikāņu neatkarīgās rokmūzikas kolektīvs "Deerhoof".

Šogad pirmo reizi viena no Ventspils pilsētas svētku norises vietām atradīsies Amatnieku laukumā. Rozmarijas skatuves, kurai līdzās krustojas Rožu un Marijas ielas, programma veidota īpaša – ar koncertiem, dejas izrādi un citām aktivitātēm. Kā vakara galvenais notikums tiek gaidīts jau par leģendāru kļuvušā Sanfrancisko neatkarīgās jeb indie rokmūzikas kvarteta “Deerhoof” koncerts.

Pirms teju 25 gadiem bundzinieka Grega Sonjēra (Greg Saunier) dibinātais ansamblis tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām neatkarīgās rokmūzikas apvienībām jaunāko laiku vēsturē. Ar sev piemītošo, bieži divdomīgo humoru rakstītā apvienības “oficiālā biogrāfija” ietilpst aptuveni šādos dažos teikumos: “Satomi Macuzaki (Satomi Matsuzaki) spēlē basģitāru un dzied. Gregs Sonjērs spēlē bungas. Džons Dītrihs (John Dietrich) un Eds Rodrigezs (Ed Rodriguez) spēlē ģitāras. Bet kas īsti ir “Deerhoof”? Velns, ja mēs zinātu!”.Gadu gaitā izdotie četrpadsmit studijas albumi un vairāki citi ieraksti, neskaitāmas turnejas un koncerti nozīmīgākajos pasaules festivālos, vēl jo neskaitāmākas sadarbības ar citiem mūziķiem un māksliniekiem un vietas ietekmīgāko gada albumu apkopojumos beigu beigās tomēr būtu ierakstu virkne biezā “Deerhoof” radošajā biogrāfijā. Enerģiskās un dullās koncertuzstāšanās ārpus iepriekš virspusēji piesauktās “rokmūzikas” žanra robežām atstāj neaizmirstamu iespaidu ne tikai uz klausītājiem, bet arī citiem mūziķiem. Ne velti par saviem iedvesmas avotiem četrotni dēvē gan grupu “Radiohead”, ar kuru viņi devušies kopīgā tūrē, “Blur”, “Yeah Yeah Yeahs” un citu mūziķi, gan Deivs Grols (Dave Grohl), Henrijs Rolinss (Henry Rollins), “Questlove” un vēl, un vēl, un vēl.

“Labākā grupa pasaulē” teic daudzu cienītais medijs “Pitchfork”, liekot tikai vienu no iespējamajiem punktiem uz “i” apgalvojumā – fakts, ka “Deerhoof” pēc ilgas gaidīšanas un vairākiem centieniem beidzot koncertēs Latvijā, ir Notikums.

Vakara ievadā uz Rozmarijas skatuves koncertus sniegs arī mūziķu Matīsa Čudara, Jāņa Ruņģa un Arta Oruba trio Spāre un tautas mūzikas iedvesmotais indie folk duets “Kamanių Šilelis” no Lietuvas. Būs vērojama arī laikmetīgās dejas kompānijas “ĀRĀ” izrāde “Fafabulala”, ierakstus no savas vinila kolekcijas priekšnesumu starplaikos spēlēs Uldis Rudaks. Visas dienas garumā ieturēties varēs burgeru mājā “Lielais Kristaps” un slāpes remdēt ar Latvijas mazo alus darītāju brūvējumiem.

 

Lasi vēl

Komentāri

Fak jā par Deerhoof!
Bet kapēc atkal spāre. Diezgan garlaicīgs muzons, kad dzirdēju.
Kāpēc Spāre? Varēja tak ko interesantāku, atraktīvaku atrast no mūsu pašu muzona. Bet par Dīrhūf pizģets patiesībā.
Jābrauc

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.