ZIŅAS

Uzsākts “Alternative.lv Gada balvas” klausītāju balsojums

Alternative.lv 21.01.2015. 11:15
Ir uzsākts portāla “Alternative.lv” gada balvas balsojums, kurā klausītāji un žūrija noskaidros labākās grupas piecās nominācijās. Balvu pasniegšana 6. februārī norisināsies klubā “Nabaklab” ar grupu “F[ei]K”, “Sanctimony” un “ILLa” dalību.

2014. gads Latvijas alternatīvajai skatuvei ir bijis notikumiem bagāts - ir piedzīvotas gan jaunu grupu debijas, gan spilgtas atkalapvienošanās no mūziķiem, kurus daļa klausītāju bija atzīmējusi pašmāju mūzikas arhīvā. Tieši šī iemesla dēļ “Alternative.lv Gada balva” īpaši šim gadam ir pievienojusi jaunu kategoriju - “Gada atgriešanās”. 

Tāpat klausītājiem ir iespējams balsot par saviem favorītiem kategorijās “Gada albums”, “Gada video”, “Labākā jaunā grupa” un “Zelta bumbieris”. Kopā šogad nominētās gandrīz 100 alternatīvās mūzikas apvienības.

BALSOŠANA NORISINĀS ŠEIT >>

Pirmo reizi balvu sadalījumu noteiks gan skatītāju balsojums, gan pieaicinātas žūrijas viedoklis, ko sastādīs Dambis no grupas “Inokentijs Mārpls”, Uldis Rudaks, Deniss Denisenko, Jānis Jansons, Edgars Āboliņš, kā arī portāla pārstāvji.

Balvu pasniegšanas koncerts 6. februārī norisināsies klubā “Nabaklab” un to vadīs romantiskais duets “Čipsis un Dullais”. 

Vienu no 2014. gada pārsteigumiem pašmāju ‘underground’ skatuvē sarūpēja grupa F[ei]K, kura pēc vairāku gadu pauzes ir apvienojusies, lai aizvadītu dažus koncertus - to skaitā ar nostaļģisku uzstāšanos priecētu arī Gada balvas apmeklētājus. Tāpat par vakara muzikālo noformējumu gādās viena no Latvijas metāla ilgdzīvotājiem “Sanctimony”, jaunie Liepājnieki “ILLa”, kā arī grupa “Zaķis”. Facebook pasākumam piesakies šeit.

Portāls “Alternative.lv” darbību uzsāka 2000. gadā, kad, pieaugot Latvijas neatkarīgās mūzikas kustībai, tas kļuva par informatīvu platformu hardcore/punk/ska scēnai. Pēc slēgšanas 2007. gadā, tas ar jaunu sparu atkal atsāka savu darbību 2012. gadā par vienu no ikgadējām tradīcijām uzturot gada balvas pasniegšanu.

Lasi vēl

Komentāri

Kāda jēga no šī balsojuma, ja uzvarēs tā grupa, kura visvairāk būs saspamojusi savus sociālos tīklus. Ja šādas lietas dara, tad vajag rezultātus balstīt tikai uz mūzikas ekspertu viedokļiem.
yep. Uzvarētājs būs grupa "Spam machine".
Ideja par šādu balvu ir apsveicama, tikai mazliet mulsina, ka vienā katlā sanāk tik liela žanru amplitūda, un nu jāizvēlas - atdot balsi par pievilcīgāko formu vai par saturu.
Un arī iepriekšējam komentāram jāpiekrīt.
alternative.lv 21.01.2015. 15:42
Mieru tikai mieru! Kā jau katru gadu arī šoreiz aktīvi cīnamies ar spamotājiem un varat būt droši, ka spamotāji neuzvarēs. Un kā lielākā izmaiņa šogad ir žūrijas dalība, kas kopsummā ar jums tad noteiks, kurš saņems balvu konkrētajā nominācijā!
@alternative.lv - Vai žūrija būs noklausījusies visus albumus/klipus attiecīgajās nominācijās? Citādi var sanākt, ka izvēlas un nobalso tikai no tām grupām kuras dzirdējuši.
alternative.lv 21.01.2015. 16:20
Šāda iespēja žūrijai pašlaik tiek nodrošināta. Ceram arī, ka balsotāji būs rūpīgi izskatījuši visas nominētās grupas.
reāls cīsiņš 21.01.2015. 17:25
Hei, alt.lv un nominētās grupas- varētu izveidot vienu skaistu sarakstu ar saitēm, kur var noklausīties (vai vismaz gūt ieskatu) jūsu visu daiļradē! Man slinkums visu meklēt! :)
alternative.lv 21.01.2015. 18:28
Spiežot uz nominētās grupas nosaukuma, atveras info par grupu kā arī ieskats tās daiļradē
Anna Kijevā taču jau pagājušo gad bija jaunā grupa. Kāpēc vēlreiz?
Pozitīvi ir tas,ka balsotājiem ir iespēja noklausīties visus nominētos albumus ! Nav jārakājas pa googli
Kur PanEgil grupa?
Jocīgi, ka pie jaunajām grupām ir grupas arī no 2013. gada.
Balsošanas sistēma vispār šķiet fufelis, jo katra grupa var par sevi kaut miljons reizes balsot...
augstāk taču jau minēja, ka spamotāji tiks atfiltrēti, tā kā balsot miljons reižu nav nekāda pamata
Haralds Strapāns 22.01.2015. 17:15
piekrītu, varu tev nosaukt jau tagad arī uzvarētāju - Duo Sandra - visās nominācijās, izņemot bumbieri.
ha
Neizprotu - VIsmaz pusi no jaunajām grupām sastāda aizpagājušā gadā vai vēl senāk radušās grupas, dažas pat no 2009.-10. :D
TipTopŠņabs 26.01.2015. 22:07
Kur pie velna ir LEBORIO?
Mario brālēns?
Relicseed vai tad neizdeva albumu 2013?
2014 izdeva.
13beigās bija tikai promo links

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.