ZIŅAS

Valpurģu nakts Latvijas Kultūras akadēmijā

LKA 28.04.2014. 15:12
30. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijā norisināsies studentu veidotais mūzikas un kultūras pasākums "Valpurģi", kurā piedalīsies grupas Indygo, Burned In Blizzard, Oranžās Brīvdienas u.c.

Šogad pasākums sadalīts divās daļās. Līdz pusnaktij uzstāsies regeja un ska mūzikas žanru grupas, tādas kā 2tie, Oranžās Brīvdienas un Gapoljeri, bet pēc raganas dedzināšanās sāksies nakts pasākuma daļa, kas sevī ietvers smagākas mūzikas performances - uzstāsies Burned in Blizzard, Indygo un Band Mango, ko papildinās ķecerīgas aktivitātes akadēmijas dārzā. Visu nakti dārzā iespējams satikt dzīvo liesmu pie ugunskura un klausīties stāstos par raganām, to vēsturi un dzīvi šodien. Apmeklētājiem būs ieejamas deju un citu aktivitāšu meistarklases, sportiska izklaide (kā lokšaušana), “chill out” zona ar kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studentu veidotām filmām, "FOBO" fotostūris un vēl.

Latvijas Kultūras akadēmija ir vide, kur uzturas apņēmīgi, intelektu mīloši un daudzpusīgi cilvēki. Gan studentus, gan pasniedzējus vieno kopīgas intereses un viens no viņu galvenajiem mērķiem ir attīstīt un pilnveidot Latvijas kultūras dzīvi. Kopīgi strādājot, ir izveidojies ikgadējs nakts pasākums “Valpurģi”. Tika paņemta īpatnēja tradīcija un transformēta, līdz sasniedza populistiska pasākuma veidolu.

Valpurģu nakts pasaulē ir pazīstama kā nakts, kad tiek sveikta pavasara iestāšanās. Senos laikos šis bijis raganu sanākšanas rituāls, kurā tās dejojušas ap ugunskuru. Attīstoties sabiedrībai, 30. aprīļa naktī cilvēki sāka raganas dedzināt, nicinot to ķeceriskos izgājienus. Latvijas Kultūras akadēmija apvienoja abas paražas: tiek kurts ugunskurs, sveikts pavasaris ar trakām dejām un pusnaktī sadedzināta ragana.

“Valpurģi” norisinās Latvijas Kultūras akadēmijas teritorijā, Ludzas ielā 24 - lielajā zālē, pagalmā, dārzā un mazajā zālē.

Ieejas biļeti var iegūt LKA bibliotēkā, tās cena LKA studentiem 3€, citiem viesiem 4€, bet pasākuma dienā pie ieejas 5€ visiem

Vairāk info: www.facebook.com/Valpurgi2014

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.