ZIŅAS

Vecrīgas krogs Aptieka svinēs 10 gadu jubileju ar 10 koncertiem

Aptieka 28.10.2018. 17:22
No 1.līdz 10. novembrim Vecrīgas krogs "Aptieka" svinēs 10 gadu jubileju ar 10 Latvijā pazīstamu alternatīvas mūzikas grupu bezmaksas koncertiem.

Krogs Aptieka Rīgā pastāv nu jau desmit gadus, bet paša zīmola vēsture ir ilgāka, jo kroga īpašnieks, Amerikas latvietis Kristaps Krēsliņš, jau tālajā 1997.gadā Vašingtonā atvēra “Pharmacy Bar”. Nosaukuma iedvesma daļēji nākusi no Krēsliņa vectēva, kurš pirms otrā pasaules kara vadījis aptiekas Rūjienā un, tāpat kā Vašingtonas “Aptiekā”, arī šeit galdos iestrādātas kapsulas un tabletes, plauktos un visur, kur iespējams, saliktas tukšas zāļu pudeles.

Rīgā. 2008. gadā savas durvis mazā Vecrīgas šķērsieliņā vēra Latvijas Krogs Aptieka, kas šo gadu laikā kļuvis par tikšanās vietu ārzemju latviešiem, kultūras un mūzikas pasaules pārstāvjiem un citiem alternatīvās noskaņas cienītājiem. "Aptieka" ir viena no retajām vietām, kuras apmeklētāji veido savu vakara "pleilisti" no mūzikas automāta jeb tā dēvētā "jukebox".

“Aptiekā” regulāri notiek arī dažādu pašmāju un ārzemju alternatīvās mūzikas grupu koncerti. Gadu laikā krogā uzstājušies “Skyforger”, “Astro’n’out”, “Pērkons”, “Jumprava”, kā arī dāņi “Get Your Gun” un baltkrievu grupa “Super Besse”. Par tradīciju kļuvusi ikgadējā “Aptiekas Gada balvu” pasniegšana, Ziemassvētku labdarības izsole, kā arī piecu dienu festivals “Ziemas zāles”.

Savu desmitgadi krogs Aptieka svinēs 11 dienas, uzsākot ar vienu no apmeklētāju iemīļotākajiem DJ un turpinot ar desmit vērienīgem koncertiem kopā ar Aptiekai nozīmīgām grupām.

31.oktobrī - kroga īstajā dzimšanas dienā - DJ Dīvs Reiznieks
1.novembrī - Bērnības milicija
2.novembrī - PND
3.novembrī - Martas Asinis
4.novembrī - Nikto
5.novembrī - Oghre
6.novembrī - TESA + Grave Disgrace
7.novembrī - Inokentijs Mārpls
8.novembrī - Nova Koma
9.novembrī - ILLA
10.novembrī - Eschatos

Koncerts sākums darbadienās plkst. 21:00, brīvdienās plkst. 22:00. Ieeja pasākumos bez maksas.

 

Lasi vēl

Komentāri

boring
Riekstiņš 28.10.2018. 22:33
Daudz laimes, Aptieka!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.