ZIŅAS

Ufomammut Melnajā Piektdienā

Melnā Piektdiena 15.10.2013. 12:16
Itāļu psihedēliskā metāla monstri "Ufomammut" Rīgā sniegs divu stundu koncertu ar masīvu videoinstalāciju.

Šovakar, 15. oktobrī, Rīgas klubā “Melnā Piektdiena” savas "Magickal Mastery Tour" ietveros spēlēs itāļu psihedēliskā un "sludge" metāla vienība Ufomammut, kura ar savu oriģinālo, reti kam līdzīgo mūziku priecēs mūsu klausītāju ausis un acis divu stundu garā koncertā.

Ufomammut ir viena no Itālijas oriģinālākajām grupām: ņemot pamatu no septiņdesmito gadu psihedēlijas mūzikas Pink Floyd stilā, itāļi to ir padarījuši smagāku līdz moderno "sludge" grupu skanējumam (šis žanrs latviski bieži vien tiek tulkots kā "zaņķis" vai "zampa"), pamājot ar galvu arīdzan "stoner doom" virzienā. Itāļu mūzika ir smaga, zema, lipīga un skaista, ar mistikas piedevu. Tās daudzos slāņus un skanējuma elementus veido un atskaņo vien trīs dalībnieki: Poia (ģitāras un efekti), Urlo (vokāls, bass, taustiņi) un Vita (bungas).

Ufomammut iespaidīgos priekšnesumus vēl vairāk spēcina vizuālie efekti un videonoformējums. Tā dēļ grupas dalībnieki ir pieprasīti arī kā vizuālie mākslinieki, kuri tiek aicināti veidot atmosfēru arī citu rokmūziķu koncertos — šādos gadījumos Ufomammut dalībnieki, vajadzības gadījumā pieaicinot palīgus, startē zem nosaukuma "Malleus Rock Art". Šī mākslas studija arī veido un drukā albumu noformējumus, filmē klipus un koncertus.

Itāļi ir bijuši ļoti ražīgi, tūrējot pa Eiropu un Ameriku, izlaižot astoņus pilnmetrāžas ierakstus, neskaitot vēl vismaz trīs DVD. No tiem pēdējie divi albumi — "ORO: Opus Primum" un "ORO: Opus Alter" — iznāca abi reizē pagājušogad. Eiropā viņu izdevējs ir "Supernatural Cat", kamēr Ziemeļamerikā — kulta leibls "Neurot Recordings", kuru izveidojuši un vada  grupas "Neurosis" dalībnieki, hārdkora un postmetāla pamatlicēji.

Kā iesildītāji uz skatuves kāps pašmāju 9Horizon, kuri pirms vairākiem gadiem izdevuši kritiķu augstu vērtētu debijas CD Enstartend, un 9Horizon uzstāšanās notiek pietiekami reti, lai katra tiktu gaidīta ar īpašu interesi. Sākuši kā kolektīvu Tesa un SOLARIS blakusprojekts, 9Horizon ir evolucionējuši tālu prom no sava sākotnējā skanējuma un turpina virzīties iekšā nezināmajā ar katru jaunu dziesmu. Bez viņiem kā iesildītāji būs dzirdami arī Igaunijas ilggadīgākais un stabilākais industriālā metāla kolektīvs "Pedigree".

Klubs būs atvērts no 19:00, grupas — no 20:00. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Paradīze" kasēs — 9 lati

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.